Te atrakcje we Wrocławiu są otwarte tylko do końca października. Odwiedź je, zanim zostaną zamknięte

0

Kiedy myślimy o Wrocławiu, widzimy przed oczami malownicze mosty nad Odrą, urokliwe kamieniczki i niezliczone zabytki. To miasto, które w każdym sezonie przyciąga tłumy turystów, gotowych odkrywać jego bogactwo i urok. Jednak nie wszystko jest dostępne przez cały rok, a wiele atrakcji sezonowych we Wrocławiu zamyka się wraz z nadejściem chłodniejszych dni i końcem października. W tym artykule odkryjmy, które z tych wyjątkowych atrakcji warto odwiedzić, zanim zamkną się na czas zimy.

Ogród Botaniczny

Jednym z ukrytych skarbów Wrocławia jest bez wątpienia Ogród Botaniczny. To miejsce, gdzie przyroda ukazuje swoje najpiękniejsze oblicza przez większą część roku, ale niestety, co jesień zbliża się czas, kiedy ogród zamyka swoje bramy na okres zimowy. W tym roku, dzień, na który trzeba być gotowym, to 31 października. Miłośnicy przyrody powinni się pospieszyć, aby jeszcze przed nadejściem zimy delektować się urodą Ogrodu Botanicznego. 

 Bilet normalny kosztuje 25 zł. 

Ogród Japoński

Urokliwy Ogród Japoński we Wrocławiu, znany ze swojej harmonii, spokoju i estetyki, przyciąga tłumy przez większą część roku. Niemniej jednak tak samo jak Ogród Botaniczny, Ogród Japoński przygotowuje się na okres zimowego spoczynku. To wyjątkowe miejsce zamyka swoje bramy ostatniego dnia października. Masz więc już niewiele czasu, aby w pełni doświadczyć orientalnego spokoju tego miejsca.

Bilet normalny kosztuje 21 zł. 

Wystawa „Barokowi herosi. Wrocławskie rzeźby Johanna Georga Urbansky’ego z lat 20. XVIII w.” w Muzeum Narodowym

Tylko do 29 października trwa wystawa „Barokowi herosi. Wrocławskie rzeźby Johanna Georga Urbansky’ego z lat 20. XVIII w.” w Muzeum Narodowym. Wystawa prezentuje dwie wyjątkowe rzeźby stworzone przez Johanna Georg Urbansky’ego, jednego z najwybitniejszych śląskich rzeźbiarzy barokowych, w XVIII wieku. Pierwsza z nich to cztery imponujące figury Ojców Kościoła umieszczone na balustradzie w prezbiterium wrocławskiej katedry oraz w luterańskim kościele św. Marii Magdaleny. Druga część to prospekt organowy, który dawniej zdobił kościół św. Marii Magdaleny, ale został rozebrany pod koniec XIX wieku i mimo częściowego uszkodzenia, wciąż można podziwiać rozmach i talent artysty. 

Bilet na wystawy stałe i czasowe kosztuje 25 zł. 

Fontanna Multimedialna

Fontanna Multimedialna to nie tylko jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc we Wrocławiu, ale także doskonałe widowisko, które przyciąga tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Kolorowy spektakl, który łączy zarówno iluminacje świetlne, muzykę, jak i zsynchronizowane z nimi wyrzuty wodnych kaskad, jest niezapomnianym przeżyciem, którego zdecydowanie nie wolno przegapić. Niestety, jak wiele innych atrakcji, Fontanna Multimedialna nie działa przez cały rok.

Dlatego też koniecznie warto zapisać datę 21 października – to właśnie tego dnia, o godzinie 18.00 i 20.00 będzie można zobaczyć wszystkie dotychczasowe pokazy specjalne, wyświetlane w tym roku. Natomiast ostatnie pokazy dzienne tego sezonu odbędą się 22 października. Niezależnie więc od tego, czy jesteś mieszkańcem Wrocławia, czy gościem odwiedzającym to miasto, musisz to koniecznie zobaczyć. 

Wstęp wolny. 

„Plastikowa rzeczywistość” – wystawa rysunku w Ossolineum

Do 25 października w Ossolineum można również zwiedzić darmową wystawę  „Plastikowa rzeczywistość” – projekt finansowany w ramach programu Stypendiów Artystycznych Prezydenta Miasta Wrocławia. Wystawa koncentruje się na problemie, jaki stanowią tworzywa sztuczne we współczesnym świecie, a głównym jej celem jest zainspirowanie widzów do zastanowienia się nad skutkami nadmiernego korzystania z plastiku oraz podniesienie ich świadomości ekologicznej w niebanalny sposób. Warto odwiedzić. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułElektryczny Jeep Avenger – czy wyznacza trendy na przyszłość w branży motoryzacyjnej?
Następny artykułMobile Vikings rusza z kolejną kampanią społeczną: „Masz wiadomość od seniora”!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.