We Wroclavii rusza charytatywna zbiórka zimowego obuwia!

0

Charytatywna Zbiórka obuwia we Wroclavii z okazji zbliżających się świąt.

Wroclavia po raz kolejny organizuje inicjatywę w duchu less waste, nawiązując współpracę z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty i ponownie wesprze podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Wszyscy odwiedzający Wroclavię mogą włączyć się do akcji, dać swoim butom drugie życie i pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie.

Wroclavia

Jak przyłączyć się do charytatywnej akcji Wroclavii?

W świątecznej akcji Wroclavii może wziąć udział każdy. Wystarczy od 29 listopada do 8 grudnia przynieść do centrum swoje używane, ale niezniszczone buty i samodzielnie umieścić je w pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny. Potrzebne jest wyłącznie obuwie zimowe i sportowe – damskie i męskie.

Ważne, aby obuwie było niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Buty powinny być związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań.

Zebrane w ten sposób obuwie 8 grudnia trafi do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia, i zarazem partnera akcji. Wroclavia sfinansuje wykonaną przez profesjonalistów renowację, specjalistyczne czyszczenie i drobne naprawy. Tak przygotowane buty zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Stoisko w centrum Wroclavii

Wroclavia wspiera potrzebujących

Wroclavia organizuje akcje promujące odpowiedzialną konsumpcję.

Angażując mieszkańców, Wroclavia wspiera wszystkich potrzebujących. Suma drobnych gestów, takich jak oddanie niepotrzebnych butów, może przynieść wielki efekt i realną korzyść.

Podopieczni naszego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta to osoby dotknięte problemem bezdomności, którym pomagamy w wychodzeniu z kryzysu. Zima to szczególnie trudny okres, dlatego każda pomoc w tym czasie jest dla nas niezwykle ważna. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i wsparcia naszych podopiecznych – podkreśla Rafał Peroń, prezes Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie z Wroclavią organizujemy drugą i mam nadzieję nie ostatnią edycję akcji zbierania i odnowy butów dla potrzebujących w okresie świątecznym. Zachęcam wszystkich mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w akcji i pamiętajmy – dobro, które dajemy światu, dajemy również sobie, bo ono do nas wraca 

Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Pomagaj i bądź eko z Wroclavią

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin centrum i udziału w naszej świątecznej akcji charytatywnej. Przedświąteczne porządki to doskonała okazja, by połączyć dwie sprawy: nadać swoim butom drugie życie i wesprzeć innych w potrzebie. Liczymy, że wspólnie z wrocławianami ponownie zrobimy dużo dobrego

 Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

To kolejne działanie z konsekwentnie realizowanego przez Wroclavię planu i zarazem ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie. W grudniu zeszłego roku w podobnej akcji ponad 700 par obuwia zostało przekazane potrzebującym. Z kolei w organizowanej przez centrum wiosną tego roku zbiórce odzieży wraz z inicjatywą Ubrania do Oddania wrocławianie przekazali do ponownego obiegu 4 tony ubrań, a organizatorzy – 8 000 złotych dla hospicjum.

Charytatywna Zbiórka Butów
Akcja charytatywna

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMuzeum Bombki w Miliczu – niezwykłe miejsce na Dolnym Śląsku, które musisz odwiedzić!
Następny artykułNa Dolnym Śląsku powstaną nowe pasażerskie przystanie żeglarskie i ścieżki rowerowe!