200 nowych drzew pojawi się w Parku Młodego Wrocławianina

0
fot. mat. prasowe

Rusza rozbudowa projektu tworzącego Park Młodego Wrocławianina – w wiosennej edycji zostanie posadzonych 200 nowych drzew. Od dzisiaj każdy rodzic dzieci, które urodziły się na przełomie 2017/2018, będzie mógł z tej okazji zasadzić drzewo z imieniem swojego malucha. Do końca roku w parku przy ul. Awiceny pojawi się ponad 400 drzew.   

W roku 2017 rozpoczął się projekt „WROśnij we WROcław”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem rodziców małych mieszkańców miasta. Wiosenna edycja jest jego kontynuacją. Sadzenie drzew będzie symboliczną pamiątką wyjątkowego wydarzenia, jakim są narodziny dziecka.

Rodzice będą mogli zgłosić swój udział w sadzeniu drzew, poprzez wypełnienie formularza na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W ubiegłym roku w ramach pilotażowej akcji „WROśnij we WROcław” rodzice posadzili swoim dzieciom 18 drzew przy Wzgórzu Gajowickim – mówi Monika Pec-Święcicka, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu – W tym roku, w Parkach Młodego Wrocławianina, mieszkańcy posadzą łącznie 400 drzew m.in. klony, buki i dęby.

Liczba drzew do posadzenia jest ograniczona, a każde drzewko zostanie przypisane do zgłoszenia losowo (nie będzie można wybrać, którą roślinę chciałoby się zasadzić).

Projekt „WROśnij we WROcław” jest skierowany do rodzin a szczególnie do dzieci urodzonych lub adoptowanych we Wrocławiu, bo te drzewa i dzieci będą wrastały w nasze miasto. W zeszłym roku posadziliśmy 18 drzew, przy górce Pa-Fa-Wag. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie projektu – powiedział Dominik Kłosowski, Radny Rady Miejskiej Wrocławia.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Mamy nadzieję, że mieszkańcy podobnie jak w ubiegłym roku chętnie zaangażują się w ten pomysł – mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia – Zapraszamy na wiosenną edycję już 28 kwietnia do Parku przy ul. Awicenny. To kolejne zielone miejsca, w których wrocławskie rodziny mogą wspólnie spędzać czas. Chcemy, żeby rodzice i dziadkowie przychodząc tam z dziećmi, zaszczepiali im dbałość o to szczególne dla nich miejsce.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMieszkanka Wrocławia zwyciężczynią jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie.
Następny artykułGala dla Wrocławskich Wolontariuszy, prezentacja laureatów konkursów: „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” i „8 Wspaniałych Wrocławia”.
Odkryj Wrocław na nowo