Wrocław: HIT! Ferie jeździeckie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

0

Ferie jeździeckie na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi, wyjątkowa możliwość poznania tych zwierząt, rozpoczęcia przygody z nauką jazy konnej oraz doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich.

W programie znalazły się również zajęcia towarzyszące, takie jak: spotkanie z hipoterapeutą, konnym behawiorystą, kurs pierwszej pomocy, czy nauka podstawowych zwrotów w języku migowym.

  • Do udziału zaproszone są dzieci w wieku 7-13 lat.

  • Zapisy odbywają się przez stronę: torpartynice.pl.

Podczas zajęć każdy z młodych adeptów jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy będą doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Nauczą się podstawowych figur woltyżerskich – te ćwiczenia świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Poznają życie koni, nauczą się nimi opiekować, pielęgnować i siodłać. Podczas lekcji o koniu prowadzący opowiedzą  o wielu ciekawostkach na temat ras, budowy anatomicznej i ich zachowań.

Czas z końmi wzbogacony będzie o bardzo ciekawe spotkania z Konną Strażą Miejską, hipoterapeutą, a także konnym behawiorystą. Dzięki prawidłowemu odczytywaniu mowy ciała koni, uczestnicy będą mogli się z nimi lepiej porozumiewać. Wszystkie te umiejętności będą praktykowane podczas zajęć z ziemi z końmi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Gdzie na ferie z Wrocławia?

W programie ferii znalazły się również zajęcia z psami. Warsztaty poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”. Ponadto dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw języka migowego oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy –  umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne.

Nie zabraknie tego co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawy i warsztatów manualnych, podczas których zbudowane zostaną karmniki dla ptaków oraz stworzymy wspólnie z partnerem ferii – Leroy Merlin – przepiękne, ekologiczne kompozycje „las w słoiku”.

Ferie jeździeckie

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

1.turnus: 31 stycznia – 4 lutego

2.turnus: 7 lutego – 11 lutego

Cena – 1200 zł/turnus

Oferta dla dzieci w wieku 7-13 lat

Zapisy – torpartynice.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Ferie zimowe 2022 na Dolnym Śląsku. Kiedy przypadają w tym roku?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł12 ciekawych miejsc na sesję zdjęciową we Wrocławiu!
Następny artykułWrocław: Kradli katalizatory. Wytropił ich policyjny pies!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.