Zobacz jak zmieni się otoczenie placu Jana Pawła II – wizualizacja Cuprum Square!

Projekt Cuprum Square jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich, to prace przygotowawcze, w tym najbardziej widoczne prace rozbiórkowe obecnego budynku Cuprum, które trwały od kwietnia do lipca 2015 roku.

Rozpoczęło się wyburzanie Cuprum. 135 tonowa koparka w akcji 🙂 Polecamy nacisnąć guzik "HD" (lepsza jakość) :)video: Anna Karolina Dudek

Opublikowany przez Kocham Wroclaw na 9 maja 2015

Na etapie tym przygotowana została ostateczna koncepcja architektoniczna, przeprowadzono wszystkie niezbędne działania zmierzające do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Natomiast termin rozpoczęcia II etapu, czyli budowy obiektu, będzie uzależniony od daty uzyskania odpowiednich pozwoleń budowalnych. Zakładany czas budowy to niespełna dwa lata, a oddanie budynków do użytkowania planowane jest w drugiej połowie 2017 r. lub w pierwszej połowie 2018 r.

– Tereny, na których realizowany będzie projekt Cuprum Square, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM TFI S.A.

Wizualizacja – projekt Cuprum Square - mat. prasowe
Wizualizacja – projekt Cuprum Square – mat. prasowe

W ramach projektu powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: Budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. m kw. oraz Budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. m kw. Budynki będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, pełniących funkcję biurowo-usługową. W jednym z budynków zaprojektowano obszerną powierzchnię, która będzie docelowo pełniła funkcję konferencyjną. Pod całością zaplanowany został również  parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusagroup.

wizualizacja 3 - projekt Cuprum Square
mat. prasowe Cuprum Square

Docelowo kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square ma stanowić nowoczesne i funkcjonalne centrum, oferujące elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Projekt opracowano z uwzględnieniem wytycznych do certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) dla obu budynków na poziomie Gold. Oznacza to, że budynki będą również przyjazne dla środowiska, m.in. poprzez niskie zużycie energii, niską emisję do atmosfery, czy zastosowanie na etapie budowy ekologicznych materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

wizualizacja 2 - projekt Cuprum Square
mat. prasowe Cuprum Square

Pod względem architektonicznym projekt ma stanowić elegancką kompozycję gmachów, wchodzących w skład zespołu biurowego, w pełni przystają do rangi reprezentacyjnej lokalizacji w centrum Wrocławia.

infografika_Cuprum_Square

[poll id=”6″]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMariusz Goli – gitarzysta, który potrafi zrobić fenomenalne show!
Następny artykułSylwetki wrocławskich fotografów – Why Not Art. Zobacz niesamowite zdjęcia Wrocławia!
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.