Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [31 maja – 2 czerwca 2019]

0
fot. krzysztof_es_droneshots

Nadchodzący weekend będzie upalny! Ale to dobrze, bo mamy co świętować! Liczne warsztaty, plenerowe pikniki i festiwale – a to wszystko z okazji Dnia Dziecka. Oprócz tego rusza kolejna edycja Europy na Widelcu. Przygotowaliśmy zestawienie 9 atrakcji, w których koniecznie trzeba wziąć udział. 

Zobacz również inne pomysły na spędzenie Dnia Dziecka we Wrocławiu.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2019

Co prawda Festiwal Kryminału trwa już od kilku dni, ale kulminacja najciekawszych spotkań autorskich nastąpi już w ten weekend.

Festiwal Kryminału to przede wszystkim popularyzacja literatury sensacyjnej i kryminalnej. Podczas jego trwania przyznawana jest Nagroda Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej bądź sensacyjnej. Oprócz tego czytelnicy będą mieli okazję do spotkań z pisarzami zarówno z Polski, jak i całego świata.

Wstęp na wydarzenia jest darmowy.

PROGRAM 

fot. mat. prasowe

Europa na Widelcu 2019

Jak co roku, Wrocław na początku czerwca obchodzi swoje kulinarne święto. Pierwsza biesiada miała miejsce dokładnie dziesięć lat temu! W ten sposób uczczono pierwszą rocznicę wolnych wyborów.

Wrocławianie jednak na tym nie poprzestali – wydarzenie na stałe zagościło w miejskim kalendarzu. Patronem został natomiast Robert Makłowicz.

Europa na Widelcu trwa już od 29 maja, ale potrwa do niedzieli 2 czerwca. Podczas weekendu na uczestników czeka wiele atrakcji – koniecznie sprawdź program i dołącz do nas w wybranej lokalizacji.

PROGRAM

Udział jest bezpłatny.

fot. wroclaw.pl

Warsztaty introligatorskie z Oficyną Peryferie

Warsztaty introligatorskie to całodniowy kurs szycia i oprawy książek. Harmonogram został ułożony tak, aby zawierał jak najwięcej praktycznych ćwiczeń, które pozwolą na stworzenie samodzielnie trzech szkicowników w różnych typach opraw. Oczywiście wykonaną pracę będzie można zmodyfikować wedle potrzeb, a następnie zabrać ją do domu.

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają w ten weekend trzy rodzaje opraw – twardą, półpłócienną oraz miękką. Zajęcia poprzedzi wstęp teoretyczny.

Harmonogram zajęć:

  • 10.00 – 11.00 Wstęp i wykład
  • 11.00 – 14.00 Szycie trzech bloków książki
  • 14.00 – 14.30 Wykład
  • 14.30 – 15.00 Wykonanie wyklejek
  • 15.00 – 16.00 Przerwa obiadowa (we własnym zakresie)
  • 16.00 – 17.00 Wykład o oprawach
  • 17.00 – 18.15 Wykonanie twardej okładki
  • 18.15 – 19.45 Oprawienie drugiej i trzeciej książki
  • 20.00 – wręczenie dyplomów

Dodatkowe informacje:

Data: piątek – 31.05.2019
Czas trwania: 10:00 – 20:00 (9 godzin + godzinna przerwa obiadowa)
Cena: 180 zł (lub 144 zł z kartą UrbanCard Premium – płatność tylko gotówką!)
Termin płatności: 5 dni od potwierdzenia przyjęcia na listę uczestników
Zgłoszenia: Proszę podać imię, nazwisko, nr telefonu oraz odesłać wypełnione oświadczenie uczestnika warsztatów na adres: info@opt-art.net

Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Spektakl: Pinokio

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na kolejny spektakl Pinokio. Cykl jest skierowany dla widzów powyżej 4 roku życia.

Pinokio to opowieść o poszukiwaniu miłości i akceptacji, a także o tym, że w życiu istotne są możliwości drugiego człowieka oraz wolność. Dodatkowo to historia o podejmowaniu mądrych wyborów i mierzenia się z konsekwencjami tych niewłaściwych.

Wstęp biletowany 
Cena od 17 zł do 10 zł

Tylko grupy zorganizowane!  tel. 71 341 80 02

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Zostań Małym Odkrywcą Muzealnych Zagadek – weekend w Muzeum

W Dzień Dziecka warto wybrać się do Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Na dzieciaki czeka tam mnóstwo atrakcji pod hasłem: Zostań Małym Odkrywcą Muzealnych Zagadek.

