Poznaj 6 klimatycznych wrocławskich ulic! Ukryte miejsca we Wrocławiu [CZĘŚĆ 2]

0
poznaj 6 klimatycznych wrocławskich ulic

Kochamy Wrocław za jego niepowtarzalny klimat, spokojne, a także te bardziej gwarne miejsca, ludzi oraz liczne atrakcje dla każdego! W Naszym mieście wejdziecie w meandry uliczek, które przeniosą Was w piękne zakątki Europy. Poczujecie się jak na wakacjach, a przy okazji odkryjecie to, co często przed turystami i wrocławianami ukryte! Poznajcie 6 klimatycznych wrocławskich ulic!

Wyjątkowych ulic we Wrocławiu jest naprawdę wiele! Pisaliśmy o kilku z nich w pierwszej części. Przedstawiamy kolejnych 6 ukrytych, filmowych miejsc we Wrocławiu.

Z powrotem

1. Ulica pełna nostalgicznych wspomnień

Przejście Garncarskie jest ulicą położoną na Starym Mieście, w wewnętrznej części tretu. Ma 106 metrów długości. Co sprawia, że warto z Rynku na nią wstąpić? Przede wszystkim jej niepowtarzalny urok!

Krótka historia: w miejscu, gdzie dziś wznoszą się kamienice przy Przejściu Garncarskim, w XV wieku znajdowały się Kramy Płócienników. Stały one po obu stronach przejścia i zbudowane były w formie bud, nakrytych pulpitowym dachem.

Ta klimatyczna ulica powstała w miejsce średniowiecznych kramów garncarskich, gdzie handlowano naczyniami kuchennymi i wiklinowymi koszami. Jej zabudowa pochodzi głównie z XIX wieku. To wąska uliczka, która zachwyca i miło się kojarzy.

Z powrotem
Poprzedni artykułWspierasz piłkarski Śląsk – możesz wybrać się na wycieczkę z Prezesem MPK Wrocław
Następny artykuł02. Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Nowe Żerniki.