W życiu człowieka ma miejsce kilka przełomowych momentów, a jedną z takich chwil zdecydowanie jest wyjazd na studia. Jest to czas, w którym mnóstwo osób po maturze, a więc jeszcze nastolatków, opuszcza rodzinny dom i rozpoczyna – przynajmniej w pewnym stopniu – samodzielne życie. Ponieważ zwykle nie jest to łatwe, warto więc jak najdokładniej przemyśleć, w jakim mieście najlepiej byłoby zamieszkać.

Jednym z miejsc, które jest chętnie i wyjątkowo często wybierane przez studentów, jest miasto znajdujące się w południowo-zachodniej części Polski, na Dolnym Śląsku, czyli Wrocław.

Jak więc wygląda życie studenckie we Wrocławiu, że tak bardzo zachęca młodych ludzi do przeprowadzki? Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na studia we Wrocławiu, to koniecznie przeczytaj artykuł do końca.

Przeprowadzki Wrocław Edelweys
Firma przeprowadzkowa Edelweys Wrocław

Duży wybór kierunków studiów

Stolica Dolnego Śląska szansą na nowe znajomości

Wrocław, pomimo że nie leży w centrum kraju, może przyciągnąć studentów także z przeciwległych jego krańców. To znajdujące się nad Odrą miasto zachwyca zabytkową, ale także nowoczesną architekturą oraz zapewnia wiele atrakcji. Wrocław jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców, dzięki czemu tętni życiem przez cały rok. Rozpoczęcie studiów w stolicy Dolnego Śląska daje ogromne możliwości poznania wartościowych osób z całego kraju.

Studenci po zakończonym dniu nauki nie mogą narzekać na ubogie życie towarzyskie i brak możliwości spędzenia czasu z osobami w swoim wieku lub z osobami z podobnymi zainteresowaniami.
Dzięki temu życie studenckie nie ogranicza się jedynie do zdobywania wiedzy, ale jest także wspaniałym okresem, w którym zostają zawarte przyjaźnie i znajomości, które nie skończą się po ukończeniu nauki, ale trwają przez całe życie, przez co okres studiów jest wspominany jako jeden z najlepszych w życiu!

Studia we Wrocławiu – duży wybór kierunków studiów

Kandydaci na studia we Wrocławiu z pewnością nie będą mieli problemu ze znalezieniem wymarzonego przez siebie kierunku. Dzięki stałemu rozwojowi miasta pod względem edukacji, przyszli studenci staną przed wyborem jednego z ponad 250 kierunków studiów, które oferują uczelnie państwowe oraz uczelnie prywatne. Miasto jest jednym z największych ośrodków akademickich – znajduje się w nim 29 szkół wyższych, co pozwala na wybranie odpowiedniego dla siebie kierunku.

Jak każdy jednak wie, wybór drogi życiowej nie jest prosty, dlatego może się zdarzyć i taka sytuacja, że wybrany początkowo kierunek nie jest tym, który spełnia oczekiwania studenta. Dzięki dużej liczbie uczelni przyszły student, w przypadku decyzji zmiany kierunku studiów, nie będzie musiał zmieniać miasta zamieszkania, ponieważ nowy wybrany przez siebie kierunek znajdzie w tym samym mieście.

Możesz studiować dosłownie gdzie tylko zechcesz: na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Ekonomicznym, Politechnice Wrocławskiej, Collegium Humanum, Akademii Wychowania Fizycznego, Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki itp., ponieważ dostępne we Wrocławiu kierunki studiów licencjackich, magisterskich (w tym jednolite magisterskie), czy podyplomowych pozwolą Ci zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne w przyszłej pracy zawodowej.

Nawiązywanie nowych znajomości

Uczelnie niepubliczne oraz uczelnie publiczne, na których obecni i przyszli studenci zdobywają wiedzę

Wrocław słynie z dużego wyboru uczelni, zarówno publicznych, jak i prywatnych (niepublicznych), które prowadzą nie tylko najpopularniejsze kierunki studiów. W stolicy Dolnego Śląska istnieje szeroka gama dziedzin, na których znajdziesz wymarzony dla siebie kierunek studiów. Na uczelniach publicznych studenci z całego kraju zdobywają wiedzę na popularnych kierunkach studiów, od lat cieszących się dużym zainteresowaniem wśród studentów.

Znajdujące się we Wrocławiu uczelnie z pewnością i bez większego problemu pozwolą każdemu studentowi znaleźć odpowiedni dla siebie kierunek studiów, przez studia stacjonarne, studia niestacjonarne, studia licencjackie, studia II stopnia. Wśród ofert studiów we Wrocławiu dużą popularnością cieszą się także studia prawnicze, kierunki filologiczne i studia humanistyczne.

