4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia

0
Kolorowe Jeziorka
fot. Weronika Zamojska

Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzić weekend w okolicy Wrocławia? A może marzysz o odkryciu tajemnic średniowiecznych budowli? W takim razie nie zwlekaj! Te pomysły na jednodniowe wycieczki sprawią, że Twój weekend będzie niezapomniany!

Dolny Śląsk to rejon słynący z górzystych krajobrazów, niesamowitych zabytków architektonicznych oraz wielu ciekawych atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy samotnych wypraw i pieszych wędrówek, lecz również pasjonaci starych zamków i lokalnych legend. Dlatego też przygotowaliśmy kilka pomysłów na jednodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia, które z pewnością skradną serce każdego.

Z powrotem

1. Śladami natury

Zagórze Śląskie

Około 1,5 godziny jazdy samochodem z Wrocławia, kilka kilometrów za Świdnicą, położne jest Zagórze Śląskie. To malownicze miejsce idealnie nadaje się jednodniowy wypad na spacer lub odpoczynek nad wodą. Wyruszając spod Hotelu i Restauracji Maria Antonina, gdzie możemy zaparkować swoje auto, możemy udać się leśną ścieżką w kierunku zapory wodnej. Stanowi ona interesujący zabytek techniki – jej wysokość mierzy bowiem 44 metry, natomiast długość sięga 230 metrów. Stojąc na środku zapory, możemy podziwiać niesamowity widok na Jezioro Bystrzyckie oraz okoliczne lasy.

Drogę powrotną możemy odbyć drugą stroną brzegu, przekraczając jezioro najdłuższą wstęgową kładką w Polsce, którą bezpiecznie przeprawimy się do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

Zagórze Śląskie
fot. inzynieria.com

W sezonie letnim możemy również zyskać złotą opaleniznę wylegując się na plaży znajdującej się tuż przy Restauracji Maria Antonina oraz skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Warto także odwiedzić nowopowstałe Akwarium, do którego wstęp jest bezpłatny. Atrakcje przewidziano także dla dzieci – Małpi Gaj z pewnością dostarczy im zabawy na cały dzień.

W Zagórzu możemy także udać się na zwiedzanie średniowiecznego Zamku Grodno. Ciekawą atrakcją jest również Centrum Bioedukacji Multimedialnej, w którym znajduje się nowoczesna sala multimedialna oraz kinowa. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w towarzystwie przewodnika wliczonego w cenę biletu. Możliwe jest również wypożyczenie audio przewodnika. Czas zwiedzania liczy około 1,5h.

Zamek Grodno - jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia
fot. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:4776viki_Zag%C3%B3rze_%C5%9Al%C4%85skie_-_zamek_Grodno._Foto_Barbara_Maliszewska.jpg
Zagórze Śląskie
fot. Weronika Zamojska
Z powrotem
Poprzedni artykułBezpłatny koncert na jednym z piękniejszych wrocławskich patio!
Następny artykułUrząd miejski będzie czynny w soboty [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]