Wakacje na Dolnym Śląsku pod hasłem kultury i sztuki – 4 miejsca i wydarzenia, które warto zapisać!

0

Dolny Śląsk to jeden z najciekawszych kierunków na wakacje dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z udziałem w wydarzeniach kulturalnych. Zobacz, czego nie można pominąć tego lata!

Koncert Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wyntonem Marsalisem

30 czerwca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu zagra Jazz at Lincoln Center Orchestra, niezwykle wszechstronna grupa muzyków. W jej skład wchodzi piętnastu najlepszych współczesnych solistów i członków zespołów jazzowych.

Pod przewodnictwem Wyntona Marsalisa, dyrektora zarządzającego i artystycznego w Jazz at Lincoln Center, orkiestra wykonuje szeroki repertuar: począwszy od autorskich kompozycji i utworów jazzowych powstałych na zlecenie Lincoln Center, skończywszy na niespotykanych, historycznych kompozycjach i arcydziełach artystów, takich jak Duke Ellington, Count Basie, Fletcher Henderson, Thelonious Monk, Mary Lou Williams, Dizzy Gillespie, Benny Goodman i Charles Mingus.

WIĘCEJ INFORMACJI: tutaj

23. Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty co roku ściąga do Wrocławia tłumy kinomanów z całej Polski. W tym roku pokazanych zostanie łącznie 200 tytułów!

Organizatorzy pochwalili się na razie 5 tytułami ze znanych festiwali filmowych: No Bears, reż. Jafar Panahi (Nagroda Specjalna Jury za reżyserię na festiwalu w Wenecji), Saint Omer, reż. Alice Diop (Nagroda Jury na festiwalu w Wenecji), Blue Jean, reż. Georgia Oakley (Independent British Film Awards), Samsara, reż. Lois Patiño (Nagroda Specjalna Jury sekcji Encounters na 73. Berlinale) oraz Tótem. reż. Lill Avilès (Prezentowany w sekcji konkursowej tegorocznego Berlinale).

Dokładny program tegoroczych Nowych Horyzontów poznamy 4 lipca, karnety na to wydarzenie będą w sprzedaży już 21 czerwca.

WIĘCEJ INFORMACJI: tutaj

Slot Art Festiwal 2023

W lipcu Dolny Śląsk zaprasza do udziału w unikalnym eksperymencie na pograniczu sztuki i działań społecznych. W ramach festiwalu Slot Art do niewielkiego Lubiąża zjeżdża kilka tysięcy osób, aby razem tworzyć, pracować i mieszkać. Wspólnymi siłami zamieniają opustoszały kompleks klasztorny w „prototyp miasteczka”, które istnieje tylko kilka dni w roku.

W czasie festiwalu gra aż 10 różnorodnych scen muzycznych, na których w tym roku wystąpią m.in. LOR, Vito Bambino i Bovska. Nieodłączną częścią tego wydarzenia są warsztaty prowadzone przez ochotników, pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin. Do tego kino, tatr, wystawy, ale też wykłady i dyskusje, a także najważniejsze: spontaniczne rozmowy i spotkania. Wszystko to w niezwykłej scenerii olbrzymiego, barokowego pałacu.

WIĘCEJ INFORMACJI: tutaj

The Bridge Wrocław MGallery

Aby wydobyć jeszcze więcej przyjemności z podróżowania tropem wydarzeniem kulturalnych, na swoją bazę wypadową warto wybrać miejsce, które idealnie dopełni ten inspirujący czas. Przykładem jest The Bridge Wrocław MGallery, 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim, w najstarszej, zabytkowej części Wrocławia.

Tutaj przeszłość łączy się ze współczesnością, a luksusowy design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza hotelu zdobią między innymi wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia oraz reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych i Muzeum Narodowego. To doskonała baza wypadowa dla wszystkich, którzy cenią sobie najwyższy komfort i walory estetyczne, a także bliskość głównych atrakcji stolicy Dolnego Śląska.

Kulinarnym sercem hotelu The Bridge jest restauracja Craft, której menu bazuje na rzemieślniczej filozofii i produktach od lokalnych dostawców. Poza sezonowymi daniami i koktajlami, warto sprawdzić wybór win od dolnośląskich producentów, takich jak Winnica 55-100 czy Winnica Jadwiga, a także rzemieślniczych piw.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Kolejkowo zbudowało nową wystawę z 10 ton piasku [MIASTO Z PIASKU]
Następny artykułWrocław z usługą abonamentową Glovo Prime [DARMOWE DOSTAWY W ABONAMENCIE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.