5 ukrytych miejsc we Wrocławiu, które musisz odwiedzić!

0
fot. Scena pod Regałem

Pisaliśmy już wiele o miejscach, które prezentowane są w każdym przewodniku po Wrocławiu. A co powiecie na listę ukrytych na pierwszy rzut oka lokalizacji, które zachwycą Was gdy tylko je odkryjecie? Każde miasto ma takie zakątki, które choć nie są tak popularne jak zabytki na Rynku, mają swój niesamowity urok.

Oto nasz wybór 5 ukrytych miejsc, które musisz odwiedzić we Wrocławiu.

Z powrotem

1. Zaczarowane podwórko przy ul. Roosvelta

Wrocławscy artyści w podwórkach kamienic malują obrazy, napisy i inne grafiki. Niektóre bardziej przyciągające uwagę, inne mniej. Wystarczy zarezerwować kilka godzin, uzbroić w aparat fotograficzny i wybrać na spacer. Pamiętajcie, że w bramach kamienic warto spojrzeć w górę  – w wielu z nich są zachowane, niewyremontowane stropy.

Największe wrażenie robią jednak murale znajdujące się na podwórku przy ulicy Roosvelta – można zobaczyć między innymi dzieła Edvarda Muncha, Marca Chagalla oraz Alfonsa Muchy. Powstał on przy współpracy Fundacji Ok! Art, która dzięki dofinansowaniu zaczęła prowadzić warsztaty z mieszkańcami. Efektem są przepiękne malowidła.

ul. Roosvelta 5, wstęp bezpłatny

Z powrotem
Poprzedni artykułKoncert Tribbsa na HotSpotcie we Wrocławiu już w tym tygodniu!
Następny artykułMania Smaku: W tej wrocławskiej pizzerii szanują tradycję, ale nie boją się oryginalnej połączeń smakowych!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.