Wrocław: Kolejkowo zbudowało nową wystawę z 10 ton piasku [MIASTO Z PIASKU]

0

Stworzone z ponad 10 ton piasku Miasto z Piasku czeka na Was w Kolejkowie we Wrocławiu od 14 czerwca. Budowle i zamki z piasku, ogromny piaskowy smok, Kolejkowiczanie budujący świat z przedmiotów pozostawionych na plaży. Rozglądajcie się uważnie, a znajdziecie piaskowe inspiracje sztuką i ekologią.

Szumiące wody skrywają tajemnicze stworzenia, a miniaturowi Kolejkowiczanie budują swoje miasto ze śmieci pozostawionych na nadmorskich plażach. Szklarnie z plastikowych butelek, sznury z poprutych skarpetek i malowane niedopitą kawą łódeczki. To cenna lekcja o ekologii i recyklingu.

– Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie wakacyjną beztroskę, szum fal, gorący piasek, ale też i nawiązania ekologiczne. Będziecie zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują każde ziarnko grochu, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawione lody – mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Kolejkowiczanie budują swoje miasto nad wodą, wśród leżaków, w otoczeniu piaskowego smoka, budowli i zamków z piasku.

Wiele pracy, cierpliwości, precyzji i delikatności, tego wymagało od nas Miasto z Piasku. Efekt zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją były nadmorskie plaże i piaskowe zamki tworzone przez plażowiczów – podkreśla Magdalena Huk, modelarka z Kolejkowa.

Miasto z Piasku otwiera się dla zwiedzających 14 czerwca i czeka na Was do 18 września.

Zwiedzanie jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa. Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25 – krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi i w mieście, jeżdżące pociągi, tramwaje czy samochody za dnia i nocą, pływający statek, burzę z prawdziwym deszczem i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz z Wrocławskiego Rynku.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 36 zł – normalny i 29 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKraków ma ,,Damę z łasiczką”, a Wrocław ,,Madonnę pod jodłami” z niezwykłą historią, która może Was zaskoczyć!
Następny artykułWakacje na Dolnym Śląsku pod hasłem kultury i sztuki – 4 miejsca i wydarzenia, które warto zapisać!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.