Dzień Dziecka 2019 we Wrocławiu [CO ROBIĆ, GDZIE PÓJŚĆ, ATRAKCJE]

0

Tegoroczny Dzień Dziecka we Wrocławiu zapowiada się naprawdę ciekawie i wyjątkowo. Dzięki temu, że 1 czerwca wypada w tym roku w sobotę, możecie już od rana świętować z Waszymi pociechami.

Przedstawiamy Wam kilka propozycji na aktywne spędzenie czasu z Waszymi dziećmi.

Kulinarne warsztaty z zwycięzcami programu MasterChef

1 czerwca o godzinie 15:00 na Nocnym Targu Tęczowa, odbędą się warsztaty kulinarne, które poprowadzą:
Wojtek Kasprowicz – MasterChef
Paulinka Foremny – Masterchef Junior

Masterchefowa ekipa przygotuje dwa słodkie dania, aby osłodzić każdemu dziecku najwspanialszy dzień jakim jest dzień dziecka! Po warsztatach i prezentacji będzie oczywiście czas na degustację.

Taneczny Dzień Dziecka w Egurrola Dance Studio

Już niebawem we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja turnieju tanecznego Egurrola Challenge, w którym zmierzy się ponad 1000 tancerzy. Zawodnicy zaprezentują widowiskowe pokazy hip hopu, tańca nowoczesnego, jazzu i wielu innych styli.

1 czerwca w Sky Tower będzie można podziwiać występy solistów, duetów, mini formacji oraz grup. Wśród uczestników wydarzenia nie zabraknie oczywiście Agustina Egurroli – choreografa i założyciela sieci szkół tańca. Na miejscu czekać będą również atrakcje i niespodzianki dla publiczności z okazji Dnia Dziecka.
Wydarzenie potrwa w godz. 9:00-22:00.

Latające Psy w Parku Południowym

W sobotę i niedzielę 1 i 2 czerwca br. w Parku Południowym gościć będą „psi akrobaci”. Ich ewolucje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, to jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie.

Zawody we Wrocławiu są elementem ogólnopolskiego cyklu – pierwsze odbyły się w Poznaniu w połowie maja, kolejne zostaną rozegrane w Gdyni (w sierpniu) i w Warszawie (we wrześniu).  Wstęp wolny na wydarzenie.

Kraina Cudów i bilety do EnergyLandii

1 czerwca – w Dzień Dziecka – Centrum Handlowe Borek zamieni się w Krainę Cudów, gdzie powstanie wyjątkowy plac zabaw dla najmłodszych. Od godziny 11:00 do 18:00 wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w muzycznym show, pełnym kolorów, magii i humoru. W trakcie przedstawienia dzieci zostaną zabrane do świata wyobraźni, gdzie będą mogły się przekonać, że we własne marzenia warto wierzyć, a prawdziwe cuda się zdarzają.

Po niezwykłym spektaklu najmłodsi będą mogli przenieść się do strefy Lunaparku, gdzie będzie można skorzystać z jedynego w Polsce wirtualnego rollercoastera! Dodatkowo, każde dziecko będzie mogło zbudować własne wesołe miasteczko, korzystając z klocków Playmobil.

W ramach organizowanych konkursów i zabaw będzie można wygrać bilety do największego w Polsce, rodzinnego Parku Rozrywki EnergyLandia.

Wystawa Psów Rasowych połączona z Dniem Dziecka

Wystawa Psów Rasowych – Szpice oraz Psy Ras Pierwotnych. 1 czerwca, odbędzie się we Wrocławiu, na ul. Na Niskich Łąkach 7.

Prezentowane będą Syberian Husky, Alaskan Malamuty, Szpice Małe , Średnie i Miniaturowe Pomeraniany – białe i kolorowe , a także takie rzadkie rasy jak: Chow-Chow, Akita Japońska i Amerykańska, japońska Shiba, afrykański Basenji ( pies, który nie szczeka) , biały pies północy- Samoyed, Karelski pies na niedźwiedzie, Suomenlapinkoira, Szpic Wilczy a także Thai Ridgeback Dog.

Na wystawie, z okazji Dnia Dziecka – będzie „Strefa Dziecka „ a także odbędzie się konkurencja dziecko i pies. Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci w wieku od 2-12 lat – dla każdego małego uczestnika przewidziane są nagrody.

Dzień Dziecka na Wyspie Słodowej: Strefa Dzieci – Odnowienie Festival

1 czerwca Wyspa Słodowa zamieni się w największy plac zabaw w mieście!

W STREFIE DZIECI ODNFEST CAŁKOWICIE ZA DARMO dostępne będą dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania i kochany przez najmłodszych połykacz w kształcie orki, a także dmuchane rodeo, fabryka sztuki, gry wielkoformatowe oraz specjalna strefa chillout dla rodziców z punktami konsultacyjnymi i miejscem do odpoczynku.

Wydarzenie to będzie jedną z atrakcji Miesiąc Rodziny 2019 na Wyspie Słodowej.

Kreatywny Plac Budowy w Arkadach Wrocławskich

Z okazji Dnia Dziecka w Arkadach Wrocławskich powstanie Kreatywny Plac Budowy. Aby się do niego dostać, dzieci będą musiały pokonać olbrzymi tunel zbudowany z 250 kół kąpielowych. Na miejscu czekać będą tory przeszkód, wielki piankowe klocki, warsztaty, konkursy z nagrodami i wiele innych bezpłatnych atrakcji.

Choć na wakacje trzeba jeszcze chwilę poczekać, to 1 czerwca w Arkadach Wrocławskich będzie można poczuć przedsmak letniej zabawy. Olbrzymie konstrukcje na Kreatywnym Placu Budowy zbudowane będą bowiem z kół kąpielowych i makaronów basenowych. Te ostatnie posłużą również dzieciom do tworzenia własnych zabawek podczas warsztatów kreatywnych. Nie zapomniano też o aktywnościach sportowych. Wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć swoją zwinność, pokonując makaronowy tor przeszkód. Z kolei na małych konstruktorów będą czekać olbrzymie piankowe klocki, z których odtworzą słynne budowle lub zbudują własną niepowtarzalną konstrukcję. Przez cały dzień będą się też odbywać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Otwarcie nowej Klockowni

Tego dnia w Arkadach Wrocławskich odbędzie się również otwarcie nowej, dużo większej Klockowni. 1 czerwca Rodzinne Centrum Edukacji i Rozrywki przenosi się na poziom 1 centrum handlowego, gdzie funkcjonować będzie aż osiem stref, w których znajdzie się ponad milion klocków. Nowością Klockowni będzie Strefa Żurawia (z prawdziwym stalowym dźwigiem), Demolka (z ogromnymi miękkimi klockami do budowania i burzenia ścian) czy Hocki-Klocki. Ponadto dostępne będą trzy salki dydaktyczno-urodzinowe i kawiarnia oddzielająca strefy maluszków od przestrzeni dla większych budowniczych, z której opiekunowie będą mogli obserwować dzieci podczas zabawy. 1 czerwca, z okazji otwarcia nowej Klockowni, każde dziecko będzie mogło skorzystać z bezpłatnej godziny zabawy.

Kreatywny Plac Budowy w Arkadach Wrocławskich otwarty będzie 1 czerwca, w godzinach 11:00 – 19:00, na poziomie 0 galerii, w pobliżu wejścia od strony ul. Powstańców Śląskich. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŻywa Biblioteka – wypożycz człowieka do dialogu [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułDzień Dziecka na widelcu [BEZPŁATNE WARSZTATY I ATRAKCJE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.