Co robić we Wrocławiu gdy pada deszcz? 14 pomysłów na spędzenie czasu w niepogodne dni

0
fot. www.instagram.com/j_niedzwiecky

Nadszedł długo wyczekiwany weekend, ale pogoda niestety nie rozpieszcza. W planach mieliście spacery po wrocławskim Rynku, plażowanie na beach barze, wypad do ZOO albo Ogrodu Botanicznego, ale deszcz pokrzyżował wszystko. Co teraz? Przychodzimy z pomocą! 

Oto 14 super atrakcji we Wrocławiu, które możesz odwiedzić w deszczowy dzień. Zamiast siedzieć w domu, weź parasolkę i zajrzyj do przynajmniej jednego z tych miejsc. Gwarantujemy, że będzie Pan/i zadowolony/a!

1. Muzeum Iluzji

Ostatnio nasz numer jeden jeśli chodzi o atrakcje zarówno dla dużych, jak i małych mieszkańców i turystów. To wyjątkowe miejsce, w którym możecie przenieść się do fascynującego świata nauki, złudzeń optycznych i tajemnic.

ADRES:
Muzeum Iluzji znajduje się na Wyspie Piasek we Wrocławiu, przy ul. Staromłyńskiej 4.

BILETY:
Dorośli – 55zł
Studenci, uczniowie, seniorzy – 43zł

Godziny otwarcia:
Poniedziałek–piątek 10:00–19:00
Sobota–niedziela 10:00–20:00

2. Hydropolis

Hydropolis to jedna z nowszych atrakcji na mapie turystycznego Wrocławia. Jest to zarówno nowoczesne, jak i niepowtarzane muzeum, w którym każdy pozna sekrety wody. Muzeum składa się z dziesięciu stref zwiedzania, których tematyka obraca się wokół żywiołu wody.

Zwiedzający poznają rolę przepływu wody w mieście, dowiedzą się jak ogromne znaczenie ma woda w organizmie człowieka. Oprócz tego w skład wystawy wchodzą takie wynalazki jak statki czy kapsuły do nurkowania.

ADRES:
ul. Na Grobli 17

BILETY:
Bilet wejścia można kupić zarówno w kasie biletowej (gotówką lub kartą płatniczą), jak i przez internet ze wskazaniem dokładnego dnia i godziny.

Normalny – 38 zł
Ulgowy* – 29 zł
Rodzinny (2+2)** – 99 zł

* za okazaniem legitymacji
** dzieci do 18 lat

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 18.00
ostatnie wejście o godzinie 17.00

sobota – niedziela: 10.00 – 20.00 
ostatnie wejście o godzinie 19.00

3. Afrykarium

Zwiedzanie ZOO w deszczowy dzień być może nie wydaje się dobrym pomysłem, ale ogród zoologiczny to nie tylko wybiegi ze zwierzętami, ale również nowoczesne Afrykarium!  Afrykarium Wrocław to jedyna tego typu atrakcja w Polsce. Zwiedzający mogą obejrzeć w nim gatunki zwierząt i ptaków pochodzących z Czarnego Lądu. Małym i dużym mieszkańcom stworzono warunki jak najbardziej zbliżone do klimatu m.in. Czerwonej Pustyni czy Dżungli Kongo.

Dzięki temu w Afrykarium spotkamy żółwie, rekiny, manaty i oczywiście – będące największą atrakcją turystyczną – pingwiny!

ADRES:
ZOO Wrocław, ul. Wróblewskiego 1-5

BILETY:
Bilet wejścia można kupić zarówno w kasie biletowej (jedynie w dniu wejścia na teren kompleksu), jak i przez internet. Ponadto kupiony bilet uprawnia do wejścia na teren Afrykarium, jak i ZOO.

Normalny – 70 zł
Ulgowy* – 60 zł
Rodzinny*** – 230 zł

Wstęp darmowy dla dzieci do 3 r.ż, a także seniorów powyżej 75 r.ż.

Godziny otwarcia:
Kasy otwarte są zawsze od godziny 9.00, ale ze względu na zamiany godzin zamknięcia w poszczególnych sezonach i miesiącach, zapraszamy do zapoznania się z nimi na stronie ZOO Wrocław.

4. Kino Nowe Horyzonty

We Wrocławiu działa 7 kin – w tym zarówno znane multipleksy (Multikino, Helios, Cinema City) jak i bardziej kameralne kina studyjne. My polecamy w deszczowy dzień odwiedzić Kino Nowe Horyzonty.

