Wirtualne spacery po puszczy i muzeach, zajęcia jogi i koncerty online. Tak Wrocławianie kulturalnie spędzają czas w domach

0

Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, w której musimy nauczyć się jakoś odnaleźć. Kontakty z innymi ludźmi zostały ograniczone. Nie możemy brać fizycznego udziału w wydarzeniach rozrywkowych, czy kulturalnych. Jak więc aktywnie spędzić czas, gdy w perspektywie mamy pozostanie na długi czas w domu?

Z pomocą przychodzą instytucje kultury oraz facebookowe grupy dzielące się informacjami o możliwości wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i innych aktywnościach bez opuszczania czterech ścian.

Wirtualne zwiedzanie wystaw Centrum Historii Zajezdnia:

Tętniące życiem przestrzenie Zajezdni opustoszały. Jednak nie zaprzestano pracy. W ciągu kilkunastu godzin udało się zorganizować pracę zdalną dla niemal całego zespołu. Zdalnie opracowywane są zbiory i program działań edukacyjnych, który będzie realizowany online. Instytucja działa i będzie poprzez Internet dostarczać różnych możliwości uczestnictwa w kulturze, bez wychodzenia z domu.

Przede wszystkim można wirtualnie zwiedzać wystawę głównąWrocław 1945–2016”.

Na Facebooku Zajezdnia w najbliższych dniach będzie powracać do zrealizowanych przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” w ciągu ostatnich 13 lat wystaw i wydarzeń. Udostępnione zostaną też wszystkie wystawy online oraz wiele filmów i prac naukowych – może właśnie teraz jest dobry czas, żeby na spokojnie z tego skorzystać. Będą też publikowane materiały, które pomogą spędzić mądrze i radośnie czas w domach z małymi dziećmi – kolorowanki i pomysły na zajęcia. Pracownicy Zajezdni postarają się też zatelefonować do wszystkich świadków historii, którzy zostawili im dane kontaktowe, by mieć wiedzę o ich potrzebach i – na miarę naszych możliwości – okazać im pomoc.

Zajezdnia zachęca też, by wykorzystać czas kwarantanny do spisywania historii rodzinnych, przeglądania albumów, okazywania troski bliskim, zwłaszcza seniorom. Rodzinne relacje, ale też spisane historie, to wielkie dobro dla każdego z nas, dla naszych rodzin, dla społeczeństwa.

Joga w czasach zarazy- regularne zajęcia online

W myśl zasady #bettersafethansorry siedzimy w domach, ale nie próżnujemy. Joga kolektyw zaprasza na regularne zajęcia online .

Codziennie będzie można spotykać się online o godzinie 19 na wieczornej praktyce jogi, która oderwie nas chociaż na chwilę od zalewu informacji i stresów. Każdego dnia będzie was czekać nowe wyzwanie i nowa sekwencja. Zajęcia odbywać się będą od niedzieli do piątku włącznie, w tygodniowych cyklach.

Szczegóły: tutaj

Niedzielny spacer w Puszczy – online

Puszczański Punkt Informacyjny zaprosił w ubiegłą niedzielę na wczesno-wiosenny spacer po Puszczy Białowieskiej.

Oczywiście online – o godz. 12:00 blisko 15 tysięcy zainteresowanych osób ,,poszło do lasu”, by zobaczyć co słychać, co kwitnie i co widzą oprowadzający. Prowadzący spacer zachowali wszystkie środki ostrożności.,, Do lasu wzięły telefony dwie osoby, które mieszkają w jednym miejscu: – napisali, żeby podkreślić, że poważnie traktują obecną sytuację i dbają o innych i o siebie.

Mamy przekonanie, że wizyta w pięknym starym lesie, nawet wirtualna przyniesie nam wszystkim chwilę oddechu.

Bezpłatny webinar dla VII i VIII klasy z języka polskiego

Spójnik Edukacji oraz Fundacja Pozytywka Autorskie Centrum Integracji zaprasza uczniów klas VII i VIII do wspólnych zajęć wokół egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Na co dzień wspierają w tym uczniów wolnych szkół i edukacji domowej. Postanowili podzielić się tym, co przygotowują szerzej.

