Odkryj 5 najbardziej klimatycznych wrocławskich uliczek! Ukryte miejsca we Wrocławiu

0

We Wrocławiu zachwycają stare kamienice, niezwykle klimatyczne uliczki, okazały Rynek oraz duży wybór atrakcji dla każdego. Miejsc z duszą temu miastu z pewnością nie brakuje. Spacerując po Wrocławiu warto zajrzeć w kilka naprawdę ciekawych zakątków, które Was oczarują.

Przedstawiamy 5 klimatycznych miejsc we Wrocławiu, które Was jeszcze bardziej przekonają do pokochania tego miasta.

Miejsce z duszą

Ulica św. Antoniego jest jedną z najbardziej klimatycznych miejsc we Wrocławiu. Łączy ulicę Kazimierza Wielkiego z Pawła Włodkowica i rozciąga się na długość 289 m. Co w niej niezwykłego? Znajduje się ona w obrębie Dzielnicy Czterech Świątyń, gdzie łączą się cztery różne wyznania. Przy ulicy znajduje się kościół św. Antoniego z Padwy.

Będąc w tym pięknym miejscu, warto zahaczyć o Pasaż Pokoyhof, w którym zlokalizowane są m.in.: słynne wrocławskie bistro, oblegane od rana – Chartlotte, Klubogaleria Szajba, gdzie można nabyć nietuzinkowe przedmioty (meble, dodatki do wnętrz) oraz zajrzeć do DOJUTRA czy Parish Gastropub.

Wybierz się w podróż do Włoch

Rynek to spirala wąskich uliczek. Spacer po nich to czysta przyjemność. Można się we Wrocławiu przenieść do włoskich dzielnic.

Będąc na Rynku, warto zajrzeć do filmowego miejsca – Dworu Polskiego. Na ogrodach restauracji czuć klimat włoskich uliczek. Atmosfera tego miejsca zachwyci wielu z Was. Dania są tradycyjne, polskie. Wśród menu znajdziecie polecane potrawy z kaczką oraz dziczyzną.

Ulica Psie Budy

To jeden z nielicznych zachowanych do dziś zaułków w ścisłym centrum Starego Miasta. Do 1945 roku nosiła niemiecką nazwę Krull Straße. Zaczynała się od Bramy Ruskiej, a kończyła Końskim Targiem.

Dawniej było to miejsce gwarne, gdzie kwitł handel. Dzisiaj często ulica jest pomijana przez mieszkańców oraz turystów. Kamieniczki odbudowano w latach 60. Mimo wszystko stwarzają niesamowitą atmosferę.

Miejska oaza we Wrocławiu

Ulica Pawła Włodkowica zachwyca. Znajduje się na Starym Mieście. Wiąże się z nią ciekawa historia. W 1749 roku piorun uderza z jedną z kamienic na ulicy. Pech chciał, że w środku znajdowały się dwa tysiące beczek prochu. Eksplozja zniszczyła całą zabudowę, która w większości przypadków była drewniana. Zginęło 60 osób. Klimatyczne miejsce przyciąga wiele osób ciekawą historią oraz interesującymi restauracjami.

Jedną z nich jest Woosabi. Klimatyczne miejsce, w którym poczujecie się jakbyście byli na wakacjach. W ciągu dnia można rozkoszować się bułeczkami bao lub bowlami. Wieczorami to miejsce do próbowania pysznych drinków.

Lokalizacja: ul. Włodkowica 21

Ulica Miernicza

Może Was to zdziwi, ale w tym zestawieniu pojawi się ulica ze słynnego wrocławskiego Trójkąta. Jest to jedna z nielicznych wrocławskich ulic, na których przetrwała w całości zabudowa sprzed II wojny światowej.

Ze względu na swój unikatowy charakter i stan, ulica Miernicza często służy filmowcom jako plan akcji do filmów przedstawiających miasta sprzed kilkudziesięciu lat i z II połowy XIX w. Imitowała m.in. Warszawę, Berlin, Wiedeń, Rotterdam i wojenny i przedwojenny Wrocław. Kręcono na niej takie filmy jak: Lalka, Kobieta samotna, Avalon, Most szpiegów.

Czytaj także: 7 wyjątkowych miejsc we Wrocławiu na sesję zdjęciow

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułIle kosztuje utrzymanie Wrocławia? 67 tys. zł/m-c na Ogród Japoński, 13,5 tys. za jedną latarnię [Budżet 2022]
Następny artykułWrocław: Prognoza pogody na Wielkanoc. Czy spadnie śnieg?