9 najciekawszych książek, których akcja toczy się we Wrocławiu cz. 2 [POLECANE PRZEZ CZYTELNIKÓW]

0

Dziś wracamy do Was z 2 częścią listy książek, których akcja toczy się we Wrocławiu. Tak jak i w przypadku części pierwszej, tak i teraz są to pozycje, które to Wy wskazaliście jako warte uwagi. Przeczytaliście już je wszystkie?

KSIĄŻKI O WROCŁAWIU KUPISZ TUTAJ: KLIKNIJ

Warkot Jarosława Rybskiego

Wrocław, lata 50. XX wieku. Seria morderstw paraliżuje życie mieszkańców miasta. Warkot to osadzony w realiach PRL-u kryminał doprawiony szczyptą wątków paranormalnych. Do tego subtelny humor i klimatyczny Wrocław. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych wrocławskich powieści kryminalnych. 

Wróciło Justyny Stanisz 

Ewa odziedziczyła starą willę. A wraz z nią szkielet zakopany w ogrodzie. Co łączy stary szkielet i serię morderstw młodych kobiet? Wróciło to debiut literacki Justyny Stanisz i jest to debiut w wielkim stylu. Powieść trzyma w napięciu, akcja toczy się szybko i jest sprawnie poprowadzona. Szkoda tylko, że w końcu… się kończy… .

Miasto w płomieniach Malwiny Ferenz

Mathilde Jansen decyduje się na szalony krok. Chce przedrzeć się do swojego mieszkania po drugiej stronie Odry. W oblężonym Festung Breslau to praktycznie samobójstwo. Dlaczego tak bardzo chce tam dotrzeć? O tym będziecie musieli przekonać się sami. Nie będziecie żałowali.

Gdzie mól i rdza Pawła Pollaka

Miastem wstrząsa seria dziwnych morderstw, których ofiarami padają seniorzy. Innymi słowy, pełne napięcia śledztwo i zagadka o nieoczywistym rozwiązaniu. Gdzie mól i rdza to tradycyjny kryminał w najlepszym tego słowa znaczeniu. Intryguje i wciąga. Najlepiej sprawdźcie sami.

Seria Pamiętnik nastolatki Beaty Andrzejczuk

Pamiętnik nastolatki to lekka seria powieści o życiu typowej nastolatki właśnie. Jej miłosnych rozterkach, trudnych życiowych momentach i o wyboistej drodze ku dorosłości. Polecamy nie tylko młodzieży.

KSIĄŻKI O WROCŁAWIU KUPISZ TUTAJ: KLIKNIJ

Zdrajca z Charlotten Strasse Adama Wierszunia

Świat u progu wojny, nerwowa atmosfera na ulicach. Wierszuń doskonale oddaje klimat tamtego okresu, kreśli wyraźnych bohaterów i w umiejętny sposób osadza ich w realiach historycznych końca lat 30. XX wieku. Powieść napisana lekko, wciąga na długie godziny.

Chodź ze mną Konrada Możdżenia

Chodź ze mną to doskonały debiut autora. Tę książkę lepiej czytać przy włączonym dużym świetle, nie tylko ze względu na wzrok. Główny bohater będzie musiał zmierzyć się ze złem, które przenika umysł oraz duszę i doprowadza do szaleństwa. Powieść jest klimatyczna i przerażająco dobra.

Garnitur na słupie Anety Wybieralskiej

Ta komedia kryminalna w przewrotny sposób igra z czytelnikiem i bawi się konwencją. Jest to opowieść napisana z przymrużeniem oka. Polecamy wszystkim, którzy lubią historie nie do końca na serio.

Saga Dwa miasta Moniki Kowalskiej

Saga Dwa miasta to opowieść o lwowskiej rodzinie przesiedleńców, która przybywa do powojennego Wrocławia. Wśród zgliszczy Festung Breslau muszą poukładać swoje życie na nowo. Historia przepełniona jest smutkiem i tęsknotą, jej bohaterowie noszą w sobie ślady wojennej traumy. Jednak jest w niej też nadzieja i niezłomna wola życia. Przepiękny i chwytający za serce cykl. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Bilety Urbancard będą znów honorowane w Kolejach Dolnośląskich i PolRegio. Przewoźnik zaakceptował ofertę miasta
Następny artykułZakupy spożywcze: ile płacimy w poszczególnych miastach? Wrocławianie wydają najmniej
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.