Z tej okazji będzie można aktywnie zwiedzić Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Oprócz tego na małych odwiedzających czeka mnóstwo niespodzianek, zagadek, a także wycieczka po salach ekspozycyjnych i muzealnych.

Dla dzieci oczywiście wstęp bezpłatny.

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Krasińskiego 1
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Dzień dziecka w Kinie Nowe Horyzonty

Dzień Dziecka spędzony w kinie? Czemu nie? Kino Nowe Horyzonty przygotowało specjalne pokazy dla młodszych i starszych widzów. Przez dwa dni weekendu dzieci znajdą liczne, nie tylko filmowe, atrakcje.

PROGRAM 

A oprócz tego:

MAGIC SLACKLINE

Magiczna taśma rozpięta nad wszystkim, czego się obawiasz. Każdy krok do przodu sprawia, że pokonujesz swoje lęki i słabości. W tej walce zawsze towarzyszy Ci nasz przewodnik.

LINA AVENGERSÓW
Panowanie nad grawitacją to podstawowa supermoc każdego, kto chce zostać super bohaterem. Zjazd na naszej linie to pierwszy krok, do znalezienia się w drużynie Avengers.

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza-Wielkiego 19a/21
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Bajeczny Dzień Dziecka w magicznym Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny z okazji Dnia Dziecka przygotował w ten weekend dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek – na przykład interaktywny spektakl.

Maluchy zatańczą w rytm prawdziwej samby, zaśpiewają z rajskimi ptakami, a następnie przymierzą neonowe bransoletki i zatańczą z nimi w deszczu balonów. Oprócz tego obejrzą i przeżyją na własnej skórze przygody Misi.

Sam Misio marzy o tym, aby zatańczyć na sambodromie jak prawdziwa baletnica. Największe postępy robi jednak wtedy, kiedy uczą ją najlepsi instruktorzy tańca w Rio. Jednak pewnego dnia na zajęcia przychodzi inny uczeń – Koko. Wyśmiewa naszą bohaterkę, która zaczyna tracić pewność siebie. Czy jednak można postępować tak jak Koko?

Udział biletowany

Magiczny TEATR Muzyczny, Aleksandra Ostrowskiego 13
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

Piwny Wrocław – Odkryj Browar Zakrzów

Hello Poland i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na premierową wycieczką w ten weekend – odkryj  jeden z najdłużej działających browarów we Wrocławiu! Wycieczka odbędzie się na Zakrzowie 1 czerwca o godzinie 11.00.

Browar Zakrzowski powstał w 1885 roku i praktycznie nieprzerwanie produkował złocisty napój do 1995 roku, tym samym był jednym z dłużej działających browarów w historii wrocławskiego browarnictwa. Inwestorem był wrocławski spedytor i pośrednik w handlu napojami Max Fulde, który w ramach rozwoju swojej firmy postanowił sam produkować piwo. Wzniesione obiekty ulokowane zostały nad rzeka Dobrą, z której czerpano wodę na terenie wsi Sacrau, obecnie Zakrzów.

Teren pod zakład wydzierżawiony został od potężnej rodziny Korn, znanych przemysłowców, właścicieli papierni, drukarni, młynów i cukrowni. Zbudowane z czerwonej klinkierowej cegły, utrzymane w tak modnym pod koniec XIX wieku duchu historyzmu obiekty browaru przetrwały do dzisiejszych czasów w praktycznie niezmienionej formie i zachwycają swym wyrafinowanym, industrialnym pięknem. Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie, aby poznać jeden z najmniej znanych wrocławskich browarów i jego skrywane tajemnice.

Zapisy:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszych zapisach.
Koszt wycieczki: 35 zł/os.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Więcej informacji 

mat. prasowe

Odra River Cup 2019

Już w ten weekend, a dokładnie 1 czerwca, z bulwaru im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego o 12.00, rozpocznie się kolejna edycja międzynarodowych regat wioślarskich Odra River Cup 2019. Oczywiście nie zabraknie również pikniku.

Jak co roku, w trakcie regat odbędzie się rywalizacja Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Wstęp na wydarzenie bezpłatne

Bulwar Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego
Więcej informacji 

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLatające Psy we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułWe Wrocławiu niektóre trawniki przemienią się w łąki. Dlaczego? [WARTO PRZECZYTAĆ]
Odkryj Wrocław na nowo