Wyszukiwarka grobów we Wrocławiu. Znajdź grób bliskiej osoby przez internet

0

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych 2023. Wielu mieszkańców Wrocławia już rozpoczęło przygotowania do tych ważnych dni w roku. Chcą przede wszystkim posprzątać i ozdobić groby swoich bliskich. We Wrocławiu jest kilka większych i mniejszych cmentarzy. Czasem nie sposób odnaleźć się w gąszczu alejek.

Odnalezienie grobu danej osoby we Wrocławiu nie jest jednak takie trudne. Miasto ma wiele cmentarzy i istnieje także wiele zasobów internetowych, które mogą pomóc w znalezieniu właściwego. Najczęstszym sposobem znalezienia grobu jest wyszukanie nazwiska osoby na stronie internetowej cmentarza. Możesz również skorzystać z Google Maps, które pokażą Ci wszystkie wrocławskie cmentarze.

Z pomocą przychodzi internetowa wyszukiwarka grobów. Znajdziecie ją na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu: tutaj

Jak znaleźć grób bliskiej osoby?

Aby znaleźć grób danej osoby, wystarczy wpisywać w wyszukiwarkę jej Imię i Nazwisko, ewentualnie cmentarz na którym się znajduje i rok pochówku (te dane nie są obligatoryjne).

Wrocławska wyszukiwarka grobów: kliknij

Czy wyszukiwarka grobów obejmuje wszystkie cmentarze?

Powyższa wyszukiwarka obejmuje główne komunalne cmentarze we Wrocławiu:
Cmentarz Grabiszyński, Cmentarz Osobowicki, Cmentarz w Leśnicy, Cmentarz Psie Pole, Cmentarz Pawłowice i Cmentarz Jerzmanowo.

Istnieją również ogólnopolskie wyszukiwarki grobów. Jedną z nich jest: webcmentarz.pl, która obejmuje już ponad 15 mln wpisów!

Drugą znaną wyszukiwarką jest grobonet.pl. To ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych, która jest połączona z bazą ponad 1300 cmentarzy w całym kraju.

Kiedy jest Święto Zmarłych i Dzień Wszystkich Świętych w 2023 roku?

Dzień Wszystkich Świętych, przypada na 1 listopada 2023. Zaduszki, są Świętem Zmarłych, które obchodzimy 2 listopada 2023. W tym roku jest to odpowiednio środa i czwartek.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu – jakie skrywa tajemnice?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDla kogo jest kredyt konsolidacyjny?
Następny artykułDlaczego warto studiować we Wrocławiu – zalety życia i nauki na Dolnym Śląsku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.