5 pomysłów na zimowy wypad do magicznych miejsc na Dolnym Śląsku

0
fot. Zamek Książ

Święta tuż tuż, zima coraz bliżej, a jedną z niewielu atrakcji w pandemicznym czasie są spacery. Niestety Jarmark Bożonarodzeniowym w tym roku nie mógł się odbyć, ale nie oznacza to, że nie ma innych opcji na przyjemny świąteczny, zimowy wypad.

W tym artykule znajdziecie pomysły na klimatyczne spędzenie wolnego czasu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. 

Zamek Książ w Wałbrzychu i Ogrody Światła

Jeżeli macie wolny wieczór to koniecznie wybierzcie się na zimowy spacer do Zamku Książ w Wałbrzychu. Jest to zaledwie godzina drogi samochodem, a atrakcja jest magiczna i zdecydowanie tego warta. Dajcie się oczarować magii świateł. Dzięki przepięknym iluminacjom, świetlistych drzew i krzewów oraz świetlistych ruchomych fontann można poczuć bajkowy klimat.

Po raz pierwszy w historii Ogrody Światła znajdziecie także w wałbrzyskiej Palmiarni. W ogrodzie, pośród szumu wody i śpiewu ptaków odnajdziecie barwne motyle, bajkowe kwiaty oraz magiczne fale pełne kolorowych ryb. Jest to idealna propozycja na rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Godziny otwarcia:
Pon. – Czw.: 16:30 – 20:00
Pt. – Sob.: 16:30 – 21:00
Niedz.: 16:30 – 20:00

Bilety można zakupić w recepcji Hotelu Książ, w kasach biletowych, ale najwygodniej wybrać opcję online.

Spacer po Ostrowie Tumskim – chwila spokoju w centrum miasta

W natłoku obowiązków, warto czasem zwolnić i znaleźć chwilę dla siebie. Dobrą okazją na chwilę namysłu jest zimowy spacer po, jak co roku, prześlicznie oświetlonym Ostrowie Tumskimi. Mimo, że pogoda nie tworzy świątecznej atmosfery, to wybierając się w to miejsce na spacer na pewno w jakimś stopniu tę magię Świąt poczujesz.

Przechadzka pośród oświetlonych drzew w malowniczej, historycznej zabudowie może przenieść Was w czasie i pozwolić oderwać się, chociaż na chwilę, od problemów. Niestety na Ostrowie Tumskim nie ma nigdzie możliwości zakupu grzańca lub gorącej czekolady, aby dopełnić ten zimowy klimat, ale zawsze możecie przedłużyć swój wypad i udać się na Rynek. Tam zdecydowanie coś się znajdzie.

Muzeum Bombki i stawy Doliny Baryczy

Naszą propozycją na całodniową zimową wycieczkę jest Muzeum Bombki w Miliczu oddalonym od Wrocławia o zaledwie 60 km. Tutaj świąteczny klimat czuć przez cały rok, a w grudniu miejsce to nabiera szczególnej magii. Jest wyjątkowa okazja na poznanie dawnej fabryki ozdób choinkowych, która w latach swojej działalności była największa w Polsce, a wśród odbiorców milickich bombek był sam Walt Disney. Zbiory eksponowane w muzeum są ze wzorcowni fabryki, gdzie przez lata odkładano po jednym egzemplarzu z każdego produkowanego wzoru bombki. Najstarsze bombki pochodzą z drugiej połowy XX wieku, najnowsze z 2007 roku.

Milickie Muzeum Bombki jest turystyczną perłą Doliny Baryczy i kulturowym dziedzictwem regionu. Odwiedzenie Muzeum można połączyć ze spacerem wokół wielkich stawów rybnych.

W weekend 12-13 grudnia odbywa się w Muzeum Kiermasz Bombek.

Godziny otwarcia Muzeum Bombki:
Pon. – Pt.: 9:00 – 15:00

Więcej informacji na stronie: kliknij

Aktywne spędzenie wolnego czasu – Lodowisko Spiska

Jeżeli preferujecie aktywnie spędzać swój wolny czas, to świątecznym klasykiem są oczywiście łyżwy. Ślizgawka na ul. Spiskiej jest tą największą we Wrocławiu. Brak prywatnego sprzętu nie jest tutaj problemem, ponieważ na obiekcie znajduje się wypożyczalnia łyżew figurowych, hokejowych, kasków oraz pomocnych zwierzaków dla najmłodszych. W poniedziałki odbywa się tzw. tanie ślizganie, co oznacza, że cena biletu zarówno ulgowego jak i normalnego wynosi 11 zł/h.

Godziny otwarcia:
Pon. – Pt.: 8:00 – 22:00
Sob.: 9:00 – 22:00
Niedz. i święta, ferie: 8:00 – 22:00

Więcej informacji na stronie: tutaj

Lapońska wioska w sercu Karkonoszy

Macie wolny dzień albo nawet dwa i chcecie spędzić ten czas nietypowo, przenieść się do innej rzeczywistości? W takim razie koniecznie zorganizujcie zimowy wypad do lapońskiej wioski Kalevali w Borowicach. Jest to już pomysł na dalszą wycieczkę, ponieważ z Wrocławia jedzie się tam około 2 godziny. Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele typowo skandynawskich atrakcji – namiot Wikingów, namioty lavvu, chaty z grillami, Dom Muminka.

Istnieje możliwość noclegu. Poczujecie prawdziwą przygodę i doświadczycie czegoś nietypowego. W znajdującym się w Kalevali sklepie jest możliwość nabycia fińskich produktów. Wioska zdobyła akceptację rządu Finlandii. Wizyta w tym magicznym miejscu przybliża historię, kulturę oraz obyczaje Skandynawii. W tej niesamowitej krainie można spotkać nawet renifery. Tutaj na pewno poczujecie zimowy i świąteczny klimat!

Więcej informacji na stronie: tutaj

Zbliżają się Święta, czas wolny spędzany w rodzinnym gronie. Zapomnijmy na chwilę o codziennych zmartwieniach. Sprawmy, aby te momenty były wyjątkowe i dostarczyły nam wszystkim magicznych wspomnień.

Więcej o miejscach ze świątecznym klimatem również tutaj: kliknij

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane