Dzieci z całego świata zamieszkają przez dwa tygodnie w domach Polskich rodzin

0

Przygotowujesz się do przyjęcia dzieci, które z całego świata przyjadą do Polski na jubileuszowy Brave Kids? Chcesz dowiedzieć się więcej o gościach i poznać wszystkie szczegóły tego wyjątkowego projektu?

Przyjdź na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już 8 maja w siedzibie Teatru Pieśni i Kozła we Wrocławiu. Spotkaniu towarzyszyć będzie bazar wielokulturowych przedmiotów.

 Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. Warto przygotować się na ich wizytę. Spotkanie organizacyjne dla rodzin goszczących odbędzie się w najbliższą środę, 8 maja, o godz. 17.00, w siedzibie Teatru Pieśń Kozła, przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu. Jest to znakomita okazja, żeby dowiedzieć się więcej o grupach przyjeżdżających do Wrocławia i poznać wszystkie szczegóły projektu. Spotkaniu będzie towarzyszyć bazar wielokulturowych przedmiotów związanych z Brave Kids oraz Brave Festival. Dochód w całości zostanie przeznaczony na organizację tegorocznej edycji projektu. Informacje dotyczące rekrutacji rodzin są również dostępne u koordynatorów projektu w poszczególnych miastach. Kontakt do nich można znaleźć na stronie projektu: www.bravekids.eu

Warsztaty wielokulturowe

Podczas dwutygodniowej wizyty w Polsce dzieci i młodzież z różnych stron świata bierze udział w warsztatach artystycznych na Grabiszynku, wspólnie przygotowując spektakle pod okiem polsko-irańskiego duetu: Mary Sadowskiej i Arasha Fattahi. Unikatowe, bo łączące kultury i tradycje nieraz odległe od siebie o tysiące kilometrów. – Brave Kids są niesamowicie otwarte, spontaniczne, szybko nawiązują dobre relacje, a różnice kulturowe traktują jak skarbnicę inspiracji. Widać to w trakcie ich występów scenicznych, w czasie warsztatów, ale też w zwykłych sytuacjach na co dzień. Wcześniej sama gościłam dzieci i przekonałam się, że to najpiękniejsza część projektu. Dlatego tym mocniej zachęcam wszystkich do zaproszenia Brave Kids do siebie – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Dzieci przyjadą do Wrocławia 15 czerwca. W tym roku poznamy grupy z Indii, Palestyny, Iranu a niedawno okazało się, że także z Peru. Na przyjazd sześciorga dzieci pochodzących z niewielkiej miejscowości w Andach, grających na tradycyjnych instrumentach Inków, środki udało się zebrać dzięki zbiórce crowdfundingowej. Rozpoczęła się zbiórka dla szóstki młodych ludzi z Aleppo, którzy są skupieni wokół wspólnoty katolickiej prowadzonej m.in. przez siostrę Brigidę z Polski (tutaj). – Bardzo się cieszymy, że przyjadą do nas dzieci z Peru i liczymy na to, że zbierzemy środki potrzebne na podróż także dla młodych artystów z Syrii. Przyjazd do Polski w ramach Brave Kids to dla nich dużo więcej niż tylko wyjazd zagranicę. To ogromna szansa, żeby głęboko odetchnąć, oderwać się na jakiś czas od trudnych warunków codzienności, a także zyskać szerszą, bardziej optymistyczne spojrzenie na świat – podkreśla Iwona Frydryszak.

Brave Kids 2019 w sześciu miastach

W tegorocznej edycji Brave Kids wezmą również udział grupy m.in. z Salwadoru, Kolumbii, Słowacji, Korei Południowej, Kenii, Palestyny czy Hong Kongu. Dzieci będą gościć u rodzin, poza Wrocławiem, również w Rzeszowie, Lesznie, Radziejowicach, Białymstoku oraz, po raz pierwszy na Pomorzu, w Gdańsku. W każdym z miast będzie okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń. Łącznie w projekcie weźmie udział ok. 150 dzieci (również z Polski). 30 czerwca 100 uczestników Brave Kids spotka się w Obornikach Śląskich niedaleko Wrocławia, gdzie będą przygotowywać wielki spektakl finałowy. Widowisko zobaczymy 7 i 9 lipca na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. To niezwykłe wydarzenie, za każdym razem zaskakujące pomysłowością i energią młodych artystów.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja projektu Brave Kids. W poprzednich wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal Azjatycki we Wrocławiu! [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułWrocławski projekt dla seniorów nominowany do Światowej Nagrody SilverEco AWARD [ZAGŁOSUJ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.