Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ten artykuł nie jest sponsorowany. Jeśli chcesz zadbać o zdrową sylwetkę i szukasz odpowiedniej siłowni, to ten tekst jest dla Ciebie! W ciągu ostatnich kilku lat we Wrocławiu zostało otwartych kilkanaście dużych klubów fitness.

Miejsca wybrane są od ofert, które według mnie są najbardziej korzystne.

Zebrałem listę ofert siłowni i klubów fitness, które znajdują się we Wrocławiu. Różnią się one od siebie m.in.: godzinami, długością trwania i przeznaczeniem (dla studentów i uczniów są inne oferty). We Wrocławiu są obecnie 4 duże sieci fitness klubów: Fitness Academy, McFit, CityFit i Well Fitness i ofertę karty MYLIFE. Sprawdź ich oferty i wybierz najlepszą opcję dla siebie!


Fitness Academy i karnety BeActive dla uczniów i studentów

Jeśli jesteś uczniem lub studentem i zastanawiasz się, którą siłownię wybrać, to cenowo najlepszą opcją będzie karnet BeActive. Jako osoba, która kiedyś studiowała – również taki karnet posiadałem i byłem bardzo zadowolony. Zdecydowanie jest to jedna z najkorzystniejszych ofert dla uczniów oraz studentów.

Obecnie karnet beactive na 3 miesięce to koszt około 40pln na miesiąc (za karnet do 16stej) lub 59pln za karnet open.

Link do najkorzystniejszej oferty dla studentów dostępny jest: tutaj

 

 

fa_7

Zalety karnetu BeActive, które pomogą Tobie w podjęciu decyzji:

 1. Dobra lokalizacja i godziny otwarcia klubów. Posiadasz dostęp do 23 siłowni we Wrocławiu (wszystkie 16 klubów Fitness Academy + 7 innych obiektów sportowych). Siłownie te zazwyczaj są otwarte od 6 do 23. Istnieje zatem duża szansa, że w promieniu kilometra od Twojego domu taka siłownia się znajduje.Bez tytułu
 2. Najlepsza cena dla studentów za miesięczny karnet.
 3. Aktualne karnety (na dzień 24.07.223) to: Pro 12m letnia promocja (pierwszy miesiąc za 5 zł, następne za 169 zł; Studencka Promka na 6 miesięcy (cena – 449 zł). Zapoznaj się z innymi karnetami, które są w regularnych cenach.
 4. Brak rocznych abonamentów, opłat wpisowych i ukrytych kosztów. Płacisz tylko za karnet, który możesz wykupić na czas nieokreślony, na 12 i 6 miesięcy.
 5. Badania (Tanita) pomiaru składu ciała i poziomu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować postępy w modelowaniu sylwetki. (ich koszt to tylko 19pln)
 6. Fitness Academy posiada saunę – siłownia dba o Twoją regenerację po treningu.
 7. Basen w cenie karnetu. Znajdują się one przy ul. Rogowskiej i Strzegomskiej (Nowy Dwór).
 8. Wiele ciekawych zajęć: full body workout, boks, pole dance, joga, pilates i inne.

Zajrzyj na stronę Fitness Academy, wybierz najlepszą dla Ciebie lokalizację i sprawdź ofertę danej siłowni – tutaj.


Karta mylife – siłownia fitness academy + pakiet luxmed .  Jest to tańszy zamiennik dla osób chcących ćwiczyć na siłowni fitness academy.

Dla osób, które nie są studentami jest to według mnie najbardziej korzystna oferta jaka jest dostępna na rynku.

Zwykła oferta na 12 miesięcy klubu fitness academy  to około 155pln, a z kartą mylife za 119pln mamy ten sam dostęp do wszystkich klubów fitness academy i jeszcze dodatkowo pakiet luxmed.

Sam korzystam z tej opcji i jestem bardzo zadowolony. Poza dobrą ceną jak za normalny karnet bardzo dużą zaletą tej akrty jest pakiet luxmed z którego można korzystać w nieograniczony sposób. W ciągu 3 miesięcy od kiedy mam kartę mylife w cenie karnetu na siłownię byłem u dermatologa, internisty i  okulisty.

Pełna oferta karty mylife dostępna jest tutaj: https://www.kartamylife.pl/offer


McFit

To niemiecka sieć fitness, która rozpościera się już na całą Europę. We Wrocławiu pierwszy klub został otwarty w marcu 2016 roku. Największą zaletą siłowni jest z pewnością to, że jest czynny całą dobę.

źróło: mat. prasowe McFit

Ciekawostka: Klub posiada studio do ćwiczeń, w którym zamiast żywych trenerów są monitory, gdzie odtwarzane są programy ćwiczeń.

mat. prasowe McFit
mat. prasowe McFit

McFit to bez wątpienia najmodniejszy klub fitness w Polsce. Wyglądem przypomina pomieszczenia magazynowe lub budynki przemysłowe przebudowane na otwarte lofty.

