12 ciekawych miejsc na sesję zdjęciową we Wrocławiu!

0

Jeżeli interesujecie się fotografią, na pewno dopadł Was kiedyś ten problem – brak weny i pomysłu na zdjęcia. Warto wtedy wspomóc nasz proces kreatywny i wybrać się z aparatem w podróż. Często bywa, że pomysły same się pojawiają, gdy ułatwia nam to ciekawe, fotogeniczne otoczenie – dlatego sporządziliśmy listę 12 miejsc, które na pewno zainspirują Was do stworzenia czegoś pięknego.

Wrocław pełen jest zjawiskowych miejsc wartych sfotografowania, lecz nie wszystkie znajdują się w miejskich poradnikach. Czasami, żeby stworzyć piękny portret, sesję ślubną, czy plenerową, potrzebujemy nieoczywistych lokalizacji zachwycających kolorem, formą lub nietypowym klimatem. Stworzyliśmy dla was listę 12 takich urokliwych miejsc, zaczynając od punktu startowego na mapie Wrocławia. Należy wspomnieć, że niestety z przyczyn pandemii poruszanie się po niektórych z nich może być w jakiś sposób ograniczone, lecz dla zachwycających efektów warto czasami przeczekać ciężkie czasy!

2. Wyspa Tamka

Tamka jest wakacyjnym barem położonym na jednej z wysp odrzańskich, znajdującym się we wrocławskim Starym Mieście. W wielopiętrowym budynku znajdują się między innymi salki prób dla muzyków, studio fotograficzne, biura, pracownie graficzne, magazyny, szwalnie, strefy kreatywne, vintage – shopy itd. Ta przestrzeń dla artystów jest niesamowicie ozdobiona, miejsce aż roi się od murali i ciekawych aranżacji. Niestety z powodu pandemii część gastronomiczna jest chwilowo nieczynna, a najprzyjemniejsze dla oka pomieszczenia zostały przekształcone w pokoje do wynajęcia. Nie znaczy to jednak, że nie możemy z tego miejsca skorzystać. Przestrzeń fotograficzną posiada znajdująca się tam Galeria u Agatki, organizująca ze szkołą AFA cykliczne wernisaże oraz agencja castingowa Zgrani, która udostępnia profesjonalne studio do realizacji sesji zdjęciowych. Tamka posiada również plażę, która urokliwie wygląda wiosną, gdy uruchomione jest ozdobne oświetlenie budynku. Z pewnością można wybrać się tam z aparatem po zakończeniu pandemii i wykorzystać całe dostępne na karcie pamięci miejsce!

Poprzedni artykuł5 pomysłów na zimowy wypad do magicznych miejsc na Dolnym Śląsku
Następny artykułWrocław: HIT! Ferie jeździeckie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych