Rolety dzień noc – styl i funkcjonalność w jednym

0

Dawno już minęły czasy, gdy w większości okien można było spotkać różnego rodzaju żaluzje. Były one wtedy prawdziwą nowością na rynku i oprócz swojej funkcji ochrony przed światłem były również swego rodzaju krokiem ku nowoczesności. Kolejnym etapem ewolucji przesłon okiennych były właśnie rolety. Początkowo w jednolitych kolorach, najczęściej na zwijanej rolce, komponowały się z estetyką wnętrza o wiele lepiej niż ich poprzednicy. Bardzo szybko zagościły w wielu domach, ich rynek znacznie się poszerzył, a rozwój nowych rozwiązań nabrał jeszcze szybszego tempa. Nowe rozwiązania w produkcji rolet doprowadziły do stworzenia nowego typu przesłon, zyskujących coraz większą liczbę wiernych użytkowników, a mianowicie rolet dzień i noc. Czym właściwie jest ten wynalazek i dlaczego jest takim praktycznym rozwiązaniem?

Zapraszamy do przeczytania krótkiego opisu poświęconego tej kategorii rolet.

Czym są rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc są specjalnymi roletami, stworzonymi z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie w pomieszczeniach dostęp do światła dziennego, jednak w nieco ograniczonej formie. Można byłoby uznać je w pewnym sensie za stylowe połączenie rolet i żaluzji. Łączą one w sobie najlepsze cechy obu wspomnianych przesłon okiennych, dzięki czemu stały się od nich o wiele praktyczniejsze i funkcjonalniejsze. Rolety z oferty firmy WinRol – dzień noc, w przeciwieństwie do tradycyjnych, stworzone są z materiału podzielonego na poziome pasy, którymi naprzemiennie są pas materiału przeźroczystego oraz pas materiału przesłaniającego (takiego jak w jednolitych roletach). Dzięki takiej konstrukcji podczas zwijania rolety możemy dowolnie dopasowywać do siebie przednie i tylne pasy tworząc całkowitą przesłonę, ustawiać je w pozycji pół na pół, lub też dowolnie konfigurować to ustawienie. W ten właśnie sposób rolety dzień noc dają nam możliwość dowolnej manipulacji światłem dostarczanym do pomieszczenia w danej porze dnia, zależnie od upodobań, co czyni je jeszcze bardziej funkcjonalnymi.

Zalety rolet dzień noc.

Choć zapewne jak wszystko, rolety dzień i noc oprócz zwolenników znajdą także swoich przeciwników, z pewnością nie będą oni mogli podważyć zalet takiego rozwiązania. Oto one:

  • płynna regulacja światła – dzięki dowolnemu ustawianiu pasów możemy zawsze dobrać przepuszczalność światła tak, aby w danej chwili była dla nas odpowiednia,

  • lepsza przepuszczalność światła słonecznego – choć dla niektórych może być to wada, dobry dostęp do światła w niektórych pomieszczeniach jest absolutnie niezbędny, a rolety dzień noc nawet w pozycji pół na pół przepuszczają go dostatecznie dużo,

  • walory dekoracyjne – wzór pasów na rolecie doda dodatkowego waloru stylizującego wnętrze,

  • uniwersalność – dzięki dostępnym obecnie różnym rodzajom rolet dzień i noc z powodzeniem sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia.

To tylko niektóre z przedstawionych zalet dzień noc, bowiem każdy użytkownik z pewnością mógłby dodać swoje zalety, które urzekły go w tym właśnie typie. Tak samo, jak klasyczne rolety, mają one również bardzo ważną wspólną zaletę, jaką jest łatwy montaż i demontaż. W przypadku zmiany wystroju lub usterki, bez trudu można je usunąć z okna bez pozostawienia żadnych śladów.

Jakie możemy spotkać rodzaje rolet dzień i noc?

Od czasów pierwszych rolet dzień noc, które pojawiły się na rynku, minęło już sporo czasu, w związku z czym obecnie na rynku dostępne są ich różne odmiany i rodzaje. Po pierwsze w dzisiejszych czasach znacznie rozwinęła się paleta barw stosowana do produkcji tego typu rolet, w związku z czym z pewnością każdy znajdzie odpowiadający mu odcień, pasujący do wystroju danego pomieszczenia. Oprócz tradycyjnie wykorzystywanych rozmaitych odcieni beżu, bez trudu znajdziemy również takie w odcieniach grafitu i szarości, brązu, a nawet śmietanki czy czystej bieli. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej,rolety dzień noc oprócz waloru funkcjonalności, wniosą również w pomieszczenie walor dekoracyjny, tworząc doskonałe dopełnienie aranżacji wnętrza. Co więcej, obecnie rolety dzień i noc mogą różnią się między sobą także szerokością pasów przesłaniających, co daje nam możliwość wyboru odpowiedniego ograniczenia dostępności światła oraz dodatkową różnicę w wyglądzie, która może dodać odrobinę ozdoby. Dodatkowo, w zależności od potrzeb i upodobań, mamy możliwość zakupu rolet dzień i noc zarówno wolnowiszących, jak i składanych w kasecie. Różnorodność propozycji jest naprawdę ogromna, dlatego z pewnością każdemu uda się dobrać dla siebie rolety dzień noc idealne pod każdym względem.

W jakich aranżacjach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Dzięki różnym rodzajom dostępnych rolet, oprócz podstawowej funkcji, jaką jest regulowanie dostępu światła, mogą stanowić one również stylowy element dekoracyjny, doskonale dopełniając aranżację wnętrza. Bogata paleta barw sprawi, że wkomponują się w każdą przestrzeń czy to przy delikatnych, pastelowych ścianach, czy też przy nowoczesnym, industrialnym wystroju. Idealnie sprawdzą się one jednak nie tylko do pomieszczeń domowych np. kuchni, łazienki czy salonu, ale również doskonale spełnią swą funkcję np. także w gabinetach biurowych czy urzędach.

Rolety dzień noc są świetną propozycją dla tych, którzy na co dzień szczególnie lubują się w słonecznych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach, jednak czasem lubią także odpocząć w półmroku. Dzięki swoim niepodważalnym zaletom, funkcjonalności i stylowemu wyglądowi zagościły one w wielu Polskich i zagranicznych domach, z dnia na dzień zyskując jeszcze większe rzesze zwolenników.

Salon Firmowy WinRol Wrocław

Ul. Krynicka 1, lok. 1c
50-555 Wrocław
tel: 518 328 298
e-mail: biuro@winrol.pl

Godziny otwarcia pn.–pt. 9–17

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak kiedyś wyglądał Breslau? Zobacz Wrocław wczoraj i dziś na niecodziennych fotografiach!
Następny artykułKobieca strona golfa w Pałacu Brzeźno
Odkryj Wrocław na nowo