Na Placu Solnym zaparkowało dziś Mobilne Centrum Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli bezpłatnie przebadać swoją skórę pod kątem nowotworów.

Chirurdzy onkolodzy będą badać pacjentów w poniedziałek 6 maja, w godzinach od 12:00 do 17:00. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Europejski Dzień Walki z Czerniakiem

To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat czerniaka, jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Czerniak może rozwinąć się u każdego, jednak szczególnie narażeni są ludzie o jasnej karnacji, którzy w Polsce stanowią większość populacji.

Badania profilaktyczne na pokładzie Chevroleta

Badania będą przeprowadzane na pokładzie ambulansu medycznego Chevrolet, należącego do Polsko-Amerykańskiej Fundacji American Cars Mania. Specjaliści z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, wykorzystując nowoczesne dermatoskopy, będą diagnozować zmiany skórne pacjentów. Badanie jest krótkie, bezbolesne i przede wszystkim – może uratować życie.

Zaproszenie od specjalistów

Dr hab. n. med. Marcin Ziętek, kierownik Centrum Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków w DCOPiH, zachęca do skorzystania z tej niepowtarzalnej okazji: „Zapraszamy wszystkich, którzy zauważyli niepokojące zmiany na swojej skórze. Spotkanie z lekarzami specjalistami, bez długich kolejek i bez potrzeby rejestracji, to szansa na wczesne wykrycie i leczenie czerniaka.”

Statystyki i znaczenie profilaktyki

W Polsce każdego roku diagnozuje się ponad 4 tysiące nowych przypadków czerniaka, a liczba ta podwaja się co dziesięć lat. Przeprowadzenie bezpłatnych badań profilaktycznych jest zatem krytycznym krokiem w zmniejszeniu ryzyka zaawansowanych stadiów tej choroby.

Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tej bezpłatnej i potencjalnie życiu ratującej możliwości.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł7 najbardziej urokliwych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku
Następny artykułRusza nabór do wrocławskich żłobków.
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.