Zgasną światła w Sky Tower – sprawdź dlaczego

0

W sobotę, 25 marca o godzinie 20:30 zostanie wyłączone podświetlenie reklam oraz iluminacja elewacji we wrocławskim Sky Tower. Związane jest to z corocznym wydarzeniem pt. Godzina dla Ziemi, które w symboliczny sposób ma zwrócić uwagę na proekologiczne postawy oraz promować energooszczędne zachowania.

Godzina dla Ziemi to międzynarodowa wydarzenie, zainicjowane przez Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF). Organizowane jest od 2007 roku w ostatnią sobotę marca. Tego dnia najsłynniejsze budynki, instytucje, a nawet miasta, wyłączają na godzinę iluminacje i światła.

Do akcji może dołączyć każdy z nas i właśnie 25 marca o 20:30 wyłączyć na 60 minut światło w swoim domu.

Organizatorzy akcji (WWF) zwracają uwagę, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma i nie zmniejszy nadmiernej emisji gazów cieplarnianych, jednak głównym celem akcji jest skłonienie do refleksji nad stojącymi przed ludzkością wyzwaniami i podjęciem koniecznych działań.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEkopiknik na Legnickiej: Wymień elektrośmieci na drzewka owocowe
Następny artykułNie nosisz? Do Pasażu przynosisz. Akcja pro-eko w Pasażu Grunwaldzkim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.