Latające Psy we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]

0

„Dla nich grawitacja nie istnieje!” – to hasło zawodów „Latających Psów”, które już w najbliższy weekend odbędą się we Wrocławiu. W sobotę i niedzielę 1 i 2 czerwca br. w Parku Południowym gościć będą „psi akrobaci”.

Ich ewolucje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. Zawody we Wrocławiu są elementem ogólnopolskiego cyklu – pierwsze odbyły się w Poznaniu w połowie maja, kolejne zostaną rozegrane w Gdyni (w sierpniu) i w Warszawie (we wrześniu).

Bezpłatne porady weterynaryjne

Partner zawodów, firma Bayer, zaprasza na bezpłatne porady weterynaryjne. Na stanowisku marki ADVANTIX – preparatów chroniących psy przed kleszczami, pchłami i komarami – dostępni będą lekarze weterynarii i eksperci w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny z właścicielem psa i oględziny zwierzęcia: lekarz oceni ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry.  Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila. Przewidziano praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – przeprowadzane na fantomie czworonoga. Na stanowisku ADVANTIX będzie można uzyskać informacje o ochronie psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Dzień Dziecka w strefie zawodów

–    Zawody „Latających Psów” są doskonałą formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale dla całych rodzin. To idealny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze – i świetna atrakcja dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Stanowisko Bayer będzie łatwe do zlokalizowania w strefie zawodów „Latających Psów” – mówi Robert Kaszyński, szef działu Animal Health firmy Bayer w Europie Centralnej i Wschodniej.

Zawody trwają od 9.00 do 17.00 w sobotę i niedzielę, wstęp wolny.

Cykl „Latających Psów” rozgrywany jest od 2006 roku: dotychczas odbyło się łącznie 55 edycji, w 2019 rozgrywane są kolejne cztery. Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, z rzeszami miłośników w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem. O tytuł mistrza dogfrisbee będą walczyć czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, a także dyscyplinie Frizgility – czyli połączeniu frisbee oraz agility.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień Dziecka na widelcu [BEZPŁATNE WARSZTATY I ATRAKCJE]
Następny artykułWrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [31 maja – 2 czerwca 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.