Biblioteka na Ołtaszynie z nową siedzibą

0

4 kwietnia o godzinie 14:30 na wrocławskim Ołtaszynie otwarta została 17 filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od dziś oddział będzie funkcjonować w byłej siedzibie banku przy ul. Nenckiego 136a.

Obiecaliśmy, że nowa biblioteka powstanie jak najszybciej, nie chcieliśmy zostawiać czytelników z Ołtaszyna bez możliwości wypożyczania książek, dlatego działaliśmy sprawnie i szybko. – wyjaśniał podczas otwarcia Andrzej Ociepa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Do nowej powierzchni zostały przeniesione meble z dawnej siedziby przy ul. Gałczyńskiego, stworzyliśmy również kącik dziecięcy dla najmłodszych czytelników – dodał.

Dalej Andrzej Ociepa tłumaczył jak przystosowano pomieszczenia byłego banku na cele biblioteczne – Było to kilka niezbędnych prac remontowych, wyburzonych zostało kilka ścian działowych, musieliśmy w inne miejsce przenieść kable elektryczne, zlikwidować część wykładzin dywanowych i uzupełnić płyty gresowe. 

zdjęcie1

Filia nr 17 jest Biblioteką Bez Barier, oznacza to, że jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Będzie tam można wypożyczyć książki z literatury pięknej i popularnonaukowej, a w razie potrzeby otrzymać profesjonalną pomoc przy korzystaniu z katalogów bibliotecznych. Organizowane będą również lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz imprezy dla dzieci i ich rodziców i opiekunów.

Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych także wypowiedział się w sprawie otwarcia biblioteki: – Niezmiernie mnie to cieszy, że tak szybko udało nam się stworzyć nowe miejsce dla biblioteki, ale to jeszcze nie koniec. Już niedługo, będziemy mogli świętować otwarcie centrum aktywności lokalnej, które będzie uzupełnieniem tego miejsca, siedzibą spotkań mieszkańców Ołtaszyna.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław celem numer jeden wśród podróży po Europie
Następny artykułPierwsze wrocławskie Targi Natural Beauty już w ten weekend! [7 i 8 kwietnia 2018]
Odkryj Wrocław na nowo