Szukacie miejsc, w których są zniżki i promocje dla studentów we Wrocławiu?

Jeśli tak to mamy dobrą wiadomość. Przygotowaliśmy dla was listę miejsc, które oferują bardzo atrakcyjne rabaty, zniżki i promocje dla studentów we Wrocławiu. Lada moment rozpocznie się rok akademicki, a we Wrocławiu studiuje blisko 120 tysięcy żaków i obok tak dużej grupy lokale usługowe nie mogły przejść obojętnie.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że artykuł jest niekomercyjny. Wybraliśmy najkorzystniejsze oferty jakie były dostępne. Poniżej znajdziecie miejsca, które oferują bardzo atrakcyjne oferty dla studentów. Zaczynamy!

1. Ogród Botaniczny – za darmo dla studentów UWr

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny jest oazą piękna i spokoju w sercu Wrocławia, to „żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku Wrocławian.  Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.

Zniżki dla studentów w Ogrodzie Botanicznym:

 • Jeśli jesteś studentem Uniwersytetu Wrocławskiego to możesz wejść na teren ogrodu botanicznego za darmo
 • Jeśli jesteś studentem innego uniwersytetu niż uniwersytet Wrocławski to możesz skorzystać ze zniżki i kupić bilet ulgowy za 10 zł.
  • Gdzie: ul. Henryka Sienkiewicza 23
  • Więcej informacji: http://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/index.html
  • Czas zwiedzania:  1 – 2 godziny
  • Kiedy: ogród otwarty codziennie od kwietnia do października, kasy czynne:  w kwietniu w godzinach: 9:00–18:00 | od maja do końca sierpnia w godzinach: 9:00–19:00 | we wrześniu w godzinach: 9:00–18:00 | w październiku w godzinach: 9:00–17:00


2. Aquapark Wrocław – wejście dla studentów na 3h za 15 pln

zniżki dla studentów, poradnik dla studentów, studenckie życie wrocław

Najpopularniejsze kryte kąpielisko we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.  Do atrakcji aquaparku zaliczają się:

 • Basen z falami
 • Leniwa rzeka
 • Strefa dla dzieci z basenem
 • 7 zjeżdzalni
 • Cztery jacuzzi
 • Zewnętrzny basen solankowy
 • Zewnętrzny basen rekreacyjny
 • Basen pływacki
Zniżki dla studentów w Aqua Park Wroclaw:

 •  3h za 15zł za okazaniem legitymacji studenckiej. W cenie można skorzystać z  basenów rekreacyjnych, saunarium, siłowni oraz strefy fitness.
 • Wejściówka do kupienia wyłącznie w kasach Aquaparku Wrocław.
 • Wejściówkę studencką nabyć można w dni powszednie od momentu otwarcia kas (Siłownia / 6.00; Baseny Rekreacyjne / 9.00) do godziny 13.00 i w weekendy od momentu otwarcia kas (Siłownia / 8.00; Baseny Rekreacyjne / 9.00) do godz. 13.00.

 • Dodatkowo dla studentów istnieje możliwość kupna karnetu miesięcznego na siłownię, fitness, saunarium oraz basen w aquaparku Wrocław za 69zł
 • Karnet Student upoważnia do korzystania raz dziennie z Basenów Rekreacyjnych, Siłowni oraz Fitness przez 2h we wszystkie dni tygodnia. Karnet jest imienny, obowiązuje codziennie od momentu otwarcia obiektu do godziny 13:00.

 

Dodatkowe informacje: 


3. Bilard w klubie bilardowy Le Sezam

Zlokalizowany tuż przy rynku klub bilardowy, w którym każdy można zagrać w bilarda lub snookera. Lokal posiada osiemnaście profesjonalnych stołów, bar oraz wygodne kanapy i miejsca, przy których można spokojnie usiąść i odpocząć. Bardzo dobre miejsce na rekreacyjny wypad ze znajomymi.

zniżki dla studentów, le sezam, bilard klubZniżki dla studentów w Le Sezam:

 • Bilard za 10zł/h od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16-tej dla studentów i uczniów za okazaniem legitymacji studenckiej
 • Piwo  – warka lana 0,5l za 6zł (oferta obowiązuje od poniedziałku do wtorku) za okazaniem legitymacji studenckiej

 

Gdzie: Kuźnicza 10 (bliska okolica rynku)

Fanpagehttps://www.facebook.com/lasezam/


4. Muzeum Narodowe we Wrocławiu za 1 złotówkę dla studentów

fot. Fallaner / źródło: wikipedia

Muzeum Narodowe we Wrocławiu to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska.

Uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. To pierwszy element programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Zniżki dla studentów:

Muzeum za złotówkę” – bilet specjalny dla uczniów i studentów do 26. roku życia: 1 zł

W soboty wstęp bezpłatny na wystawy stałe

 


5. Muzeum Etnograficzne za 1 złotówkę dla uczniów i studentów

Muzeum Etnograficzne to Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu jest jedyną placówką na Dolnym Śląsku, która specjalizuje się w etnograficznej dokumentacji regionu oraz opisie i interpretacji jego kulturowej zmienności.

Liczące ponad 20 tysięcy eksponatów zbiory Muzeum obrazują skomplikowane dzieje Dolnego Śląska, w którego przeszłości spotkały się dwie tradycje: przedwojenna – miejscowa i powojenna – osób przyjezdnych.

