Specjaliści bezpłatnie sprawdzą stan techniczny samochodów!

0
fot. mat. prasowe

 Lato za kierownicą to nie tylko czyszczenie klimatyzacji, ale również ustawienie świateł, stan ogumienia czy hamulców. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych ProfiAuto wraz z lokalnym partnerem S-Auto przeprowadzą wspólne działania. W środę, 11 lipca w godzinach 10-16, na parkingu przy Leroy Merlin (ul. Krakowska 51), kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić sprawność samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem oraz zasięgnąć fachowej porady związanej z przygotowaniem pojazdów do letniego sezonu.

 W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, w ramach bezpłatnego przeglądu samochodu, mechanicy skontrolują poziom płynów eksploatacyjnych i oleju, stan hamulców, stan zawieszenia i jego geometrię, układ kierowniczy,

akumulator i układ elektryczny oraz oświetlenie. Przy okazji kontroli elementów zawieszenia sprawdzą, czy nie pojawiły się wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego mogącego stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni, oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Układ chłodzący w samochodzie również jest bardzo istotny. Brak odpowiedniej ilości płynu chłodzącego może doprowadzić do przegrzania silnika. To tylko kilka rzeczy, na które specjaliści będą zwracali uwagę kierowców planujących wyjazd na wakacje samochodem.

 mat. prasowe
mat. prasowe

 ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz S-AUTO.

Więcej informacji TUTAJ.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZazieleńmy 100 ulic na 100-lecie niepodległości!
Następny artykułUjawniamy program 18. MFF Nowe Horyzonty! [Zobacz już teraz]
Odkryj Wrocław na nowo