Jeśli interesujesz się przyrodą, dobrym wyborem dla Ciebie będzie Uniwersytet Przyrodniczy. Jeśli Twoją pasją jest sport, najlepszym wyborem wydaje się Akademia Wychowania Fizycznego. Jeśli natomiast wiążesz swoją przyszłość z muzyką czy sztuką, najlepszą decyzją będzie dla Ciebie wybór Akademii Muzycznej lub Akademii Sztuk Pięknych.
Znajdujący się we Wrocławiu Uniwersytet Medyczny jest jednym z najlepszych w Polsce, dzięki czemu kierunek lekarski cieszy się dużą popularnością. Podobną renomą szczyci się Politechnika Wrocławska, która także znajduje się w czołówce uczelni w kraju. Duży wybór kierunków daje Uniwersytet Wrocławski czy Dolnośląska Szkoła Wyższa. Popularnością cieszy się również Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, który słynie z dużej liczby kół naukowych, na których studenci mogą rozwijać zainteresowania i poszerzać swoją wiedzę.

Ciekawymi opcjami będą także Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, Collegium Humanum, Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna, Wyższa Szkoła Prawa czy Akademia Wojsk Lądowych. Innymi, ale zdecydowanie jeszcze nie wszystkimi uniwersytetami, o których należy również wspomnieć, są Wyższa Szkoła Bankowa, Akademia Sztuk Teatralnych, Wyższa Szkoła Humanistyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Wyższa Szkoła Handlowa, Papieski Wydział Teologiczny, Akademia Muzyczna, Wyższa Szkoła Logistyki, Wyższa Szkoła Informatyki czy Akademia Nauk Stosowanych.

Wzajemna pomoc studentów

Studia podyplomowe

Miasto posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych, które stanowią kolejny etap w rozwoju ścieżki zawodowej. Wrocławskie uczelnie pozwalają rozszerzać wiedzę, zarówno na państwowych, jak i na prywatnych uczelniach. Nabyte po ukończeniu studiów kompetencje dają szansę na znalezienie lepszej i bardziej satysfakcjonującej pracy. Z tego powodu podyplomowe kierunki studiów we Wrocławiu (np. na Uniwersytecie Wrocławskim) cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Popularne kierunki studiów dotyczą także studiów doktoranckich. Otrzymanie tytułu doktora nie tylko zwiększa szansę na awans w pracy i lepsze wynagrodzenie, ale także pozwala pogłębić wiedzę, podnieść kwalifikacje zawodowe, udoskonalić umiejętności i stać się ekspertem w danej dziedzinie, którą studenci sami sobie wybiorą. Dzięki pracy pod okiem wykwalifikowanego promotora kandydat ma pewność, że jego działania idą w dobrym kierunku.

Kierunki studiów we Wrocławiu – dodatkowe korzyści
Wiele uczelni wrocławskich współpracuje z zagranicznymi uczelniami.
Pozwala to na wymiany pomiędzy studentami z różnych krajów. Zaletą studiów we Wrocławiu jest ich przyjazny stosunek do przyjezdnych studentów, którzy odwiedzają Polskę, aby kontynuować wybrane przez siebie kierunki studiów. Studia we Wrocławiu otwierają więc wiele drzwi, nie tylko do zdobywania wiedzy.

Utrzymanie na studiach

Każdy, kto zdecydował samodzielnie utrzymywać się na studiach, dobrze wie, ile kosztują studia. W takiej sytuacji najlepszą opcją wydają się studia zaoczne, czyli studia niestacjonarne, które pozwolą jednocześnie pracować i samodzielnie się utrzymywać. W tak dużym i prężnie rozwijającym się mieście, jakim jest Wrocław, młodzi ludzie mogą znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert pracy na obecnym i przyszłym rynku pracy.

Dodatkowo miasto zapewnia liczne atrakcje i wiele opcji spędzania wolnego czasu, który zwłaszcza w okresie studiów warto jak najlepiej wykorzystać.

Odpoczynek studentów między zajęciami na uczelni

Kierunki studiów – podsumowanie

Decydując się na studia we Wrocławiu, otwierają się przed nami nie tylko drzwi do edukacji, ale także do ciekawego i aktywnego życia studenckiego, zdobywania nowych doświadczeń i znajomości, które pozwolą wspominać okres studiów jako najpiękniejszy czas w życiu. Dodatkowo dzięki licznym kawiarniom, restauracjom oraz innym atrakcjom, studenci nie będą odczuwali aż tak wielkiego przytłoczenia nauką, które nieraz pojawia się podczas studiowania. Wrocław wyróżnia się również urokliwymi parkami oraz malowniczymi bulwarami nadodrzańskimi, dzięki którym odpoczynek na łonie natury pozwala wyciszyć się, zebrać myśli i odstresować, co jest szczególnie istotne w życiu studenta.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyszukiwarka grobów we Wrocławiu. Znajdź grób bliskiej osoby przez internet
Następny artykułWrocław: Radosna Parada Niepodległości przejdzie przez ulice miasta
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.