12 ciekawych miejsc na sesję zdjęciową we Wrocławiu!

0

Jeżeli interesujecie się fotografią, na pewno dopadł Was kiedyś ten problem – brak weny i pomysłu na zdjęcia. Warto wtedy wspomóc nasz proces kreatywny i wybrać się z aparatem w podróż. Często bywa, że pomysły same się pojawiają, gdy ułatwia nam to ciekawe, fotogeniczne otoczenie – dlatego sporządziliśmy listę 12 miejsc, które na pewno zainspirują Was do stworzenia czegoś pięknego.

Wrocław pełen jest zjawiskowych miejsc wartych sfotografowania, lecz nie wszystkie znajdują się w miejskich poradnikach. Czasami, żeby stworzyć piękny portret, sesję ślubną, czy plenerową, potrzebujemy nieoczywistych lokalizacji zachwycających kolorem, formą lub nietypowym klimatem. Stworzyliśmy dla was listę 12 takich urokliwych miejsc, zaczynając od punktu startowego na mapie Wrocławia. Należy wspomnieć, że niestety z przyczyn pandemii poruszanie się po niektórych z nich może być w jakiś sposób ograniczone, lecz dla zachwycających efektów warto czasami przeczekać ciężkie czasy!

1) Dworzec Główny

Jeżeli podróżowaliście już pociągiem po Dolnym Śląsku, na pewno dostrzegliście piękno wrocławskiego dworca. Budynek powstał w latach 1855-1857 według projektu Wilhelma Grapowa, a na jego oryginalność składają się bajecznie zdobione wnętrza, przestronny hol, ukryte skarby architektury i niepowtarzalne klatki schodowe. Cały budynek skrywa wiele fotogenicznych miejsc, więc nie zapomnijcie przejść się z aparatem po całym obiekcie. Na Wasze uwiecznienie czekają piękne secesyjne sale na pierwszym piętrze oraz liczne podziemne przejścia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maciek Dziedzic (@dziedzicbb)

2) Wyspa Tamka

Tamka jest wakacyjnym barem położonym na jednej z wysp odrzańskich, znajdującym się we wrocławskim Starym Mieście. W wielopiętrowym budynku znajdują się między innymi salki prób dla muzyków, studio fotograficzne, biura, pracownie graficzne, magazyny, szwalnie, strefy kreatywne, vintage – shopy itd. Ta przestrzeń dla artystów jest niesamowicie ozdobiona, miejsce aż roi się od murali i ciekawych aranżacji. Niestety z powodu pandemii część gastronomiczna jest chwilowo nieczynna, a najprzyjemniejsze dla oka pomieszczenia zostały przekształcone w pokoje do wynajęcia. Nie znaczy to jednak, że nie możemy z tego miejsca skorzystać. Przestrzeń fotograficzną posiada znajdująca się tam Galeria u Agatki, organizująca ze szkołą AFA cykliczne wernisaże oraz agencja castingowa Zgrani, która udostępnia profesjonalne studio do realizacji sesji zdjęciowych. Tamka posiada również plażę, która urokliwie wygląda wiosną, gdy uruchomione jest ozdobne oświetlenie budynku. Z pewnością można wybrać się tam z aparatem po zakończeniu pandemii i wykorzystać całe dostępne na karcie pamięci miejsce!

3) Galeria Neonów

To chyba żadna tajemnica, że wrocławska Galeria Neonów jest miejscem niesamowicie fotogenicznym, ściągając na swoje tereny fotografów o każdej porze dnia i nocy. Jednakże nie mogło zabraknąć tego urokliwego miejsca na naszej liście. Koniecznie wybierzcie się do wrocławskiego Neon Side na Ruskiej 46C, jeżeli chcecie uzyskać żywe i pełne kolorów ujęcia!

4) Mosty Warszawskie

Nietuzinkowe miejsce o wielu obliczach – okolice mostów warszawskich służą jako ciekawa sceneria do zdjęć plenerowych. W tych okolicach znajdują się rozległe nadodrzańskie wały – chętnie odwiedzany na wiosnę teren piknikowy, który przypomina latem dziką łąkę oraz porośnięty gęsto drzewami grunt nad kanałem żeglugowym. Wraz z nadejściem cieplejszej pory roku otwiera się tu również Prosto Z Mostu Beach Bar, oferujący pyszne koktajle i przekąski – idealne zwieńczenie udanej sesji zdjęciowej.

