Wrocław celem numer jeden wśród podróży po Europie

0

W środę 4 kwietnia nasze miasto oficjalnie otrzymało tytuł European Best Destination 2018. Wrocław został wybrany spośród 20 innych europejskich miast. Wyróżnienie przekazał na ręce prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza prezes brukselskiej organizacji European Best Destinations – Maximilien Lejeune.

Przypomnijmy, że miasto zwyciężyło w tym międzynarodowym konkursie na początku lutego, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów ze 146 krajów. Tytułem najlepszej europejskiej destynacji turystycznej możemy pochwalić się dzięki zaangażowaniu wrocławian, lokalnych środowisk oraz gości z Polski i całego świata. Za Wrocławiem znalazły się między innymi: hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż.

Wszystkim 41 148 osobom, które głosowały na Wrocław, bardzo dziękuję. Dokonaliście dobrego wyboru. Szczęśliwie żyjemy w czasach – i oby tak pozostało  – gdy podróżowanie jest łatwe, a Europa otwarta i dostępna.  Serdecznie zapraszamy wszystkich do Wrocławia. Przyjeżdżajcie Państwo do nas! – powiedział podczas odbierania nagrody prezydent Dutkiewicz.

GRA_4176

Na temat wyników konkursu wypowiedziało się jeszcze kilka innych osób na co dzień związanych z Wrocławiem:

Myślę, że tym co przyciąga ludzi do Wrocławia jest jego wielokulturowość oraz wynikająca z niej cudowna atmosfera – mówi  Michał Kaczmarek, przewodnik miejski.

Rozpiera mnie duma, że moje miasto jest na topie – dodała Anna Patalas, przewodniczka miejska. – Wygraliśmy wszystko, co było do wygrania: w 2016 roku zostaliśmy Europejską Stolicą Kultury, rok później odbyły się igrzyska The World Games, a teraz otrzymaliśmy tytuł, który jest ukoronowaniem ciężkiej pracy wielu ludzi.

Organizacja dużych przedsięwzięć, takich jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej.  Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 milionów turystów, co również nie jest bez znaczenia. Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście – podsumowała Wioletta Samborska, Dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Cieszymy się, że nasze miasto dostaje tyle wspaniałych nagród. Oczywiście czekamy na kolejne wyróżnienia. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom działającym na rzecz Wrocławia. Mamy nadzieję, że odniesione sukcesy pomogą w dalszej pracy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza II edycja akcji Schronisko dla roślin- wymieńmy się roślinami!
Następny artykułBiblioteka na Ołtaszynie z nową siedzibą
Odkryj Wrocław na nowo