Oprócz oczywiście sal kinowych, w których obejrzycie zarówno znane jak i offowe produkcje filmowe, znajdziecie tu świetną przestrzeń do spędzenia wolnego czasu – strefę, w której można poczytać książki, zagrać w gry planszowe (do wypożyczenia na miejscu), jak również zjeść coś dobrego. W kinie odbywają się też do czasu do czasu różne wydarzenia m.in znane targi rękodzieła i warsztaty dla dzieci.

ADRES:
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21

Godziny otwarcia:
Kino otwarte od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 do 15 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu,
w soboty i niedziele od godz. 09:30, do 15 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu.

5. Aquapark i Saunarium – Wrocławski Park Wodny

Najsłynniejsze wrocławski kompleks wodny. Choć więcej możliwości Aquapark stwarza gdy jest piękna pogoda (możemy wtedy korzystać z zewnętrznej strefy basenów), to jednak w deszczowe dni również warto go odwiedzić. Wewnątrz znajdziecie baseny sportowe i rekreacyjne, jacuzzi, strefę dla dzieci ze zjeżdżalniami i wodnymi armatkami.

Gdy na dworze jest chłodniej i pada, świetnym pomysłem na poprawę humoru będzie także odwiedzenie Saunarium. Wrocławskie strefy saunowe w Aquaparku oferują naprawdę wiele możliwości. To istna oaza spokoju, miejsce wyciszenia i relaksu. Wśród 14 różnych saun, znajdują się tradycyjne łaźnie, pochodzące wprost z północy Europy, jak i nowoczesne, wykorzystujące podczerwień. Organizowane, codzienne ceremonie zapachowe i seanse aromatyczne są niezwykłym przeżyciem zarówno dla naszego ducha, jak i ciała.

ADRES:
ul. Borowska 99

BILETY:
Bilet normalny na cały dzień
Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia: 75 zł

Bilet normalny na 2 godziny
Baseny rekreacyjne + Saunarium + Fitness i Siłownia: 60 zł

Bilet normalny cały dzień
Saunarium: 75 zł

Godziny otwarcia:
Aquapark:
od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 – 23.00
Kasy wejściowe czynne do godz. 22.20

Saunarium:
od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 – 00.00

fot. Aquapark Wrocław
fot. Saunarium Wrocław

6. Muzeum Pana Tadeusza

Mało znane wrocławskie muzeum, a szkoda, bo jest świetnym miejscem dla całej rodziny. Muzeum Pana Tadeusza to najnowsza i najnowocześniejsza część Ossolineum, prezentująca zbiory Zakładu na bogatym tle historycznym i literackim. Znajdziecie tu m.in. oryginalny rękopis Adama Mickiewicza – ,,Pan Tadeusz”.

Muzeum jest interaktywne, edukuje a zarazem dostarcza pozytywnych wrażeń.

Funkcjonuje od maja 2016 roku w jednej z piękniejszych kamienic Wrocławia – Pod Złotym Słońcem (Rynek 6).

ADRES:
Kamienica Pod Złotym Słońcem, Rynek 6

BILETY:
Dorośli – 25 zł
Studenci, uczniowie, seniorzy – 15 zł
Dzieci do 6 lat – Bezpłatnie

Godziny otwarcia:
wtorek–niedziela: 10.00–17.00
poniedziałek: nieczynne

7. Pałac Królewski 

Muzeum Historyczne gromadzi i udostępnia zabytki związane z historią i sztuką Wrocławia. Jego siedzibą jest barokowo – klasycystyczny Pałac Królewski wraz z ogrodem. W latach 1750–1918 był jedną z rezydencji władców pruskich z rodu Hohenzollernów, którzy wielokrotnie go rozbudowywali nadając mu charakter wytwornej monarszej siedziby.

Od 1926 roku pełni funkcję muzealną. Po przeprowadzonym w ostatnich latach  gruntownym remoncie stał się nowoczesnym centrum wystawienniczym. Bogate zbiory Muzeum Miejskiego Wrocławia prezentowane są na multimedialnej wystawie stałej 1000 lat Wrocławia.

ADRES:
ul. Kazimierza Wielkiego 35

BILETY:
normalny –15 zł
ulgowy – 10 zł
rodzinny – 30 zł
grupowy – 10 zł

Godziny otwarcia:
środa-sobota — 11:00-17:00
niedziela — 10:00-18:00

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwester S. (@5ilvestr)

8. Kolejkowo

Kolejkowo to wielka, zajmująca dwa poziomy makieta przedstawiająca m.in. takie dolnośląskie miejsca jak Wrocław, Karpacz (dworzec kolejowy, Karkonoskie Tajemnice), obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, czy sudeckie schronisko Szwajcarka. Przestrzeń wystawy stanowi 1500 m2. W Europie można odwiedzić podobne miejsca, natomiast wrocławskie Kolejkowo stanowi swego rodzaju unikat.

