Ograniczenia przejazdu autobusów przez Most Piaskowy. Czeka go generalny remont

0

Od soboty zmieni się trasa nocnych autobusów jeżdżących dotychczas przez most Piaskowy. Od soboty autobusy będą jeździć w kierunki m.in. pl. Bema przez most Uniwersytecki. Związane jest to z wprowadzanym ograniczeniem tonażowym na moście Piaskowym. Most przeznaczony jest do remontu kapitalnego. Autobusy powrócą na most Piaskowy po jego zakończeniu. Z tego samego powodu po moście Piaskowym nie mogą jeździć np. ciężkie tramwaje dwukierunkowe Skody.

Kursy nocne linii 242244251 i 259 poprowadzono w obu kierunkach od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema.

W sobotę mieszkańców południa Wrocławia czeka jednodniowa zmiana w kursowaniu MPK na Powstańców Śląskich i Hallera.

MPK musi przeprowadzić przełączenia na modernizowanej stacji prostownikowej „Racławicka”, która zasila trakcję elektryczną w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera. Dlatego tylko w dniu 25 lutego 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 267, 17, 20, 70 i 74. Tramwaje nie będą wjeżdżały na Powstańców Śląskich i Hallera. Od Arkad na południe będą kursowały autobusy za tramwaj (702 na Klecinę, 720 na FAT przez Hallera). Można też zastępczo (na jednym bilecie) skorzystać np z autobusu D. Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie. Szczegóły zmian poniżej:

Linia 2

Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol) – Biskupin. W kierunku pętli „Biskupin” pojadą przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

Linia 6

Tramwaje linii zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Kromera”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 7

Tramwaje linii zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Kursy realizowane w kierunku pętli „Poświętne”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

Linia 17

Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno – Arkady (Capitol) – Sępolno.

Linia 20

Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Leśnica – Arkady (Capitol) – Leśnica.

Linia 70

Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i ulicę Marchijską do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej.

Linia 74

Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

Komunikacja na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera

Na odcinku Arkady (Capitol) – Klecina (pętla przy ulicy Giełdowej) – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku  Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 267 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusem linii:

  • 720 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
  • na odcinku Arkady (Capitol) – Giełdowa (Centrum Hurtu) – Arkady (Capitol)

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 20 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 720 oraz autobusem linii:

  • 702 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
  • na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 267172070 i 74 powrócą na ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera w dniu 26 lutego 2023 roku (niedziela).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł11 najlepszych książek, których akcja toczy się we Wrocławiu [LISTA WG POLECEŃ CZYTELNIKÓW]
Następny artykułRok po napaści Rosji na Ukrainę. Wrocław solidarny z blisko 150 tysiącami nowych mieszkańców
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.