Wyjątkowy obszar, na którym w krótkim czasie i na sporej powierzchni doszło do niemal całkowitej wymiany ludności, gdzie rzeczy pozostawione spotkały się z przywiezionymi.

fot. Garzena / źródło: wikipedia

Uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. To pierwszy element programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Zniżki dla studentów:

Muzeum za złotówkę” – bilet specjalny dla uczniów i studentów do 26. roku życia: 1 zł

W soboty wstęp bezpłatny na wystawy stałe


6. Pawilon Czterech Kopuł za 1 złotówkę dla uczniów i studentów

W Pawilonie Czterech Kopuł działa Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Muzeum zajmuje powierzchnię ponad sześć tysięcy metrów kwadratowych z przeznaczeniem na ekspozycję sztuki współczesnej. W okalającym pawilon parku powstała plenerowa galeria rzeźby.

Zniżki dla studentów:

Muzeum za złotówkę” – bilet specjalny dla uczniów i studentów do 26. roku życia: 1 zł

W soboty wstęp bezpłatny na wystawy stałe

 

Fanpagehttps://facebook.com/PawilonCzterechKopul/

Strona internetowahttps://pawilonczterechkopul.pl/


7. ZOO i Afrykanarium we Wrocławiu – studencka środka – wejście do ZOO za 25zł

Główna brama wejściowa do Zoo, źródło: wikipedia

Wrocławskie ZOO to jedna z największych atrakcji i zarazem obowiązkowy punkt wielu wycieczek. Miejsce to jest na tyle ciekawe, że jeżeli mieszkasz we Wrocławiu to warto by było odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu. Niestety ceny biletów wstępu są dla bardzo wielu osób zaporowe, wyjście 4 osobowej rodziny do ZOO to koszt około 150 złotych.

Wrocławskie ZOO postanowiło jednak iść na rękę studentom i zorganizowało dla nich możliwość odwiedzenia tego miejsca w środę za 25zł.

ZOO otwarte jest w środy od godziny 9-tej do 17-tej

 

 


8. Karnet na siłowinię – ebeactive – najkorzystniejsza oferta dla studentów na siłownię we Wrocławiu

W tej chwili jest to nieaktualne, ale Be Active w każdym miesiącu ma zwykle jeden taki tydzień, że można kupić karnet za w promocyjnej cenie i np. przy promocji i kupieniu karnetu 2+2 (wykupieniu karnetu na 4 miesiące) płaci się wtedy tylko za 2 miesiące. Co przy karnecie do godziny 16stej kosztowało nas 29,50zł.  Jeżeli chcesz poczytać więcej o siłowniach we Wrocławiu to zapraszamy do artykułu:


9. Klub bilardowy Fuga Mundi – godzina gry w bilard za 10zł.

Fuga Mundi to klub bilardowy zlokalizowany w okolicy placu Grunwaldzkiego. Lokal posiada dobrze zaopatrzony bar i  20 stołów do gry w bilarda i snookera.

Fuga Mundi

We wrześniu do godziny 16stej mamy możliwość zagrania w bilarda za 10zł/h


10. Restauracje i kawiarnie które oferują zniżki studenckie:

 • SeviKebab  – 20% zniżki
 • Fc Naleśniki – 15% zniżki
 • Bar Miszmasz – 10% zniżki
 • Pizza Dominium – 40% zniżki (więcej info: tutaj)
 • W barze setka między 10tą, a 12stą od poniedziałku do piątku,  zjesz śniadanie z pyszną kawą za 8 złotych. Więcej informacji: tutaj 

Jeśli zaś szukacie tanich jadłodajni to polecamy również zapoznać się z artykułem: Najlepsze bary mleczne we Wrocławiu! Gdzie zjeść smacznie i tanio?


11.  Kurs nurkowania we Wrocławiu

Jeśli jesteś studentem/studentką to Centrum Nurkowe Aquanaut przygotowało ofertę skierowaną specjalnie do tej najbardziej spragnionej wrażeń grupy.

Pakiet REC STUDENT obejmuje :

 • Szkolenie podstawowe Open Water Diver
 • Szkolenie Doskonała Pływalność Zerowa – dzięki czemu nauczysz się utrzymywać na wodzie niezależnie od głębokości; jak zawisnąć w toni
 • NITROX – nurkowanie na mieszankach nitroksowych, w których jest większa zawartość tlenu niż w powietrzu
 • EFR – czyli pierwsza pomoc włącznie z tlenoterapią i obsługą AED

Całkowity koszt kursu dla studentów to 1750 zł.  Firma oferuje dodatkowo nawiązanie współpracy ze studentami, dzięki czemu cena może zostać obniżona. W zamian za pracę związaną z marketingiem, redagowaniem tekstów dla Centrum Nurkowego, czy pomocą przy kursach dla osób niepełnosprawnych możecie brać udział w kursach w znacznie niższej kwocie.


Lista miejsc będzie na bieżąco aktualizowana. Artykuł jest niekomercyjny. Wybraliśmy najkorzystniejsze oferty jakie były dostępne.

Napiszcie w komentarzu w jakich miejscach możecie liczyć jeszcze na zniżki dla studentów!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMarszem Kapeluszy rozpoczęto Dni Seniora we Wrocławiu [PROGRAM WYDARZEŃ]
Następny artykułPoczuj ciepło rodzinnego domu – rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w inwestycji Kameralna Klecina
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.