Muzeum Bombki w Miliczu – niezwykłe miejsce na Dolnym Śląsku, które musisz odwiedzić!

0
fot. facebook/kom.niech.sie.kreci

Tutaj świąteczny klimat czuć przez cały rok, a w grudniu miejsce to nabiera szczególnej magii. Naszą propozycją na całodniową zimową wycieczkę jest Muzeum Bombki w Miliczu oddalonym od Wrocławia o zaledwie 60 km. 

To wyjątkowa okazja na poznanie dawnej fabryki ozdób choinkowych, która w latach swojej działalności była największa w Polsce, a wśród odbiorców milickich bombek był sam Walt Disney.

Zbiory eksponowane w muzeum są ze wzorcowni fabryki, gdzie przez lata odkładano po jednym egzemplarzu z każdego produkowanego wzoru bombki. Najstarsze bombki pochodzą z drugiej połowy XX wieku, najnowsze z 2007 roku.

Milickie Muzeum Bombki jest turystyczną perłą Doliny Baryczy i kulturowym dziedzictwem regionu. Odwiedzenie Muzeum można połączyć ze spacerem wokół wielkich stawów rybnych.

Bombki z Dolnego Śląska

W kolekcji bombek, które są w ofercie sprzedaży muzeum są dostępne bombki dekorowane wzornikiem dolnośląskim. Dolny Śląsk jest regionem, w którym po roku 1945 r. nie zachowała się odrębność kulturowa. Ludność jest zróżnicowana etnograficznie, tworząc swoistą mozaikę tradycji.

Bogactwo kulturowe Dolnego Śląska polega właśnie na tej różnorodności wątków kulturowych. Koncepcja regionalnego wzoru dla Dolnego Śląska, łączy motywy wzornicze rękodzieła z różnych części Polski, w dowolne kompozycje będące swoistą mozaiką tradycji. Autorem „współczesnego wzoru dolnośląskiego” jest ludowy artysta – Ryszard Glegoła. Tworzy on kompozycje z folklorystycznych elementów wzorniczych i przenosi je na różne przedmioty, tradycyjną metodą “malowania woskiem”. We własnej technice dekoracyjnej zamiast wosku stosuje farbę silikonową.

Godziny otwarcia Muzeum Bombki:
Pon. – Pt.: 9:00 – 15:00
sob. – ndz.: godz.11:00 – 17:00

BILETY:

zwiedzanie z audioprzewodnikiem:
normalny: 16 ,-
ulgowy*: 13 ,-
dzieci do lat 3 – gratis

*dzieci i młodzież
seniorzy
rodziny z KDR
grupy zorganizowane

Więcej informacji na stronie: kliknij

Zobacz również:
5 pomysłów na zimowy wypad do magicznych miejsc na Dolnym Śląsku

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDlaczego diety pudełkowe stały się tak popularne?
Następny artykułWe Wroclavii rusza charytatywna zbiórka zimowego obuwia!