Gala dla Wrocławskich Wolontariuszy, prezentacja laureatów konkursów: „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” i „8 Wspaniałych Wrocławia”.

0

W poniedziałek, 19 marca odbyła się Gala dla Wrocławskich Wolontariuszy. Na uroczystym spotkaniu odbyło się  wręczenie nagród w ramach prezentacji „8 wspaniałych Wrocławia” oraz konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. 

Gala miała na celu uhonorowanie wszystkich osób, które czynnie biorą udział w służbie wolontariatu, a także angażują się w bezinteresowną pomoc innym. We Wrocławskim Centrum Kongresowym spotkać można było przedstawicieli firm, instytucji i organizacji pozarządowych, w których są obecni wolontariusze, a także lokalne grupy wolontariackie czy działaczy indywidualnych.

Podczas Gali poznano laureatów konkursu – który jak przyznają sami organizatorzy, wolą nazywać prezentacją „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia” przeprowadzonego wśród młodzieży oraz organizowanego po raz pierwszy konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” przeznaczonego dla wolontariuszy z firm, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych czy osób działających indywidualnie.

Spośród „8 wspaniałych” wybrano jedną osobę, która będzie reprezentować Wrocław w ogólnopolskim konkursie. Zaszczytu tego dostąpi Lena Fałtynowicz uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr XII. Lena od kilku lat działa jako wolontariusz w świetlicy środowiskowej Klub Odkrywców. Laureatka w życiu kieruje się zasadą: „Nie zmienisz całego świata, ale swoim działaniem możesz zmienić świat jednej osoby”.

Konkurs „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” wyłonił ex aequo dwóch zwycięzców. Zostali nimi Stanisław Skórski – prezes fundacji, której zadaniem jest podnoszenie standardów współpracy międzysektorowej oraz Damian Bernaszuk – wolontariusz w Fundacji Otwartego Muzeum Techniki. Ponadto obaj laureaci prowadzą częste szkolenia i warsztaty, a także biorą udział w różnych inicjatywach społecznych na terenie Wrocławia i okolic.

W kategorii grupowej zwycięzcami ogłoszono wolontariuszy AmRest dla SIEMACHA Spot, a także wolontariuszki Europejskiej Stolicy Kultury w Narodowym Forum Muzyki. Grupa AmRest prowadzi Akademię Kulinarną, która ma na celu przekazanie umiejętności i doświadczenia wolontariuszy związanej z gotowaniem i przygotowywaniem potraw, natomiast wolontariuszki ESK pomagają na co dzień publiczności w Narodowym Forum Muzyki, dzięki czemu goście z łatwością mogą odnaleźć się w budynku NFM.

Laureaci konkursu Ośmiu Wspaniałych:

Nagrodzeni w kategorii „Ósemeczka”

 • Aleksandra Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 82
 • Paulina Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej nr 3

Laureaci w kategorii „Ósemka”

 • Michał Brzeziński z Gimnazjum nr 37
 • Kacper Czapiga z Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 14
 • Lena Fałtynowicz z Liceum Ogólnokształcącego nr 12
 • Hanna Godlewska z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26
 • Aleksandra Matysiak z Gimnazjum nr 29
 • Izabella Nawudzin ze Szkoły Podstawowej nr 82
 • Michał Szkudlarek z Technikum nr 7
 • Lena Trump z Liceum Ogólnokształcącego nr 12

Laureaci konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”:

Wrocławski Wolontariusz Roku 2017

 • Stanisław Skórski
 • Damian Bernaszuk

Wrocławska Wolontaryjna Grupa Roku 2017

 • Wolontariusze AmRest dla Siemacha Spot
 • Europejska Stolica Kultury w Narodowym Forum Muzyki

Galę uświetniły występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury „Śródmieście”, a także zespołu November Project, który stanowi przykład projektu muzycznego ponad podziałami. Gościem specjalnym był Jasiek Mela – pierwsza osoba z niepełnosprawnością która zdobyła oba bieguny ziemi, a przede wszystkim osoba mocno zaangażowana w działalność społeczną.

Gala dla Wrocławskich Wolontariuszy to niezwykłe i inspirujące wydarzenie mające na celu uświadomienie mieszkańcom miasta jak ważna jest bezinteresowna pomoc bliźniemu. Dzięki Gali wrocławscy wolontariusze mieli okazję do pokazania się szerszemu gronu oraz udowodnienie, że każdy może pomagać – do czego również próbował przekonać zgromadzonych gości Jan Mela.

Wszystkim laureatom jak i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych chwil związanych z niesieniem pomocy innym.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł200 nowych drzew pojawi się w Parku Młodego Wrocławianina
Następny artykułProjekt Grow Green rusza we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo