Pomysły na niepogodę: 5 jednodniowych wycieczek w okolicach Wrocławia

0
5 pomysłów na jednodniową wycieczkę w okolicach Wrocławia
fot. https://palacmarianny.com.pl/

Jak spędzić z rodziną czy przyjaciółmi czas w weekend, kiedy pogoda nie dopisuje? W samym Wrocławiu jest sporo atrakcji do zobaczenia. Dla tych, którzy chcą jednak przeżyć jednodniową przygodę poza miastem, przygotowaliśmy fantastyczne miejsca, które Was nie zawiodą.

Zobacz, gdzie można pojechać na jednodniową wycieczkę w okolicach Wrocławia. Wspólne wyjazdy zawsze zbliżają do siebie i są okazją do spędzenia miłych chwil.

Z powrotem

1. Palmiarnia w Wałbrzychu

Na powierzchni 1900 metrów kwadratowych, oprócz palmiarni, wzniesiono również cieplarnie, ogrody utrzymane w stylu japońskim, rosarium, ogród owocowo-warzywny i obszar pod uprawę krzewów. Obecnie w wałbrzyskiej palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin.

Romantyczna historia

Palmiarnia powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej żonie Marii Teresie Cornwallis – West, zwanej Daisy, która uwielbiała piękne i oryginalne rośliny. Do dziś ogród zachwyca.

Palmiarnia znajduje się na ul. Wrocławskiej 158, w odległości około 2 km od Zamku Książ w Wałbrzychu. Z pewnością taka jednodniowa wycieczka zadowoli całą rodzinę.

Godziny otwarcia Palmiarni w kwietniu:

soboty i niedziele: 9:00-19:00

4-8 kwietnia: 10:00-18:00

od 9 kwietnia poniedziałek-piątek: 9:00 – 18:00

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ania Dratwicka (@pannaphi)

Z powrotem
Poprzedni artykułTargi i Giełdy Staroci we Wrocławiu [CO, GDZIE, KIEDY]
Następny artykułWrocław: Był basen… jest piękna sportowa hala przy ul Racławickiej!