11 najlepszych książek, których akcja toczy się we Wrocławiu [LISTA WG POLECEŃ CZYTELNIKÓW]

0

W połowie stycznia przedstawiliśmy wam 10 książek, których akcja toczy się we Wrocławiu. Oczywiście, był to nasz, subiektywny wybór i dziś uzupełniamy tę listę o pozycje, których według was zabrakło. Ze względu na dużą ilość waszych propozycji (co nas bardzo cieszy) wpis zostanie podzielony na dwie części. Kolejność przypadkowa!

KSIĄŻKI O WROCŁAWIU: Zobacz

Cykl Kroniki Klary Schulz Nadii Szagdaj

Seria o Klarze Schulz składa się z 3 części Sprawy pechowca, Zniknięcia Sary oraz Grande Finale. Akcja rozgrywa się w latach 1910-1911, mamy więc do czynienia z retro kryminałem. Autorka bawiąc się konwencją stworzyła 3 bardzo klimatyczne powieści, które oprócz głównej bohaterki, łączą także wciągające i przemyślane intrygi. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Wrocławia i retro klimatów.

Pokot Piotra Kościelnego

Pokot to naprawdę mocny kryminał, który podczas czytania u wielu z was wywoła ten dziwny, zimny dreszczyk na karku. Tym razem ofiarami seryjnego mordercy padają dzieci, a w sprawę zamieszani są przedstawiciele Kościoła. Powieść dość brutalna i odważna, mimo to zebrała wiele pozytywnych recenzji. Zdecydowanie warta uwagi, choć raczej dla czytelników o mocnych nerwach.

Seria o Tomaszu Winklerze Beaty i Eugeniusza Dębskich 

Seria o Winklerze doczekała się póki co czterech odsłon i jeśli wierzyć czytelnikom, to z każdym tomem wciąga coraz bardziej. Szczególnie polecamy tom 3 Szwedzki kryminał – perełka! Tym razem Winkler zagra o własne życie, ale aby wygrać będzie musiał znaleźć odpowiedzi na pytania, o których nikt nie chce ani słyszeć, ani tym bardziej na nie odpowiadać. A zegar tyka… . 

Cykl ROD Morele Katarzyny Kostołowskiej

Na tej liście to pierwsza pozycja, która nie jest kryminałem, w końcu nie samymi zbrodniami czytelnik żyje. Wzruszający i bardzo życiowy cykl ROD Morele, którego akcja (jak sama nazwa wskazuje) rozgrywa się wśród ogródków działkowych (wrocławskich oczywiście!). Oba tomy są niezwykle ciepłe, niosą wiele życiowych mądrości i dają nadzieję. W losy bohaterów autorka zręcznie wplotła działkowe wątki związane z przyrodą, jej przemijaniem i rolą w życiu człowieka. Dla wszystkich kochających ogrody!

KSIĄŻKI O WROCŁAWIU: Zobacz

Pruskie baby Małgorzaty Starosty 

Nikt tak nie potrafi zepsuć świąt jak własna rodzina. Zwłaszcza gdy znienacka postanawia dać się zabić…

Chyba nie ma lepszej reklamy tej książki. Pełna humoru, trochę zakręcona powieść o rodzinnych perypetiach i tajemnicach skrywanych od pokoleń. Do tego wątek kryminalny. Historia napisana lekko, ale wbrew pozorom nie taka lekka jakby można było się spodziewać. UWAGA! Wciąga!

Wrocławska Madonna Jolanty Marii Kalety 

Prolog z wątkiem romantycznym w scenerii Festung Breslau, potem rok 1970 i nieprzyjazne realia PRL-u. Wrocławska Madonna to świetna powieść sensacyjno-kryminalna, z której można naprawdę dużo dowiedzieć się o rzeczywistości poprzedniego ustroju. Do tego przemyślana intryga i ciekawe zwroty akcji. 

Kryminalny Wrocław Izy Michalewicz 

Pozycja z gatunku true crime. Każde miasto ma swoją mroczną historię, poznaj ciemną stronę Wrocławia i jego ulic. Autorka przybliża czytelnikom głośne historie kryminalne, których dramat rozegrał się na terenie Wrocławia. Czytając angażujemy się w historie i nawet jeśli finał danej sprawy jest nam znany, to i tak śledzimy jej kolejne etapy z zaciekawieniem i zapartym tchem. Naprawdę dobra literatura faktu.

KSIĄŻKI O WROCŁAWIU: Zobacz

Dom tęsknot Piotra Adamczyka 

Historia o trudnym i społecznie skomplikowanych czasie po II Wojnie Światowej, gdzie bolesna przeszłość rzuca cienie na teraźniejszość. To wszystko widziane oczami dziecka. Chwilami wzrusza, chwilami bawi. Powieść Adamczyka angażuje i chwyta za serce. Przykład powieści dojrzałej w swoim charakterze, ale równocześnie napisanej tak, że dociera do każdego.

Niskie łąki Piotra Siemiona

Troje bohaterów i Polska w szczycie ustrojowego przełomu. Doskonale odmalowane lata 90. i ich plastikowo-pstrokata rzeczywistość, zachwyt zachodem oraz wchodzący dziki kapitalizmy. Troje bohaterów tak różnych, jak tylko można to sobie wyobrazić. Wszystko rozgrywa się na wrocławskich ulicach. Jeśli tu dorastałeś to na pewno poczujesz tę nutke nostalgii. 

Cykl Szczury Wrocławia Robert J. Szmidt

Przede wszystkim dla lubiących klimat postapo. Momentami odczujecie charakterystyczny dla thrillerów dreszczyk, ale mimo wszystko jest to cykl o przetrwaniu w świecie brutalnym i bezwzględnym. Biorąc pod uwagę ostatni bum na The Last of Us, cykl jest bardzo na czasie. Jeśli podobał wam się serial lub gra, to koniecznie sięgnijcie po Szczury Wrocławia.

Zakład o miłość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej 

Wzruszająca historia o miłości, która nie powinna się zdarzyć. Książka napisana lekko, nie pozwoli ci się nudzić. Klasyczna opowieść o mocy miłości, która nie zna granic opowiedziana świeżo i w sposób dający do myślenia. Polecamy wszystkim fanom romansów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 10 ciekawych książek, w których akcja toczy się we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPodczas Gitarowego Rekordu Świata i 3-Majówki zagra Lordi – jeden z najbardziej oryginalnych zespołów w historii metalu.
Następny artykułOgraniczenia przejazdu autobusów przez Most Piaskowy. Czeka go generalny remont
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.