To z pewnością największa makieta turystyczna w Polsce, jednak tym, co szczególnie przykuwa oko, jest pływający statek, którym pochwalić się może zaledwie kilka makiet na świecie.

ADRES:
Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95, I piętro

BILETY:
Normalny – 39 zł
Ulgowy – 32 zł

Godziny otwarcia:
Poniedziałek–piątek 10:00–18:00
Sobota–niedziela 10:00–19:00

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kolejkowo (@kolejkowo.pl)

9. Hala Stulecia – Centrum Poznawcze

Visitor Centre to turystyczna brama do Hali Stulecia oraz interaktywna, multimedialna wystawa przybliżająca zwiedzającym historię zabytku klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia.

Na wystawę składają się dotykowe ekrany i mapy, filmowe i dźwiękowe nagrania, a także dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii Virtual Reality. W ich trakcie można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia. Zastrzyk adrenaliny gwarantowany!

ADRES:
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

BILETY:

Bilet normalny – 25 zł/os.
Bilet ulgowy – 20 zł/os.
Bilet rodzinny – 45 zł/os.
Bilet grupowy – 20 zł/os.

Godziny otwarcia:
Sezon letni (kwiecień-październik)
wtorek – niedziela 10:00 – 18:00

Sezon zimowy (listopad – marzec)
wtorek – niedziela 10:00 – 17:00

10. Panorama Racławicka

Panorama Racławicka we Wrocławiu to jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie cykloramiczny obraz o imponujących rozmiarach. ,,Bitwa pod Racławicami” – to bezcenne malowidło autorstwa Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka umieszczone w specjalnie zaprojektowanej rotundzie. Dzięki specjalnej perspektywie, oświetleniu, oraz zaciemnionemu, krętemu podejściu, dzieło ,,przenosi” zwiedzających w czasy insurekcji kościuszkowskiej.

ADRES:
Panorama Racławicka znajduje się przy ul. Purkyniego 11, w Parku Słowackiego (w bliskiej odległości od Galerii Dominikańskiej i Muzeum Narodowego).

BILETY:
normalny: 50 zł
ulgowy: 35 zł
rodzinny: 35 zł/os. (dwoje rodziców lub opiekunów z dzieckiem/dziećmi w wielu 7–15 lat)
specjalny: 10 zł (opiekun grup szkolnych – 1 opiekun na 10 uczniów)

Z biletem do Panoramy Racławickiej zwiedzicie bezpłatnie wystawy stałe Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł w ciągu 3 miesięcy od daty seansu wydrukowanej na bilecie

Godziny otwarcia:

Sezon zimowy (1.11–31.03):
pn. nieczynne
wt.–pt. 9:00–16:30
sob. 9:00–17:30
niedz. 9:00–16:30

Sezon letni (1.04–31.10):
codziennie 8:30–19:00

Uwaga: pierwszy seans rozpoczyna się pół godziny po otwarciu Panoramy, a ostatni – na pół godziny przed zamknięciem.

11. Centrum Historii Zajezdnia

Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu to niezwykłe miejsce. Obiekt z końca XIX wieku był „świadkiem” skomplikowanej historii miasta. Zajezdnia podobnie jak całe miasto, została zniszczona w czasie wojny, w trakcie walk o Festung Breslau.

W tym właśnie miejscu powstało Centrum Historii Zajezdnia. Serce Centrum stanowi scenograficzna wystawa główna „Wrocław 1945–2016” – Pokazane jest tu, jak przebiegał proces przybywania do Wrocławia ludności polskiej po drugiej wojnie światowej, jak to miasto się tworzyło, a potem jak w roku 80. na nowo odzyskiwało swoją tożsamość.
Odwiedzając CH Zajezdnia można przenieść się w czasie i przeżyć przygodę. Wystawa jest zorganizowana jak miasto – z ulicami, dworcem kolejowym, sklepem mięsnym, czytelnią, kioskiem i labiryntem. Można zejść też do podziemia, gdzie usłyszycie opowieść o opozycji antykomunistycznej oraz poczuć się, jak ktoś, kto przyjeżdża do Wrocławia zaraz po wojnie i w godzinę przeżyć 70 lat.

ADRES:
ul. Grabiszyńska 184

BILETY:
Bilet normalny – 16 zł/os.
Bilet ulgowy – 8 zł/os.
Bilet rodzinny – 45 zł/os.
Bilet grupowy – 50 zł/os.

