Na dachu Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu stanęły dwa ule. Pierwszego miodu z Pasieki Capitol można spodziewać się w maju przyszłego roku.

Capitol dołączył do instytucji wspierających pszczoły. Teatralna pasieka powstała we współpracy z Fundacją Instytut Rozwoju Pszczelarstwa. Łukasz Wyszkowski, prezes Fundacji, podkreśla, że obecność pszczół w mieście sprzyja bioróżnorodności, ocaleniu przed zniknięciem licznych gatunków ptactwa, owadów i roślin, i poprawia stan miejskiej zieleni.

2017_09_08_Capitol_Pasieka_fot_slawek_przerwa-6477

Łagodna krainka

Pszczoły krainki (Apis mellifera carnica), które zamieszkały na dachu teatru, to odmiana pochodząca z Bałkanów, ceniona przez pszczelarzy na całym świecie za… łagodność. Nie są agresywne wobec ludzi, ale świetnie bronią się przeciwko pasożytniczym owadom, a ponadto dobrze odnajdują się w środowisku miejskim. Do Capitolu przyjechały z Laskówki koło Barda.

2017_09_08_Capitol_Pasieka_fot_slawek_przerwa-6388

„Życie na wylotku” online

Wylotek to „pas startowy” przed wejściem do ula. W poniedziałek 11 września na stronie Teatru Muzycznego Capitol otworzymy zakładkę „Życie na wylotku”, gdzie będzie można oglądać streaming z kamery zainstalowanej tuż przy ulach. Przez weekend transmisję z pasieki mogą oglądać goście Podwórka Capitolu.

2017_09_08_Capitol_Pasieka_fot_slawek_przerwa-6485

mat. CAPITOL

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNakręć krótki film o Wrocławiu i wygraj dron, kamerę GoPro lub aparat!
Następny artykułCo robić we Wrocławiu? Co zwiedzać? Gdzie zjeść? Gdzie warto pójść? Najlepsze artykuły od Kocham Wroclaw w jednym miejscu! [DLA TURYSTY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.