źróło: mat. prasowe McFit
źródło: mat. prasowe McFit
źróło: mat. prasowe McFit
źródło: mat. prasowe McFit

Oferta klubu:

UMOWA CLASSIC 2 pierwsze pełne mies. za 0 zł Kolejne miesiące 109,90 zł mies. zł Minimalny okres obowiązywania 12 miesięcy Opłata aktywacyjna 45 zł 90 zł

UMOWA FLEX 119,90 zł mies.  Maksymalna elastyczność – miesięczny okres wypowiedzenia Opłata aktywacyjna 45 zł

Minusy klubu: brak sauny oraz nie ma możliwości wykonania badania swojego ciała (jego pomiarów).

źróło: mat. prasowe McFit

Lokalizacja: McFit we Wrocławiu mieści się na ulicy Legnickiej 60B (okolica Centrum Handlowego Magnolia) i Kazimierza Wielkiego 19 (dawny klub Eter).

CityFit

Stosunkowo nowy gracz. We Wrocławiu pierwszy klub tej marki (na ul. Szewskiej 3a, okolice Rynku) został otwarty w kwietniu 2017 roku. Jesienią tego samego roku otworzył się drugi (w galerii Wroclavia, ulica Sucha 1).

źródło: materiały prasowe CityFit
źródło: materiały prasowe CityFit

Zalety siłowni CityFit: w cenie karnetu jest nieograniczony dostęp do zajęć fitness i zajęć grupowych. Klub wyróżnia bardzo elastyczna umowa, a także zajęcia wprowadzające dla początkujących oraz dostępna dla każdego klubowicza woda filtrowana.

Do wyboru w ofercietrzy karnety (na dzień 24.07.23):

 • karnet 1+6 msc
  • 1 zł za pierwszy miesiąc, a w kolejnych miesiącach 129,95 pln
 • karnet elastyczny
  • 169.96 zł z miesięcznym terminem wypowiedzenia
 • karnet na 12 miesięcy płatny z góry za 1299,50 zł

W każdym z 3 wariantów trzeba jeszcze ponieść opłatę wpisową w wysokości 39,95 zł.

źródło: materiały prasowe CityFit
źródło: materiały prasowe CityFit
źródło: materiały prasowe CityFit
źródło: materiały prasowe CityFit

Sprawdź więcej informacji: na stronie www CityFit.


Well Fitness

Ten fitness klub to doskonała opcja dla każdego, kto mieszka poza ścisłym centrum Wrocławia. Siłownia wyposażona jest w strefy: cardio, funkcjonalne, wolnych ciężarów oraz stretchingu. Na Biskupinie atrakcyjne są zajęcia fitness, które prowadzone są na nasłonecznionym tarasie.

porównanie siłowni we Wrocławiu
Fot. fb/Well Fitness – Wrocław, Biskupin

Plusy Well Fitness to przede wszystkim: dostęp do siłowni całą dobę. W cenie karnetu otrzymacie możliwość uczestniczenia w zajęciach fitness, a także bezpłatną konsultację trenerską oraz możliwość regularnych pomiarów składu ciała.

W ofercie klubu są następujące karnety (na dzień 24.07.23):

 • 24/7 – możesz trenować całą dobę, bez limitu są zajęcia fitness, bezpłatne analizy składu ciała i kontrola postępów, pomoc trenera personalnego – (samoodnawialny co miesiąc) cena 99 zł,
 • nocny – trening w godzinach nocnych (od 21:00-6:00), bezpłatne analizy składu ciała i kontrola postępów – (samoodnawialny co miesiąc) cena 49 zł,
 • przedpłacony 24/7 –  karnet zawiera to samo, co ten 24/7, ale ten obowiązuje przez 1 miesiąc – cena  129zł,
 • przedpłacony nocny – to samo, co w nocnym, ale obowiązuje on na jeden miesiąc – cena 59 zł.
siłownie we Wrocławiu
Fot. fb/Well Fitness – Wrocław, Kleczków

Lokalizacje: ul. Wiwulskiego 12 (Biskupin), ul. Świeradowska 51/57 (Ferio Gaj), ul. Grabiszyńska 269 (Grabiszyn), ul. Długosza 74 (Karłowice), ul. Trzebnicka 33 (Kleczków).

 

 


Jeśli szukasz miejsca, gdzie po siłowni zrelaksujesz się i zadbasz o swój wygląd, to polecam Tobie zajrzeć do artykułu: NOWY BARBER WROCŁAW – BLACKBEARD (coś więcej niż barber)

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOstrów Tumski we Wrocławiu dawniej i dziś [TRASA ZWIEDZANIA + MAPA]
Następny artykułSzkoły językowe we Wrocławiu
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.