7 najbardziej urokliwych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku

0

Są takie miejsca na Dolnym Śląsku, które raz odwiedzone pozostaną w naszej pamięci na długo. Co sprawia, że urzekają nas tak bardzo? W tych miasteczkach i wsiach czas zatrzymuje się na chwilę, nie trzeba nigdzie biec, można spokojnym krokiem spacerować, obserwować i przeżywać. 

Mam kilka swoich ulubionych małych miejscowości i wsi w województwie dolnośląskim, do których z chęcią wracam. Mimo, że kocham Wrocław, to w tych malutkich miasteczkach odnajduję coś szczególnego, czego brakuje mi czasem w dużym mieście.

3. Złoty Potok, Jeziora i Zamki

Malutka mieścinka w pobliżu znanego z legend i historii Zamku Czocha – Złoty Potok, to jedno z moich ulubionych miejsc na Dolnym Śląsku. Lubię tu wracać. Urzekła mnie bliskość dwóch jezior – Leśniańskiego i Złotnickiego, które dzieli monumentalna zapora, zieleń lasów i wzgórz. Urocze plaże, przy których w cieplejsze miesiące kwitnie turystyka i aktywny wypoczynek.

Warto przeżyć tu choć jeden zachód słońca, przepłynąć się kajakiem po jeziorze lub po prostu spędzić leniwy dzień na trawie.

To warto zobaczyć: Zapora Leśniańska, Zamek Czocha, Zamek Rajsko
Gdzie zjeść: Złoty Potok Resort,
Atrakcje w okolicy: Gryfów Śląski, Świeradów Zdrój, Czarci Młyn

Klimatyczne noclegi w Złotym Potoku: kliknij

Poprzedni artykułRanking Perspektywy 2022 – najlepsze licea i technika w Polsce. Jak wypadł Wrocław?
Następny artykułWrocław: Skutki drożyzny dla budżetu. Olbrzymi wzrost kosztów m.in. dla szkół, MPK i utrzymania miasta!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.