11 świetnych miejsc na piknik we Wrocławiu!

0

Piknik we Wrocławiu to świetna okazja do zjedzenia śniadania, lunchu czy kolacji na świeżym powietrzu. Wystarczy koc, pyszne jedzenie i dobra pogoda, na którą w ostatnim czasie się zapowiada! 

Z tego właśnie powodu chcielibyśmy zaproponować kilka ciekawych miejsc, w których możecie spędzić swój wolny czas na łonie natury. W tych parkach, zielonych skwerach i okolicach zorganizujecie idealny piknik we Wrocławiu.

5 parków, w których zorganizujesz wyjątkowy piknik we Wrocławiu

Park Szczytnicki

Jest to jeden z największych wrocławskich parków, zajmuje powierzchnię ok. 100 ha! Co oznacza tyle, że zawsze znajdzie się tam miejsce na rozścielenie swojego kocyka. Warto również odwiedzić Pergolę, gdzie obejrzeć możemy fantastyczne pokazy Fontanny Multimedialnej. Dodatkową atrakcją jest przepiękny Ogród Japoński otwarty od kwietnia do listopada. Godziny otwarcia od 9:00 do 19:00. Bilety wstępu w cenach: Ulgowy 6 zł, Normalny 10 zł.

Park Leśnicki

Park krajobrazowy zlokalizowany w zachodniej części miasta (Leśnica) nad rzeką Bystrzycą. Położony jest pomiędzy ulicami: Średzką (na południe od parku) oraz Marszowicką (na zachód od parku). Znaleźć tam można również stawy parkowe i cudowny zamek renesansowy.

Park Wschodni

Park znajduje się w okolicach rzeki Oławy a jego wejście znajdziemy od strony ulicy Krakowskiej. Jest to jeden z najmłodszych parków Wrocławia.

Park Juliusza Słowackiego

Również w samym centrum miasta mamy możliwość zorganizowania pikniku. Park ten znajduje się w sąsiedztwie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego.

Randka na kocyku na jednym z wrocławskich wzgórz

Wzgórze Andersa

Można tam rozłożyć kocyk, ale także skorzystać z dobrodziejstwa FoodTrucków na ustawionych drewnianych podestach i leżakach. Dodatkowo dla fanów rowerów i deskorolek dostępny jest Pumptruck, czyli tor rowerowo-deskorolkowy z przeszkodami, pagórkami i specjalnymi zakrętami, dzięki którym można wykonywać różne triki.

Wzgórze Gajowickie

Mieszkańcy miasta potocznie nazywają ją Górką Pafawag w nawiązaniu do już nieistniejącej już Państwowej Fabryki Wagonów. Stanowi świetny punkt widokowy, gdyż roztacza się z niej panorama Przedgórza Sudeckiego oraz wszystkich sąsiednich od Gajowic osiedli Wrocławia.

Piknik we Wrocławiu w dzikim lesie

Las Osobowicki

Zdecydowanie oddalony od centrum, bo położony jest w północno-zachodniej części Wrocławia po prawej stronie Odry. Bardzo dużo i przystosowany także do organizowania grilla.

Las Sołtysowicki

Również oddalony od centrum jest Las Sołtysowicki, zwany także Parkiem Sołtysowickim. Znajduje się on w północno-wschodniej części Wrocławia, pomiędzy Sołtysowicami a Kłokoczycami.

Piknik w samym centrum Wrocławia

Wały nad Odrą

Jednymi z najbardziej popularnych odcinków są te między mostami Jagiellońskimi a Trzebnickimi bądź przy moście Szczytnickim. Można tu nie tylko wypoczywać na kocu przy książce, ale również zorganizować przejażdżkę rowerową a dla fanów sportów wodnych są tu warunki do pływania kajakami.

Bulwar Dunikowskiego

Bulwar jest bardzo popularnym miejscem, w którym można na miejscu zjeść coś zamówionego z pobliskich pawilonów gastronomicznych. Zamawiać tam można zarówno słodkości jak i wytrawne przekąski. Jest to świetne miejsce, aby zasiąść z grupą znajomych i miło spędzić czas.

Wyspa Słodowa

Jest to miejsce najbardziej rozpoznawalne z uwagi na to jaką sławę zdobyło wśród studentów. Kiedy wieczorami zaczyna być przejmowana przez młodych ludzi grających we flanki czy puszczających muzykę z głośników może nie być zachęcająca do piknikowania, natomiast przed zmierzchem miło jest tu rozścielić koc i poczytać.

Teraz pozostaje już tylko umówić się z bliskimi i korzystać z pięknej pogody. Pamiętajmy jednak o wysprzątaniu terenu, na którym piknikowaliśmy! Dbajmy o to, aby i naturze i nam wspólnie żyło się w zgodzie.

Mapka miejsc na piknik we Wrocławiu

Sprawdź również: 5 ukrytych miejsc we Wrocławiu, które musisz odwiedzić!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRowerowy Maj we Wrocławiu! Nagrody do wygrania dla szkół i przedszkoli [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]
Następny artykułJuwenalia Wrocławskie 2023 wspólne dla 8 uczelni! [PROGRAM]