a

Już w piątek 14 września startują Dni Seniora.  Jubileuszowa, dziesiąta już edycja będzie trwać do 7 października.

Dni Seniora rozpoczną się Biciem Kapeluszowego Rekordu Polski (piątek, pl. Nowy Targ, godz. 9), Marszem Kapeluszy (start o g. 10.30, trasa: Nowy Targ-Kotlarska-Szewska-Kurzy Targ- Rynek, scena na pl. Gołębim), przekazaniem  symbolicznych kluczy do miasta Królowej i Królowi Seniorów oraz wręczeniem statuetek „Przyjaciel Seniorów” (od godz. 11). Uroczysta inauguracja zakończy się koncertem Czerwonych Gitar.

fot. Wrocławskie Centrum Seniora

Dni Seniora to kolorowa, wielopokoleniowa impreza, pełna atrakcyjnych wydarzeń nie tylko dla seniorów, ale także dla ich bliskich. W programie są m.in. warsztaty (np. twórcze, teatralne, muzykoterapeutyczne, makijażu, kompetencji międzykulturowych,  robienia kotylionów na 100-lecie odzyskania niepodległości), spektakle, projekcje w ramach festiwalu filmowego, wyścigi konne, potańcówki,  występy chórów, zajęcia taneczne, treningi (sportowe, pracy z ciałem itd),  spotkania autorskie, wycieczki, wykłady, spotkania z podróżnikami, igrzyska sportowe, a także bezpłatne porady i konsultacje z różnych dziedzin.

Więcej informacji: http://dniseniora.pl/

Szczegółowy harmonogram: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/689

Wszelkie pytania można kierować do  koordynatorki Dni Seniora, Kamili Polańskiej, e-mail: kamila.polanska@wcrs.wrocław.pl, tel. 71 772 49 13, WCS pl. Dominikański 6 (pok. 22).

fot. Wrocławskie Centrum Seniora

Jednocześnie informujemy, że 14 września w związku z Inauguracją Dni Seniora i Marszem Kapeluszy w godzinach 10:30-11:00 zostanie zmieniona trasa linii tramwajowej 6 i 7. Tramwaje kursujące z pętli Krzyki w kierunku pętli Kowale i Poświętne zostaną skierowane objazdem od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, plac Dominikański, ulicę Piaskową do ulicy Grodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych w ciągu ulicy Widok i Szewskiej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na weekend: 12 najważniejszych wydarzeń [14 – 16 września 2018]
Następny artykułZniżki dla studentów – miejsca, które oferują najlepsze zniżki i promocje dla studentów we Wrocławiu [LISTA MIEJSC]
Odkryj Wrocław na nowo