Parki linowe we Wrocławiu i w okolicy. 6 najciekawszych miejsc, które gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny!

0
park linowy wrocław i okolice
a

W wakacje szukamy miejsc i atrakcji, które urozmaicą wolny czas. We Wrocławiu na szczęście bardzo trudno jest się nudzić. Jedną z atrakcji w naszym mieście i w bliskiej okolicy są Parki Linowe. W nich mogą się dobrze bawić zarówno dzieci, jak i dorośli.

Odkryjcie te świetne parki linowe we Wrocławiu i w okolicy, które są miejscami na dobrą zabawę i zapewnią atrakcje całej rodzinie. Wybraliśmy dla Was 6 najciekawszych parków linowych na Dolnym Śląsku.

Park Linowy Partynice

Park podzielony jest na: strefę z ciągłym systemem asekuracji (gdzie są cztery trasy zróżnicowane pod względem trudności) oraz strefę zabawy (gdzie jest tor przeszkód).

Z tras mogą już korzystać dzieci od 3 roku życia. Przed wejściem na tor, instruktorzy przeprowadzają krótkie szkolenie. Bezpieczeństwo dodatkowo zapewniają kaski, a uprząż jest dokładnie sprawdzona przez pracowników.

Z tras 1-3 mogą skorzystać dzieci od 120 cm wzrostu, a 4 trasa jest przeznaczona dla dzieci od 140 cm wzrostu.

Sprawdź godziny otwarcia na stronie: tutaj. (Godziny otwarcia są zmienne.)

Lokalizacja: ul. Zwycięska 2

Fot. fb/Park Linowy Partynice

Park Linowy Zoolandia

Linowa Wioska Zoolandia mieści się na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Park jest dla dzieci od 3 roku życia. Dorośli także mogą z niego skorzystać.

Odwiedzając na wakacje Zoo można skorzystać z tej wyjątkowej atrakcji. Trasa składa się między innymi z wiszących mostów, zjazdu tyrolskiego czy zjazdu po „płachcie”. Park Linowy mieści się tuż koło wybiegu dla wilków.

Cennik: 25 zł – dziecko (bilet bez limitu czasu, -50% / 3-cie dziecko – bilet bez limitu przejść), 10 zł – dorosły (bez limitu czasu).

Park czynny codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Lokalizacja: ul. Z. Wróblewskiego 1-5

Park Linowy w Jump Hall we Wrocławiu

Jest to jeden z nielicznych Parków Linowych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, które są całoroczne i zakryte.

Trasa (200m) rozpościera się nad halą trampolin i składa się z 9 torów o różnym stopniu trudności. Przejście jej stanowi wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Po jej przejściu czekają dla tych z dużą ilością energii – batuty, ścianka wspinaczkowa oraz inne atrakcje.

Z tras mogą korzystać osoby, które z wyciągniętą ręką w górę mierzą 170 cm. Po zejściu z trasy można skorzystać trampolin.

Cennik: tutaj.

Lokalizacja: Szybowcowa 31

Parki Linowe we Wrocławiu i w okolicy
Fot. fb/Jump Hall – park trampolin Wrocław

Park Linowy Wieżyca

Jeden z ciekawszych Parków Linowych. Od Wrocławia oddalony jest godzinę drogi pociągiem, ale warto się do niego wybrać.

Park usytuowany jest na drzewach. Składa się z czterech tras o zróżnicowanym stopniu trudności: MINI – pajęcza sieć (dla dzieci w wieku 3-8 lat), dziecięca (od 130cm wzrostu), średnia od 150 cm, trudna (od 150 cm wzrostu)  i 16 lat – o łącznej długości ponad pół kilometra.

W Parku znajduje się także tor tubingo o długości 80m, po którym można zjeżdżać na pontonach na podłożu igielitowym od 4 lat.

Cennik: tutaj.

Godziny otwarcia: czynny codziennie od godziny 11:00-18:00

Lokalizacja: Armii Krajowej 13, Sobótka

Fot. fb/Park Linowy „Wieżyca” w Sobótce

Leśny Park Przygody Skalisko

90 km od Wrocławia znajduje się fantastyczny Leśny Park Przygody Skalisko. Na terenie ponad 7 hektarów znajduje się wiele atrakcji.

Do przejścia są balansujące pomosty, liny, siatki, powietrzny surfing. Trzeba wykonać skok Tarzana, a na koniec czekają tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1050 metrów. W Parku jest także specjalna trasa dla małych dzieci.

Atrakcje są dla: dzieci (minimalny wzrost 140 cm z rękami uniesionymi do góry), dorosłych i seniorów.

Lokalizacja: Leśny Park Przygody „Skalisko”, Złoty Stok

Park Linowy w Alei Bielany

Podczas wakacji w Alei Bielany jest czynny park linowy. Czeka tam na Was trasa mierząca 46 metrów. Przeszkody do pokonania na niej to: most tybetański, ścianka wspinaczkowa czy tunel z siatki.

Z głównej trasy mogą skorzystać dorośli oraz dzieci od 7 roku życia, o wzroście powyżej 130 cm. Z kolei dla młodszych dzieci, stabilnie chodzących – od 3 roku życia – przewidziana jest alternatywna trasa, na odpowiedniej wysokości.

Park linowy znajduje się przy wejściu środkowym. Atrakcja jest darmowa i trwa do 30 lipca, od poniedziałku do soboty w godzinach od 12:00 do 20:00.

Czytaj także: Osiem miejsc na spokojny relaks nad wodą w okolicy Wrocławia, o których mogliście nie słyszeć!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu otworzono największy sklep Lacoste na Dolnym Śląsku. Promocje na otwarcie!
Następny artykułWrocław: Anieli wystąpi na Letnim Brzmieniu przed Nosowską