5 nietuzinkowych propozycji na jesienny spacer we Wrocławiu

0

Jak co roku, 22 września rozpoczęła się jesień astronomiczna, a 23 września jesień kalendarzowa. Wiele osób smuci się wraz z koniecznością pożegnania lata, jednak jesień jest piękną porą roku, a przekonać się można o tym we Wrocławiu.

Złota pora świetnie prezentuje się zarówno w najpopularniejszych miejscach spacerowych, jak i tych mniej znanych. Sprawdź nasze nietuzinkowe propozycje na jesienny spacer we Wrocławiu. 

Las Osobowicki 

Leżący w północno-zachodniej części miasta Las Osobowicki to obszar o powierzchni ok. 140 ha. Warto wybrać się tam na jesienny spacer, ponieważ obfituje on w naprawdę wiele klimatycznych pieszych ścieżek, które prowadzą przez różnorodne i dzikie tereny. Znajduje się tam górka Szwecki Szaniec (jej pierwotna nazwa to Schwedenschanze) z miejscem ogniskowym oraz Wieżą Pamięci Cesarza Wilhelma.

Leśne ścieżki skrywają też inne ślady kultury łużyckiej.

Park w Leśnicy

Leśnica, kiedyś osobna wieś, dziś część Wrocławia, to dobry pomysł na ciekawy jesienny spacer. Znajdujące się w niej Centrum Kultury Zamek regularnie organizuje liczne atrakcje, koncerty, warsztaty i pokazy, ale to nie wszystko. Dookoła obiektu znajduje się piękny park o zaczarowanym klimacie, który pokochają zarówno dorośli, jak i dzieci.

Najmłodsi docenią tamtejszy plac zabaw, a starszym z pewnością spodoba się zwiedzanie parku, a następnie dalszy spacer do Lasu Mokrzańskiego. 

Most Kilometrowy i Mokry Dwór

Jednym z ciekawszych pomysłów na jesienny spacer jest Most Kilometrowy, czyli kładka nad terenami wodonośnymi Wrocławia, która biegnie od osiedla Księże, aż o miejscowości Mokry Dwór. Ten spacer spodoba się miłośnikom natury, ponieważ z mostu podziwiać można piękne widoki terenów wodonośnych — łąki i rozlewiska pełne saren, dzików, bażantów i innych zwierząt. Co ciekawe, długość kładki, jak sama nazwa wskazuje, wynosi 1000 m i jest to najdłuższa tego rodzaju konstrukcja w całym kraju. Most biegnie równolegle do ulicy Starodworskiej, a przejście w jedną stronę zajmuje około 15-20 minut. Wzdłuż kładki jedzie linia autobusowa 100, kursująca z Gaju na Mokry Dwór, dzięki czemu dotrzeć tam może każdy. Po drugiej stronie kładki czeka miejscowość Mokry Dwór, wystarczy przejść przez ulicę i dalej iść wałem, aby móc zakochać się w przepięknej trasie.

Wały na Mokrym dworze otoczone są lasami, majestatycznymi obszarami rozlewiskowymi i dziką przyrodą. 

Marszowice

Marszowice przynależą do osiedla Leśnica i znajdują się tym samym w północno-zachodniej części Wrocławia. Warto odwiedzić pobliskie tereny, ponieważ mają one swojski klimat pełen natury. Można nacieszyć się pięknymi widokami, zobaczyć konie, a także przejść się wzdłuż starorzecza Bystrzycy. 

Wały nad Widawą

Niezwykle ciekawą trasę spacerową odbyć można, udając się nad Widawę, a konkretnie na wały biegnące na wysokości Psiego Pola. Rozlewisko rzeki tworzy magiczną aurę, która w połączeniu z otaczającą je jesienną naturą sprzyja spacerom. Liczne trasy spacerowe, wiszące drewniane mostki, przejścia między kanałami — tego możesz spodziewać się, udając się na wały nad Widawą. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Rusza nowa linia autobusowa na lotnisko! [Linia ,,P”]
Następny artykułPomysł na weekend dla zakochanych: Nieodkryta Dolina Pereł Kwisy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.