Wrocław otrzymał tytuł Sportowego Miasta Roku

0

W Toruniu podczas I Gali Kongresu Miast Sportowych zostały przyznane statuetki dla „Sportowych Miast Roku”. W kategorii miast powyżej 250 tysięcy mieszkańców zwyciężył Wrocław!

Kapituła redakcyjna w składzie Michał Pol oraz Przemysław Rudzki wybrała 30 miast do udziału w konkursie. Uczestnicy zostali podzieli na trzy kategorie (w każdej po dziesięciu kandydatów): miasta do 100 tysięcy mieszkańców, mające między 100 a 250 tysiące mieszkańców oraz powyżej 250 tysięcy. Miasta w każdej kategorii nominowała redakcja Przeglądu Sportowego, lecz ostateczny wybór należał do specjalnej kapituły kongresu złożonej z uznanych osobistości w środowisku sportowym, m.in. Moniki Pyrek, Roberta Korzeniowskiego.

Podczas uroczystej, wieczornej gali Wrocław otrzymał tytuł Sportowego Miasta Roku w kategorii miast powyżej 250 tysięcy mieszkańców. Statuetki otrzymały także Gdynia (kategoria od 100 do 250 tysięcy mieszkańców) oraz Sopot (do 100 tysięcy mieszkańców).

– Przyznanie nagrody Wrocławiowi wiążę się nie tylko z organizacją The World Games 2017, ale przede wszystkim z tym, że miasto stawia na sport dzieci i młodzieży – mówił Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, odbierając statuetkę.

I edycja Kongresu Miast Sportowych miała miejsce w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wydarzeniu dopisała wysoka frekwencja i odbiło się szerokim echem w świecie sportu. Gospodarzem II edycji jest Toruń. Tegoroczny kongres trwa właśnie w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki  pod nazwą „Efektywne zarządzanie sportem w mieście”.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkrywanie cyfrowego świata w nowym MediaMarkt we Wrocławiu
Następny artykułWroclavia odkrywa swoje oblicze!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.