4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia

0

Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzić weekend w okolicy Wrocławia? A może marzysz o odkryciu tajemnic średniowiecznych budowli? W takim razie nie zwlekaj! Te pomysły na jednodniowe wycieczki sprawią, że Twój weekend będzie niezapomniany!

Dolny Śląsk to rejon słynący z górzystych krajobrazów, niesamowitych zabytków architektonicznych oraz wielu ciekawych atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy samotnych wypraw i pieszych wędrówek, lecz również pasjonaci starych zamków i lokalnych legend. Dlatego też przygotowaliśmy kilka pomysłów na jednodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia, które z pewnością skradną serce każdego.

2. Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Czy jezioro może mienić się na żółto i na purpurowo? Okazuje się, że tak! Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich to punkt na mapie, które zobaczyć musi każdy. To idealny pomysł na jednodniową wycieczkę w okolicy Wrocławia. Nie bez powodu okrzyknięto je jednym z 7 nowych cudów Polski. Jeziorka położone są w Rudawskim Parku Krajobrazowym, ok. 1,5 godziny drogi od Wrocławia. Tuż na zboczu Wielkiej Kopy turyści mogą udać się na wyprawę w poszukiwaniu czterech barwnych jezior: żółtego, purpurowego, błękitnego oraz czarnego.

W poszukiwaniach turyści liczyć mogą na pomoc i towarzystwo przewodnika sudeckiego, który przybliży im historię Kolorowych Jeziorek. Do dyspozycji turystów pozostaje również pole namiotowe i campingowe. Nieco aktywniejsi, mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu do nordic walking oraz wypożyczalni rowerów. Nie brakuje również punktu gastronomicznego, który mieści się przy Purpurowym Jeziorku.

Kolorowe Jeziorka- jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia
fot. Weronika Zamojska

W obrębie parkingu, na którym można bezpiecznie pozostawić samochód, znajduje się również specjalna strefa wypoczynku. Mieści się w niej boisko do siatkówki i badmintona, stanowiska do grillowania wraz z stolikami i ławkami, oraz toalety. Dzieci mogą radośnie spędzić czas na przygotowanym specjalnie z myślą o nich placu zabaw. W weekendy organizowane są także przejażdżki na kucykach dla najmłodszych, a cyklicznie zapraszany jest animator czasu wolnego potrafiący rozruszać i rozbawić każde dziecko.

Kolorowe Jeziorka - jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia
fot. Weronika Zamojska

Więcej informacji

Kolorowe Jeziorka
fot. Weronika Zamojska
Poprzedni artykułBezpłatny koncert na jednym z piękniejszych wrocławskich patio!
Następny artykułUrząd miejski będzie czynny w soboty [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]