Zajęcia prowadzone są na platformie ClickMeeting.
Proponowane są zadania, które przygotowywane są na podstawie materiałów z rekomendowanych repetytoriów i arkuszy. Uczestnicy nie muszą kupować żadnych materiałów na potrzeby zajęć. Zadania są w formie zdalnej (testy, quizy, zadania otwarte).

Przy okazji zadań powtórzony będzie materiał z literatury i wiedzy o języku.

W marcu proponowane spotkania webinarowe odbędą się:
– w poniedziałki od 15:30 -16:45
– w środy od 15:30 – 16:45
– w czwartki od 15:30 – 16:45

Żeby uczestniczyć w webinarze należy skorzystać z linka:
https://spojnikedukacji.clickmeeting.com/egzamin8jezykpolski

ClickMeeting nie wymaga żadnej aplikacji, wystarczy przeglądarka internetowa oraz słuchawki – dla komfortu, można uczestniczyć bez.

Opowieści w czasach zarazy

Czas kwarantanny. Po zaspokojeniu najważniejszych potrzeb i udzieleniu pomocy potrzebującym, szukamy sposobu, w jaki moglibyśmy zająć myśli.
Żeby nie zwariować, odprężyć się i nakarmić umysły innymi historiami niż te o wirusie Agencja autorska „Opowieści” zaprasza na OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY.

To seria wirtualnych spotkań z Pisarkami i Pisarzami. Każdego dnia (za wyjątkiem weekendów) od poniedziałku 16 marca do odwołania o godzinie 19:00 na fanpage’u Agencji Autorskiej „Opowieści” będą goszczeni ludzie kultury, którzy opowiedzą o literaturze i o swojej pracy.

Zza biurek, z terenu, z Polski i z dalekiej Północy, specjalnie dla Was – opowieści w czasach zarazy.

Szczegóły: tutaj

Kino Nowe Horyzonty – zobacz kino legalnie on-line

Przyłączając się do akcji #zostańwdomu, Kino Nowe Horyzonty poleca 10 znakomitych filmów dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – wszystkie tytuły są dostępne legalnie on-line (za niewielką opłatą). Nie ma kina bez wspólnoty, dlatego zachęcają do wspólnego – tymczasowo wirtualnego – oglądania.

Linki znajdziecie na stronie:
bit.ly/3cUnS2I

1. „Bliskość” i „Wysoka dziewczyna”, reż. Kantemir Bałagow: nikt tak pięknie nie opowiada o wspólnocie w czasach kryzysu jak nowy mistrz rosyjskiego kina.

2. „Ága”, reż. Milko Lazarow: czyli czułość w obliczu galopującego postępu cywilizacyjnego.

3. „Girl”, reż. Lukas Dhont: ciało, w którym żyję, a ciało, w którym chciałabym żyć. Intymny manifest o wolności.

4. „Lato 1993”, reż. Carla Simón: precyzyjnie skonstruowany portret emocjonalny dziecka, które musi ułożyć swoje życie na nowo.

5. „Touch Me Not”, reż. Adina Pintilie: kino, które dotyka.

6. „Nie jestem czarownicą”, reż. Rungano Nyoni: wykluczenie i izolacja od wspólnoty? To codzienność dla bohaterek filmu Nyoni.

7. „Bergman – rok z życia”, reż. Jane Magnusson: kinofilska podróż w czasie do 1957 roku – przełomowego momentu w karierze Ingmara Bergmana.

8. „Widzę, widzę”, reż. Severin Fiala, Veronika Franz: surrealistyczny horror, psychologiczny thriller, kino transgresyjne i jednocześnie fascynujący pomysł na eskapizm.

9. „Zimowi bracia”, reż. Hlynur Pálmason: idealna wprawka przed lub uzupełnienie po seansie „Białego, białego dnia”.

10. „Biały Bóg”, reż. Kornél Mundruczó: natura nie da sobie tak łatwo założyć kagańca.

Zachęcamy również do dołączenia do grupy Kulturalnie zostań w domu  , w której wrocławianie dzielą się bieżącymi informacjami o wydarzeniach online.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTramwaje i autobusy będą kursować we Wrocławiu rzadziej! [WAŻNE]
Następny artykułNarodowe Forum Muzyki przechodzi w tryb online. Słuchaj codziennie koncertów i recenzji
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.