Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu do końca lutego planuje ogłosić przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na przeprowadzenie remontu nawierzchni jezdni ulicy Powstańców Śląskich. Prace mają zostać podzielone na 3 etapy, ale ich zakres nie obejmie ronda, dla którego przygotowany będzie osobny projekt zagospodarowania wraz z zielenią.

  • Projekt obejmie nawierzchnię ulicy Powstańców Śląskich po obu stronach, od skrzyżowania z ulicą Swobodną do skrzyżowania z al.Hallera z Wiśniową.
  • Z projektu wyłączone zostanie rondo, dla którego docelowo miasto planuje przygotować osobny plan zagospodarowania. Miasto planuje jednak poprawić tam punktowo nawierzchnię z kostki.
  • Miasto liczy, że wykonawca w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy wykona projekt remontu ulicy Powstańców Śląskich.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu do końca lutego planuje ogłosić przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla remontu nawierzchni ulicy Powstańców Śląskich na odcinku od ulicy Swobodnej do skrzyżowania z aleją Hallera i Wiśniową.

Remont ma zostać podzielony na 3 etapy. W pierwszym etapie planowane są pracy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Swobodną do skrzyżowania z ulicą Radosną i Szczęśliwą. W drugim etapie objęta zostanie nawierzchnia z kostką pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Wielka do ronda. W trzecim etapie planowane są prace od ronda do skrzyżowania z al.Hallera i Wiśniową. W sumie będą to blisko 2 kilometry nowej nawierzchni.

W każdym z tych etapów dotychczasowa nawierzchnia z kostki zostanie rozebrana, projekt zakłada też wymianę podbudowy na wszystkich odcinkach ulicy objętych pracami. W ramach prac remontowych zostanie też odtworzona zieleń i chodniki w zakresie, w którym zostaną naruszone przy regulacji krawężnika. Dodatkowo w ramach prac wyregulujemy też wpusty kanalizacji deszczowej i pokrywy studni – wyjaśnia Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

ZDiUM planuje, że wykonawca przygotuje dokumentację projektową na remont ulicy Powstańców Śląskich w ciągu sześciu miesięcy od momentu podpisania umowy. Po otrzymaniu dokumentacji projektowej miasto pozna też orientacyjny koszt całej inwestycji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułArchiwum Państwowe we Wrocławiu: Skarbnica wiedzy o dawnych czasach
Następny artykułNaukowcy UPWr: królewski ogrodnik projektował w Zamku Książ
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.