Godziny otwarcia:
Wtorek | 9:00–17:00
Środa | 9:00–17:00
Czwartek | 10:00–17:00
Piątek–Niedziela | 10:00–18:00

Uwaga! Ostanie wejście na godzinę przed zamknięciem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @dziecinnieproste

12. Pawilon Czterech Kopuł

Sąsiadujący z Halą Stulecia Pawilon Czterech Kopuł jest innowacyjnym dziełem architekta Hansa Polziga, który powstał w latach 1912-1913. Do 1945 roku modernistyczny budynek służył jako miejsce wystaw i okolicznościowych wydarzeń, zaś od 1953 roku stał się siedzibą wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To właśnie tu kręcono kultowe filmy takie jak: ,,Sami swoi’’ Sylwestra Chęcińskiego czy ,,Popiół i diament’’ Andrzeja Wajdy.

Miejsce odzyskało tętno i stało się sercem sztuki współczesnej.

ADRES:
ul. Wystawowa 1

BILETY:
na wystawę stałą
normalny: 20 zł
ulgowy: 15 zł
rodzinny: 10 zł/os.
grupowy: 10 zł/os.
specjalny: 3 zł
„Muzeum za złotówkę” – bilet specjalny dla uczniów i studentów do 26. roku życia: 1 zł
bilet bezpłatny dla dzieci do lat 7
we wtorki wstęp wolny na wystawę stałą
bilet do Muzeum „Panorama Racławicka” pozwala na bezpłatne wejście na wystawę stałą

na wystawę czasową
normalny: 35 zł
ulgowy: 22 zł
rodzinny: 15 zł/os.
grupowy: 15 zł/os.
specjalny: 3 zł

na wystawę stałą i czasową (bilet łączony)
normalny: 45 zł
ulgowy: 30 zł
rodzinny: 20 zł/os.
grupowy: 20 zł/os.
specjalny: 5 zł

Godziny otwarcia:
poniedziałek — nieczynne
wtorek–czwartek — 10:00–17:00
piątek — 10:00–19:00
sobota — 10:00–20:00
niedziela — 10:00–18:00

Kasa biletowa zamykana jest na pół godziny przed zamknięciem Muzeum.

13. Żyjnia

Żyjnia to miejsce stworzone w 2019 roku przez Galerię Dizajn BWA Wrocław, w lokalu przy ul. Świdnickiej 2-4 (tuż przy Rynku). Przestrzeń pełni rolę miejskiego sanatorium, dostępnego dla wszystkich. We wnętrzu poczuć można klimat inspirowany dolnośląskimi uzdrowiskami.

Komfortowe pufy, stonowane odcienie zieleni, roślinność, ściana wykonana z luksferów, przez które delikatnie przebija światło, półprzezroczyste zasłony oddzielające przestrzeń od zgiełku miasta, unoszący się aromat ziołowych naparów – wszystko to sprawia, że przekraczając próg Żyjni znajdujemy się jakby w innym świecie.

ADRES:
ul. Świdnicka 2-4

BILETY:
Wstęp wolny

Godziny otwarcia:
od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-18.00

Żyjnia Wrocław
fot. Żyjnia

14. Hala Świebodzki

Jedyny wrocławski food court & bar, czyli miejsce w którym na jednej hali znajdziecie aż 7 konceptów kulinarnych i duży bar z pysznymi drinkami oraz lanym i kraftowym piwkiem. Klimatyczna hala starego wrocławskiego dworca została przemieniona w świetne miejsce, licznie odwiedzane przez mieszkańców.

Przestrzeń, w której znajduje się Hala tworzą znane, wrocławskie koncepty kulinarne oraz nowe projekty m.in. Falla (dania wegańskie i wegetariańskie), Projekt Pizza, Hulthaj (kuchnia orientalna), Ragazzi, Fish and chips, Pastrami summer oraz Grube ziarno (kawa i ciacho).

Food court rozwiązuje odwieczny problem z wyborem miejsca spotkania i rodzaju kuchni, na którą wszyscy mają ochotę. Hala dba zarówno o doznania kulinarne jak i artystyczne. W jej przestrzeni organizowane są eventy, targi i wiele innych artystycznych przedsięwzięć.

ADRES:
Dworzec Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20b

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do niedzieli w godz. 12:00 – 24:00
Bar czynny do ostatniego klienta

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pwarszawski (@pwarszawski)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomysły na niepogodę: 5 jednodniowych wycieczek w okolicach Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStylowo na festiwalu 2.0 – Wrocław Fashion Outlet po raz kolejny organizuje konkurs na najciekawszą stylizację uczestników festiwalu Nowe Horyzonty
Następny artykułWrocławskie ZOO ma nowego Dyrektora Generalnego!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.