Wrocław: Anieli wystąpi na Letnim Brzmieniu przed Nosowską

0

Ona rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, on stał się filarem grupy HEY. W styczniu 2022 roku pod nazwą ANIELI Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk wydali swój pierwszy singiel, „Jaśniejąca”, zapowiedź studyjnego albumu. Podczas koncertu we Wrocławiu zabiorą nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80tych i 90tych. To muzyczne spotkanie poprzedzi koncert Nosowskiej.

Zespół Anieli zaprezentował właśnie nowy utwór, „Przesilenie”, trzecią zapowiedz nadchodzącego albumu, którego premierę zaplanowano na sierpień 2022 roku.

ANIELI o piosence „PRZESILENIE”:

Chyba wszyscy czekamy na światowe przesilenie. Doświadczenia ostatnich lat dały nam do zrozumienia, że to wszystko przestało zmierzać w dobrą stronę, a wgląd, moment zwrotny i właśnie PRZESILENIE są nam potrzebne jak nigdy. Na poziomie globalnym przede wszystkim, ale też na poziomie personalnym – osobistych relacji, baczenia na planetę i drugiego człowieka – bo przecież z niuansów utkany jest ten świat.

Aśka (o tekście):

Niech magiczna moc nocy letniego przesilenia wspiera nas z całych sił w nowych, życiowych postanowieniach. Abyśmy wytrwali w swoich planach na nowe życie, sami bądź nie sami. Na pewno wolni, lżejsi o niejedną toksyczną relację, emocjonalne uzależnienia, wieloletnie niespełnione nadzieje i oczekiwanie na odrobinę miłości, zrozumienia i wsparcia. Niech „Przesilenie” zaprowadzi nas w stronę pięknego, nieznanego jutra, gdzie intensywnie pachnie bez, a noc jest nieprzyzwoicie krótka – zbyt krótka by marnować ją na łzy i smutki.

Paweł (o muzyce):

Początek lat 80-tych. W środku lata, w smażalni w Giżycku lub Mielnie (zdania historyków są podzielone) spotykają się muzycy Kraftwerk, Maanamu i The Stranglers. Urzeczeni lokalną atmosferą postanawiają nagrać letnią, lekką piosenkę, która będzie pamiątką ich wakacyjnych wojaży. Dzwonią do Yazoo i Savage aby wsparli ich w tym pomyśle. Tak powstaje….

Autorzy teledysku o klipie:

Rok nieznany. Upalne lato, ośrodek wczasowy i wakacyjna miłość. Choć wydawało się, że czekają nas miło spędzone chwile, pojawiają się też małe rozczarowania. Zaburzają beztroski czas, prowadząc do przesilenia.

„PRZESILENIE”: https://www.youtube.com/watch?v=bUnVO2pJWPw

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułParki linowe we Wrocławiu i w okolicy. 6 najciekawszych miejsc, które gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny!
Następny artykułWrocław najdroższym miastem pod względem cen OC. Dlaczego?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.