Kilka dni temu zakończono ostatnie nasadzenia zieleni w donicach zainstalowanych w ramach aranżacji nowej przestrzeni publicznej w ul. św. Antoniego.

Siedziska, donice oraz drewniane platformy zamontowane na jezdni wymuszą jazdę po torze siunusoidalnym co dodatkowo spowolni ruch kołowy. Ulica jest już oznakowana jako strefa zamieszkania, co oznacza dopuszczalną prędkość do 20 km/h i zakaz parkowania w miejscach do tego nie wyznaczonych.

img_20160916_092103

Projekt inwestycji przewidywał montaż 8 wysp bocznych – drewnianych platform, których zadaniem miało być uspokojenie ruchu. Dodatkowymi elementami powodującymi spowolnienie ruchu są również sześciany edukacyjne – 26 betonowych brył oraz około 130 donic z nasadzoną roślinnością:

1.Tawuła japońska
'Dart’s Red’
2. Rozchodnik okazały
'Star Dust’
3. Rozplenica japońska
4. Rozchodnik okazały
‘Carmen’
5. Żurawka
'Sugar Plum’
6. Sosna kosodrzewina
'Hnízdo’
7. Kostrzewa sina
Festuca glauca
8. Laurowiśnia wschodnia
'Otto Luyken’ .

odbiory_9

Dodatkowo na ul. św. Antoniego pojawiły się również ławy drewniane – 9 szt. i kosze na odpadki – 6 szt. nawiązujące stylistyką do betonowych donic i drewnianych platform.

Generalnym wykonawcą robót była firma Rotomat,
koszt inwestycji wyniósł ok. 479 000 zł.

mat. prasowe ZDIUM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKULTURA MODY – czyli designersko i artystycznie na największych targach mody na Dolnym Śląsku
Następny artykułJutro dzień bez samochodu – bezpłatna komunikacja miejska
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.