Dzień Dziecka na widelcu [BEZPŁATNE WARSZTATY I ATRAKCJE]

0

Europa na widelcu to wrocławski sposób na świętowanie wolności. Nieprzerwanie od 10 lat na przełomie maja i czerwca Miasto Wrocław zaprasza na europejską biesiadę i towarzyszące jej wydarzenia zachęcając do wspólnego celebrowania rocznicy wolnych wyborów i wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Organizatorzy do świętowania zachęcają szczególnie dzieci, dlatego wydarzenia z okazji dnia Dzień Dziecka obejmują aż 3 dni festiwalu. Akademia Młodego Kucharza,  Akademia Musicalowa, spotkanie z Julką Cymbaluk z Masterchef Junior, warsztaty kulinarne, historia widelca (!), wspólne gotowanie i gra miejska to nieliczne z atrakcji, które przygotowały dla dzieci różne instytucje współtworzące program festiwalu: m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, PKP Polskie Linie Kolejowe, Muzeum Miejskie i Narodowe.

Program dla dzieci:

·  31 maja (piątek)
przedpołudniowe spotkania autorskie w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu:
Filia nr 1, ul. Sztabowa 98, spotkanie z Danielem de Latour
Filia nr 7, ul. Suwalska 5, spotkanie z Anną Manną Poznańską
Filia nr 13, Centrum Innowacji Przejście, ul. Świdnicka 19, spotkanie z Agatą Dobrowolską

·  31 maja / 1 czerwca (piątek/sobota)
Kulinarna Noc w Bibliotece!
wieczorno-nocne zajęcia (start o 19.00, koniec o 8.00 rano następnego dnia) dla dzieci w wieku 7-10 lat w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama (Filia nr 11 MBP) przy ulicy Krzywoustego. W programie przede wszystkim warsztaty, w czasie których dzieci stworzą własną torbę na zakupy, napiszą list do niegrzecznej cioci i nauczą się projektować plakaty kulinarne. Dzieci zjedzą także wspólną kolację, będą oglądać filmy oraz nocować w bibliotece na przyniesionych z domu karimatach i śpiworach.

· 1 czerwca
Warsztaty Akademii Młodego Kucharza
między 13.00 a 17.00 w pobliżu fontanny (Rynek) doświadczeni dietetycy i pedagodzy poprowadzą warsztaty kulinarne. Zajęcia odbędą się w trzech blokach tematycznych: PODRÓŻ do WŁOCH, PODRÓŻ do GRECJI i PODRÓŻ do ANGLII. Akademia Młodego Kucharza poprowadzi także na festiwalowej scenie quizy.

Julka Cymbaluk – zwyciężczyni drugiej edycji Masterchef Junior pojawi się na scenie, żeby gotować, pokaże co robić, aby przyrządzona potrawa była nie tylko pyszna, ale stanowiła pożywienie dla mózgu i mięśni.
Na scenie wystąpi także Młodzieżowa Akademia Musicalowa.

Warsztaty kulinarne Zdrowe batony i spółka.
Między 11.00 a 12.00 w Centrum Innowacji Przejście przy ulicy Świdnickiej Kasia Gubała autorka książek kulinarnych m.in. “Wege w kwadrans” i redaktor naczelna magazynu “Ekostyle” poprowadzi warsztaty kulinarne Zdrowe batony i spółka.
Kasia udowodni Wam, że słodycze wcale nie muszą zawierać cukru.
Gra miejska „Dokąd jedziesz, Paddingtonie?” odbędzie się w budynku dworca PKP Wrocław Główny oraz w Filii nr 12 MBP we Wrocławiu mieszczącej się na I piętrze dworca, ul. Piłsudskiego 105.

Warsztaty Przy królewskim stole w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego –  Podczas zajęć trwających około 60 minut dzieci dowiedzą się jak dawniej zachowywano się przy stole, na czym i przede wszystkim co jadali królowie.
Warsztaty odbędą się z podziałem na grupy wiekowe.

·   2 czerwca (niedziela)
Dworzec Główny PKP zaprasza dzieci na dwa godzinne spacery:
między 13.00 a 14.00 oraz między 16.00 a 17.00.
Ponadto na placu przed dworcem odbędzie się wielki konkurs malowania lokomotyw, a Kasia Gubała poprowadzi warsztaty kulinarne “Warzywa górą! Od korzeni po liście”. W akcji weźmie także udział Policja i Państwowa Straż Pożarna. Na dzieci będzie bowiem czekać pokaz radiowozów oraz wozów bojowych. Zapraszamy także do Sali Sesyjnej, gdzie będzie można obejrzeć elektryczne makiety pociągów, w tym dniu odbędą się warsztaty edukacyjne Honorowych Dawców Krwi PCK oraz warsztaty edukacyjne Bezpieczne wakacje.
Historia jednego przedmiotu, czyli znaczenie widelca w europejskiej zastawie stołu w średniowieczu i wczesnej nowożytności odbędzie się o 13.30 w Muzeum Archeologicznym przy ul. Cieszyńskiego 9. Zajęcia są skierowane do osób dorosłych.

Warsztaty Bartnicy i pszczelarze w Muzeum Etnograficznym przy ul. R. Traugutta – Podczas tych warsztatów dzieci dowiedzą się, kto kiedyś robił miód, czym tak naprawdę jest leśna pasieka i spróbują rozwiązać zagadkę – czy rzeźba może być ulem.
Warsztaty piernikarskie, dziedziniec Muzeum, wejście od strony ul. Traugutta, namiot – prawdziwa gratka dla miłośników piernika, w wieku od 5 do 100 + lat. Muzeum wspólnie z Piernikarnią Śląską zaprasza na warsztaty wyrabiania historycznych pierników figuralnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień Dziecka 2019 we Wrocławiu [CO ROBIĆ, GDZIE PÓJŚĆ, ATRAKCJE]
Następny artykułLatające Psy we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.