5) Wrocławskie kamienice

Wrocław jest domem wielu starych kamienic, których rozległe klatki schodowe mogą służyć jako sceneria Waszej klimatycznej sesji zdjęciowej. Budynek przy ulicy Sudeckiej 80 oferuje tego typu widoki, lecz podobne zachwycające efekty uzyskacie w większości takich obiektów, znajdujących się chociażby przy ulicy Wita Stwosza, czy Podwale. Nie bójcie się zajrzeć również do pięknej klatki neorenesansowej Kamienicy Sachsów ul. Świdnickiej 36.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maciek Dziedzic (@dziedzicbb)

6) Muzeum Współczesne

Kto powiedział, że w muzeum sztukę należy tylko oglądać? Muzeum Współczesne we Wrocławiu oferuje do sfotografowania liczne wystawy interaktywne, jak i nowoczesną aranżację wnętrz. Jeżeli okoliczności na to pozwolą, koniecznie wybierzcie się tam przed końcem sierpnia 2021 roku, aby obejrzeć wystawę „Czewień. Ekspozycja na kolor”, który stworzy na Waszych zdjęciach niesamowitą atmosferę!

7) Zabytkowe kościoły

Jeżeli marzy Wam się zdjęcie na tle zabytkowej gotyckiej budowli, to trafiliście w idealne miejsce. Wrocław jako ewenement w skali całego kraju jest miastem aż pięciu katedr, zbudowanych głównie w tym stylu. Czy planujecie wejść do środka, czy studiować ich walory z zewnątrz, na pewno świetnie posłużą jako bajkowe scenerie Waszych portretów. Na zdjęciu poniżej widnieje neogotycki Kościół św. Michała Archanioła, który odnajdziecie na Ołbinie, lecz nie zapomnijcie odwiedzić również Archikatedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, czy Katedry św. Marii Magdaleny, na szczycie której znajduje się punkt widokowy – idealny do uchwycenia wrocławskiej panoramy!

8) Wrocławski Manhattan

Miejsce to znajduje się przy placu Grunwaldzkim. Manhattan to potoczna nazwa tego ikonicznego osiedla, zaprojektowanego w latach 70-tych przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak. W architekturze tych budynków odnaleźć można silne wpływy brutalizmu – stylu będącego nurtem modernistycznym. Są powszechnie rozpoznawalne i kojarzone z wrocławską panoramą, a swoim awangardowym stylem przyciągają fotografów, którym służy do zdjęć jako niepowtarzalne tło lub temat przewodni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Łukasz Wiatr (@hubston99)

9) Dworzec Nadodrze

Nietypowe miejsce, w którym zrobicie piękne i ciekawe zdjęcia. Jeżeli marzy Wam się industrialny klimat, nie musicie szukać dalej. Budynek dworca Nadodrze obudowany nieotynkowaną cegłą zapewnia niepowtarzalną, tajemniczą atmosferę. Nic dziwnego, że nieustannie sprowadza w swoje okolice filmowców i fotografów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Eugene Remark (@youdjin_pict)


fot. Izabela Matuszak

10) Czasoprzestrzeń

A skoro już o industrialnym klimacie mowa, nie zapomnijcie po zakończeniu pandemii przejść się do Czasoprzestrzeni. Jest to centrum kultury posiadające swoje lokum w ponad 100-letniej hali byłej zajezdni. Organizowane są tutaj targi, wystawy i festiwale tematyczne, a w przerwie od zabawy warto zrobić sobie kilka zdjęć na pamiątkę w tym fascynującym miejscu. Obecnie można odwiedzić również wystawę na zewnątrz budynku.

11) Biblioteka uniwersytecka 

Budynek nowej siedziby biblioteki uniwersyteckiej przy ulicy Fryderyka Joliot-Curie 12 przyciąga wszystkich swoim niepowtarzalnym, nowoczesnym stylem i brutalistyczną formą. Ceniony przez fotografów i filmowców ze względu na wpadające tam mocne światło i neutralne kolory oraz monumentalną bryłę. Z ciekawym podejściem na pewno stworzycie tam coś bardzo oryginalnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maciek Dziedzic (@dziedzicbb)

12) Pawilon czterech kopuł

Piękne miejsce należące do wrocławskiego Muzeum Narodowego, jest częścią kompleksu wystawienniczego wokół Hali Stulecia obok m.in. Pergoli i Ogrodu Japońskiego (miejsc równie fotogenicznych i wartych sprawdzenia!). W odrestaurowanym historycznym gmachu prezentowana jest kolekcja polskiej sztuki współczesnej z dziełami najwybitniejszych twórców II połowy XX wieku. Pawilon oraz jego okolice mają w sobie niezwykły urok, niestety wstęp na wystawy jest tymczasowo niedostępny, a muzeum organizuje oprowadzanie online. Możliwe jest jednak spacerowanie dookoła budynku, gdzie również uda Wam się uchwycić jego piękno na tle otaczających go ogrodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez kocham.wroclaw (@kocham.wroclaw)

Sprawdź również: 5 pomysłów na zimowy wypad do magicznych miejsc na Dolnym Śląsku

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane