Zdalne nauczanie na Uniwersytecie Wrocławskim [SPRAWDŹ DO KIEDY]

0

Uniwersytet Wrocławski zmienia sposób prowadzenia zajęć, przechodząc prawie wyłącznie na nauczanie zdalne. Niezależnie od tego, czy Wrocław znajdzie się w czerwonej strefie zagrożenia koronawirusem.

Uniwersytet Wrocławski od początku października starał się tak układać zajęcia, by np. studenci pierwszego roku mieli szansę poznać uniwersytet na zajęciach stacjonarnych, zrozumieć czym różni się studiowanie od szkoły średniej. Jednocześnie uczelnia przeniosła wszystkie wykłady do sieci. Zajęcia w grupach zamieniła ze stacjonarnych na hybrydowe – tak by w pomieszczeniach można było zachować odpowiednie odległości. Dzięki restrykcjom sanitarnym wśród 28.000 studentów i pracowników zarejestrowano dotąd tylko 35 przypadków koronawirusa. By tak pozostało uczelnia wprowadza dalsze zmiany, przechodząc na miesiąc na nauczanie prawie wyłącznie zdalne.

– Jedynie zajęcia praktyczne – laboratoria, warsztaty, praktyki – będą mogły być prowadzone stacjonarnie – wyjaśnia rektor prof. Przemysław Wiszewski. Laboratoria zostają stacjonarne ponieważ wiele tego typu zajęć zostało przełożonych w poprzednim semestrze na jesień. W przypadku ostatnich lat studiów te zajęcia muszą się odbyć – w innym wypadku zabraknie na nie czasu. 

Także zajęcia WFu będą wyłącznie zdalne – wszystkie grupy przechodzą na nauczanie zdalne, nie ma potrzeby zmieniać zapisów. Jednocześnie Uniwersytet Wrocławski przypomina, że to ustawa o szkolnictwie zobowiązuje szkoły wyższe do prowadzenia zajęć WFu więc one „w jakiś sposób odbyć się muszą. Wszystkie formy oficjalnych i uroczystych zgromadzeń przybierają postać zdalną.

– Musimy być elastyczni. I będziemy – na razie obserwujemy w Polsce szybki przyrost chorych więc ograniczamy pobyt na uczelni pracowników i studentów do niezbędnego minimum. – mówi prof. Wiszewski. Gdy sytuacja się poprawi – powrócimy do nauczania hybrydowego. Dla mnie słowem kluczem na ten rok akademicki jest „elastyczność”. 

Obostrzenia będą obowiązywać do 15 listopada. Jeśli sytuacja we Wrocławiu i w kraju znacząco się poprawie, po tej dacie Uniwersytet Wrocławski wróci do nauczania hybrydowego. Decyzję rektor Uniwersytetu Wrocławskiego wyda najpóźniej 6. listopada. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzerwona strefa Wrocław. Przekroczony wskaźnik! Co to oznacza?
Następny artykułZrób zakupy w Arkadach Wrocławskich i zdobądź maskotkę Pucusia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.