7 najciekawszych premier i wydarzeń filmowych we Wrocławiu [WRZESIEŃ 2019]

0

Wraz z początkiem września rozpoczyna się nie tylko rok szkolny, ale także jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów przez entuzjastów kina na całym świecie. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie we wrześniu rozpoczyna się tzw. sezon Oscarowy trwający aż do samej gali.

Najwięcej ciekawych premier będzie miało miejsce właśnie w tych miesiącach, a kina będą przeżywać oblężenie. Jakie ciekawe premiery i wydarzenia filmowe czekają na Wrocławian we wrześniu? 

1. Pennywise powraca!

Już 6 września w Polsce będzie miała premierę druga część jednego z najpopularniejszych horrorów ostatnich lat. „TO” powróci, a na ekranie zobaczymy dorosłych bohaterów poprzedniej części. Akcja filmu będzie rozgrywać się 27 lat po zakończeniu poprzedniej, a „Klub Frajerów” powróci aby pozbyć się zabójczego klauna. W obsadzie: James McAvoy, Jessica Chastain i Bill Skarsgard. Z okazji premiery kolejnej części Multikino, Helios, Cinema City i Kino Nowe Horyzonty postanowiły zorganizować Mini Maratony TO. Wydarzenia filmowe odbędą się 4 września. W czasie seansów będzie można zobaczyć obie części filmu.

2. Bajkowe Poranki w Zajezdni

Już 15 września w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenia filmowe przeznaczone dla najmłodszych. Tematem wrześniowego pokazu z serii Bajkowe Poranki w Zajezdni będzie Miś Uszatek. W programie wydarzenia oprócz filmu znajdą się warsztaty artystyczne organizowane na terenie wystawy Wrocław 1945-2016. W związku z tym wstęp na wydarzenie jest biletowany, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Bilety można nabyć w cenie 5 zł od niedzieli godziny 11:00.

3. Kino Utopia

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na pokazy filmów w fotografii w ramach TIFF Festival 2019. Pokazy filmów odbędą się w Kinie Utopia. Tematem przewodnim wystawy i festiwalu będzie refleksja nad postrzeganiem czasu. Film i fotografia dają nam możliwość przemieszczania się w nim sposób nielinearny i bardziej dogłębny. Odkrywają przed nami związki czasów i miejsc, których nie sposób dostrzec patrząc w normalny sposób. Pokazy będą odbywać się w dniach 04.09 – 29.09 w godzinach 12:00 – 18:00. Wstęp w trakcie trwania festiwalu jest wolny.

4. Polskie Palmy w Cannes

Tak jak w poprzednich latach kino studyjne Zajezdni zabierze widzów w niezwykłą podróż do świata filmu. W tym roku tematem przewodnim są Polskie Palmy w Cannes czyli filmy, które zdobyły uznanie jury francuskiego Festiwalu Filmowego w Cannes. Pokazy filmów odbywać się będą w czwarty czwartek miesiąca o godzinie 18:00. Przed pokazami odbywają się prelekcje prowadzone przez filmoznawców. Już 27. września widzowie będą mogli zobaczyć film pt.: Człowiek z żelaza w reżyserii Andrzeja Wajdy. Bilety na seans w cenie 5 zł/szt. będzie można zakupić w kasach biletowych przed seansem.

5. Mowa Ptaków w Nowych Horyzontach

Już 10 września w Kinie Nowe Horyzonty będzie można oglądnąć przedpremierowo Mowę Ptaków – nowy film nakręcony na podstawie tekstu Andrzeja Żuławskiego. Film jest ekranowym dialogiem pomiędzy ojcem i synem opowiadający o degradacji inteligencji i zepchniętych na margines życia społecznego ludziach. Tytułowa Mowa Ptaków pomaga odnaleźć się im w tej rzeczywistości. Seans rozpocznie się o godzinie 19:00. Po pokazie filmu zaplanowane jest spotkanie z twórcami.

6. Wszystkie nieprzespane noce

Już 20 września o godzinie 19:30 w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pokaz nagrodzonego na Sundance filmu Wszystkie nieprzespane noce. Nocna odyseja po klubach zaciera granicę między fabułą, a dokumentem. Reżyser oparł swoje dzieło na improwizacji,a główne role powierzył swoim znajomym. Film który jest autentycznym portretem dwóch „niewinnych czarodziejów” XXI wieku będzie można zobaczyć w ramach DKF Politechnika. Bilety w cenach 10 – 12 zł.

7. The Florida Project dla niesłyszących

Już 5 września o godzinie 18:30 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się wyjątkowy pokaz obsypanego nagrodami The Florida Project. Film opowiada o beztroskiej dziewczynce, która odkrywa tajemnice hotelu w którym mieszka z mamą. Nieświadoma problemów finansowych swojej rodziny dziewczynka postrzega hotel znajdujący się w pobliżu Disneylandu jako magiczny zamek. Razem z Fundacją Katarynka DCF organizuje pokazy filmu z autodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących. Na miejscu na osoby z niepełnosprawnościami będą czekały odbiorniki z słuchawkami do odsłuchania autodeskrypcji. Bilety można nabyć przez stronę fundacji w cenie 6 zł.

A co wy myślicie o wydarzeniach filmowych w nadchodzącym miesiącu? Czy któreś z nich zainteresowało Was bardziej od pozostałych? Jeśli słyszeliście o innych tego typu ciekawych inicjatywach we Wrocławiu to dajcie znać w komentarzach!

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPociągiem na mecze Śląska Wrocław – bilet powrotny gratis!
Następny artykułDruga Parada Psów Wrocławskich – Hau Are You?